Data modyfikacji:

Jaki telewizor do 2000 zł kupić? Ranking tanich telewizorów 2024

Na co zwrócić uwagę przy wyborze telewizora do 2000 złotych? Istotne parametry to rozdzielczość, matryca, przekątna ekranu czy obecność Smart TV. Na jakie tanie modele warto postawić? Sprawdź ranking telewizorów do 2000.

telewizor do 2000

Jakie parametry telewizora do 2000 są ważne?

Wybierając telewizor do 2000 złotych, trzeba liczyć się z koniecznością pójścia na pewne kompromisy. Jest możliwe kupienie praktycznego, dobrej jakości urządzenia, ale może być on na przykład o mniejszej przekątnej. Telewizory do 2000 mogą posiadać także pewne ograniczenia pod względem jakości obrazu lub dźwięki, co nie oznacza jednak konieczności zadowolenia się małym odbiornikiem niskiej jakości.

Przy zakupach telewizora, niezależnie od pułapu cenowego, warto sięgać jedynie po modele z danego roku. Wybierając końcówki serii lub zeszłoroczne rozwiązania, można skazać się na trudności w odbieraniu niektórych platform VOD, takich jak HBO Max, Amazon Prime czy Netflix. Dodatkowo jedynie nowy telewizor gwarantuje dostęp do cyfrowej telewizji naziemnej w standardzie DVB-T2/HEVC.

Jeśli jednak wybrana została wielkość telewizora, drugą kluczową kwestią jest typ telewizora. Jeszcze kilka lat temu, najpopularniejszym rozwiązaniem była technologia ciekłokrystaliczna, tzw. LCD. Obecnie niewiele modeli jest w nią wyposażonych, ze względu na używane w niej świetlówki, które są wyjątkowo energochłonne. 

Obecnie znacznie popularniejsze są telewizory LED. Również posiadają ekrany w technologii ciekłokrystalicznej, lecz zmieniono sposób oświetlania matrycy. Pozwala to na osiągnięcie obrazu o znacznie wyższej jakości, bez konieczności zużywania tak dużych ilości energii. Dobry telewizor do 2000 powinien umożliwiać komfortowe oglądanie telewizji, w możliwie najlepszej jakości.

Technologia LED została udoskonalona w kierunku technologii OLED oraz QLED. Są to najnowocześniejsze telewizory, mające możliwość bardzo dokładnie odwzorować kolory oraz tempo akcji.

Czy w tej cenie znajdziemy duże ekrany? Telewizor 55 cali do 2000

Może się wydawać, że przekątna ekranu to najważniejszy parametr, na który należy zwrócić uwagę w trakcie zakupu odbiornika. Owszem, to właśnie od niej zależy komfort codziennego oglądania ulubionych programów czy nawet wrażeń gwarantowanych przez grę na konsoli. To również wielkość telewizora ma wpływ na to, w jakiej odległości powinien znajdować się on od kanapy. W przypadku modeli o przekątnej 55 cali wynosi ona przynajmniej 2,1-2,2 m.

W przypadku 55-calowego telewizora do 2000 zł masz do wyboru dwa rodzaje matrycy – LED i LCD. Która z nich jest lepszym rozwiązaniem?

  • LED – najpopularniejszy rodzaj matrycy w tym przedziale cenowym. Jak wskazuje nazwa, w takich matrycach wykorzystuje się energooszczędne diody LED, które pozwalają na dopasowywanie kolorów i kontrastu.
  • LCD – telewizory z matrycą LCD posiadają ekran ciekłokrystaliczny i świetlówki. Ten typ jest gorszy pod względem możliwości kontroli jakości obrazu.

Rozmiar telewizora to jednak nie wszystko. Co z rozdzielczością? Każdy dobry telewizor 55 cali do 2000 zł może pochwalić się technologią 4K UHD, która jest doceniana za ostrość obrazu, wysoki kontrast i świetne odwzorowywanie kolorów. Równie zadowalająca jest liczba szczegółów i precyzyjność ich odwzorowania, która z pewnością spełni oczekiwania wymagających klientów.

Kolejnym parametrem jest częstotliwość odświeżania, która wpływa bezpośrednio na płynność wyświetlanego obrazu. Standardowo telewizory mają częstotliwość na poziomie 60 Hz, która pozwala na oglądanie telewizji bez żadnych zakłóceń. W budżecie do 2000 zł znajdziesz jednak modele, w których parametr odświeżania wynosi 50 Hz.

Jaki dobry telewizor do 2000? Istotne parametry

Wybierając najlepszy telewizor do 2000, warto zwrócić uwagę nie tylko na wielkość i typ, ale także rozdzielczość. Obecnie za najniższy dopuszczalny standard rozdzielczości uznaje się Full HD, mające 1920 x 1080 pikseli. Jest to rozdzielczość powszechnie stosowana w telewizorach, ale również w monitorach do komputera.

Najnowocześniejsze telewizory poniżej 2000 złotych posiadają jednak wyższą rozdzielczość. Najczęściej spotyka się oznaczenia 4K Ultra HD oraz 8K UHD, czyli kolejno 3840 x 2160 pikseli oraz 7680 x 4320 pikseli. Co ona oznacza? To wielokrotność rozdzielczości Full HD.

Wybierając telewizor do codziennego użytku, warto zwrócić uwagę także na częstotliwość odświeżania. Najczęściej wyróżniane są 50/60Hz oraz 100/120Hz. Na co wpływ ma częstotliwość odświeżania? Informuje klienta, o tym, ile klatek zostanie wyświetlonych w ciągu sekundy. W zależności od przeznaczenia inna wartość będzie odpowiednia. Dla miłośników kina prawdopodobnie nie ma konieczności wybierania modeli o jak najwyższej częstotliwości. Jeśli jednak telewizor będzie przeznaczony do oglądania sportu lub grania w gry, lepiej sprawdzi się taki wyposażony w częstotliwość 100 Hz. Zagwarantuje on wtedy odpowiednia płynność obrazu. Odegra także pozytywną rolą w momencie odtwarzania dynamicznego filmu akcji, np. z popularnych serwisów streamingowych.

Istotna jest także jakość dźwięku. Najlepsze telewizory do 2000 złotych posiadają funkcję korekcji dźwięki, dzięki której możemy liczyć na znakomitą jakość. W tej półce cenowej znajdziemy także modele z dźwiękiem przestrzennym Dolby Atmos.

Dobrze, aby telewizor był także wyposażony w złącza USB i HDMI 2.1, które pozwalają na podłączenie do niego innych urządzeń. Dzięki temu możemy grać w gry na konsoli połączonej z telewizorem.

jaki telewizor do 2000

Dodatkowe funkcje najlepszych telewizorów do 2000

Obecnie coraz mniej osób wykorzystuje telewizor jedynie do oglądania programów. Dlatego ważne jest, aby posiadał technologię umożliwiającą wygodne łączenie się z Internetem, najlepiej za pomocą sieci Wi-Fi. Dzięki temu będzie można bez trudu oglądać seriale i filmy dostępne na platformach, takich jak Netflix, HBO GO i wielu innych. Zyskujemy wtedy dostęp do większości aplikacji i usług VOD.

W zależności od producenta system operacyjny będzie inny. Kluczowe funkcje będą jednak podobne. Ważne jest, aby wybrany model telewizora posiadał oprogramowanie, którego obsługa będzie szybka i intuicyjna. Najpopularniejsze to:

  • Smart TV
  • Android TV
  • Google TV
  • webOS

Dla wygody użytkowników umożliwiają one dostęp do popularnych aplikacji. Posiadają także intuicyjny interfejs. Zwykle można także łatwo przesyłać obraz z telefonu, szczególnie w przypadku posiadania telewizora i smartfona tego samego producenta.

Ranking telewizorów do 2000 zł 2024

Jaki kupić telewizor za mniej niż 2000? Zobacz nasze propozycje najlepszych producentów.

ranking telewizorów do 2000

Hisense 43A7GQ

Kolejna propozycja w rankingu telewizorów do 2000 złotych. Tym razem model z ekranem 43 cale i rozdzielczością 4K Ultra HD. Technologia Quantum Dot Colour zapewnia idealne odzwierciedlenie kolorów. Dodatkowo Dolby Vision zwiększa zakres rozpiętości pomiędzy ciemnymi i jasnymi tonami, a Dolby Atmos pozwala wykorzystać wiele głośników, tworząc dźwięk przestrzenny.

Philips 32PFS6906

Małe telewizory także mają swoich zwolenników. Jeśli do nich należszych zwróć uwagę na model marki Philips, który oferuje ekran 32 cale z rozdzielczością Full HD i technologią Ambilight. Inteligentne diody LED reagują na akcję rozgrywającą się na ekranie i emitują poświatę. Android TV pozwoli na dostęp do biblioteki Netflix czy Amazon Prime.

TCL 55P610

Kolejny telewizor TCL z prostym ekranem, matrycą LED i częstotliwością odświeżania 50 Hz. Urządzenie może pochwalić się smukłą konstrukcją, dodatkiem Smart TV 3.0 oraz doskonałą klasą wyświetlania. Producent wyposażył je również w asystenta głosowego Alexa oraz funkcję Micro Dimming, która automatycznie dostosowuje jasność ekranu.