Data publikacji:

Telefony z ładowaniem indukcyjnym do 1000 złotych. Jaki smartfon wybrać?  

Czy można znaleźć telefon z ładowaniem indukcyjnym do 1000 złotych? Ta nowoczesna technologia jest niezwykle popularna i przede wszystkim wygodna. W naszym artykule dowiesz się, jak działa to rozwiązanie, a także dowiesz się czy za około 1000 złotych można znaleźć takiego smartfona.  
telefony z ładowaniem indukcyjnym do 1000

Czym jest ładowanie indukcyjne?  

Jak działają telefony z ładowaniem indukcyjnym? Technologia ładowania bezprzewodowego działa na bardzo prostej zasadzie. W smartfonie oraz ładowarce stosuje się cewki indukcyjne, które po przybliżeniu do siebie wytwarzają pole elektromagnetyczne. Prąd wytwarzany w tym procesie jest kierowany bezpośrednio do akumulatora. Aby ładowanie indukcyjne mogło mieć miejsce, obie cewki muszą znajdować się w niewielkiej odległości od siebie.  
W praktyce oznacza to, że można położyć smartfona na specjalnej podstawce i bez konieczności podłączania przewodów cieszyć się ładowaniem.  
Najpopularniejszym standardem jest Qi, z którego korzysta zdecydowana większość producentów. Podstawka do ładowania indukcyjnego musi być podłączona do zasilania za pomocą przewodu.  

Czy można kupić telefon do 1000 złotych z ładowaniem indukcyjnym?  

Ładowanie bezprzewodowe do niedawna było obecne wyłącznie w najdroższych modelach smartfonów. Jednak standard zyskał na popularności i zaczął pojawiać się również w nieco tańszych urządzeniach. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nadal bardzo mała liczba telefonów do 1000 złotych ma ładowanie indukcyjne.
Zdecydowanie większy wybór jest w segmencie urządzeń od 1500 do 2000 złotych. Warto obserwować aktualne promocje, ponieważ czasami bez większego kłopotu można kupić droższy telefon w obniżonej cenie.  

Czy warto kupić telefon z ładowaniem bezprzewodowym?  

Funkcja ładowania bezprzewodowego to świetny dodatek, który umożliwia wygodne dostarczanie energii. Nie jest on oczywiście niezbędny, ale warto go mieć na pokładzie swojego urządzenia. Ładowanie bezprzewodowe świetnie sprawdza się w uchwytach samochodowych. Po umieszczeniu telefonu ładowanie rozpocznie się automatycznie.
Jeśli cenisz sobie komfort użytkowania, to warto zainwestować w taki model telefonu, który będzie miał wsparcie dla bezprzewodowego ładowania.  

Polecane telefony z bezprzewodowym ładowaniem  

Jaki telefon z ładowaniem indukcyjnym do 1000 zł wybrać? Zobacz kilka naszych propozycji.

UleFone Power Armor 14  

Tego smartfona można kupić za około 1000 złotych. To co jest w nim zaskoczeniem to gigantyczna bateria o pojemności 10 000 mAh. Według producenta, ten model bez ładowarki będzie w stanie wytrzymać nawet kilka dni!
Smartfon może być ładowany przewodowo z maksymalną mocą 18W oraz bezprzewodowo przy wykorzystaniu ładowarki 15W. To świetny model w bardzo rozsądnej cenie.  

Nokia XR 20  

Solidnie wyposażony smartfon dysponuje akumulatorem o pojemności 4630 mAh. Producent zastosował możliwość ładowania przewodowego o mocy 18W i bezprzewodowego, zgodnego ze standardem Qi o maksymalnej mocy 15W. Ten model charakteryzuje również wodoodporna obudowa, a także świetny ekran Full HD. Do codziennego użytkowania to znakomita propozycja.  

iPhone SE 2020  

Najlepszy iPhone w niskiej cenie i z ładowaniem indukcyjnym? iPhone SE z 2020 roku jest jednym z najtańszych telefonów Apple dostępnych na rynku. Ładowanie bezprzewodowe wspiera maksymalną moc 7,5 W, jednak ten model ma mniejszą baterię o pojemności 1821 mAh. Dzięki temu dostarczanie energii nie będzie trwało długo.
Budżetowy iPhone na tle konkurentów wyróżnia się doskonałą wydajnością i dobrym aparatem fotograficznym. Aktualna cena tego telefonu jest bardzo atrakcyjna, dlatego warto się spieszyć!  
Zdjęcie: Envato Elemets
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.