Data modyfikacji:

Dobry telewizor do PS5. Jak wybrać?

Na półki sklepowe trafiła już najnowsza konsola PlayStation 5. Aby wykorzystać pełnię możliwości, jakie oferuje to urządzenie, trzeba mieć odpowiedni telewizor. Czym powinien się charakteryzować? Podpowiadamy, jaki telewizor do PS5 wybrać.

Dobry telewizor do PS5

Czym powinien charakteryzować się dobry telewizor do PS5? 

Rozdzielczość 4K/8K

W konsoli PS5 otrzymaliśmy wsparcie dla prawdziwego 4K. W związku z tym zakup telewizora Full HD mija się z celem, ponieważ nie będziemy w stanie wyciągnąć z niego pełnego potencjału. Jak w wypadku telewizora 4K. Czy warto go kupić? Zdecydowanie tak!

Jeśli zależy ci na jeszcze lepszej jakości, wówczas rozważ zakup telewizora 8K. To przyszłościowa technologia, która na pewno będzie świetnie współpracować z PS5.

Odświeżanie telewizora do PlayStation 5

Matryce 60 Hz nie będą w stanie zapewnić tak płynnego obrazu, dlatego wybór telewizora 120 Hz jest absolutną koniecznością. Nowa konsola PS5 odtwarza obraz w 120 kl./s, dlatego wysoka częstotliwość odświeżania jest niezwykle istotna. 

Niski input lag w telewizorze do PS5

To kluczowy element, który ma bezpośredni wpływ na komfort podczas grania. Im mniejszy input lag, tym lepiej. Większość dobrych telewizorów oferuje opóźnienia na poziomie 8-10 ms, co zapewni płynność rozgrywki. W dedykowanych do PS5 telewizorach input lag wynosi nawet 7,2 ms. To niezwykle ważny parametr. 

Złącze HDMI 2.1

Konsola PS5 wspiera nowe złącze HDMI 2.1. To w praktyce oznacza, że obraz będzie mógł generować wspomniane wcześniej 120 kl./s. Dodatkowo możemy liczyć na jeszcze lepszą jakość dźwięku, co dla wymagających użytkowników ma ogromne znaczenie. HDMI 2.1 jest powoli wprowadzane przez producentów, dlatego bez problemu można znaleźć telewizory do PlayStation 5 wspierające tę technologię. 

PlayStation 5. Telewizor z technologią FreeSync

Wsparcie dla AMD Freesync jest obecne w telewizorach Samsunga. To rozwiązanie ma poprawić płynność obrazu i zapobiec klatkowaniu obrazu. Dodatkowo urządzenia wspierające FreeSync charakteryzują się dużo niższym input lagiem. Ta opcja jest dostępna w trybie Gry, zaprojektowanym do maksymalnego podkręcenia parametrów, które wpłyną na komfort grania. Nawet jeśli nowy telewizor nie ma wsparcia dla FreeSync, to nie oznacza, że producent nie zaoferował autorskiego trybu gry. 

Rodzaj matrycy w telewizorze do PlayStation 5

Jakie rodzaje matryc najlepiej wybrać? Na rynku aktualnie dominują telewizory OLED, które charakteryzują się doskonałym kontrastem oraz wiernym odwzorowaniem kolorów. To jednak nie oznacza, że telewizor LCD będzie złym wyborem. Na pewno, tego typu konstrukcja nie jest podatna na wypalanie, co w dłuższej perspektywie może mieć ogromne znaczenie. Warto zaznaczyć również, że telewizory LCD są dużo tańsze.

Polecane telewizory do konsoli PS5 

Sony Bravia KD-65XH9505 

Doskonały telewizor 65-calowy jest rekomendowany przez Sony do konsoli PS5. Obraz 4K jest generowany przez nowoczesny procesor X1 Ultimate. Odświeżanie wynoszące 100 Hz spokojnie wystarczy do grania na konsoli.

Jednak w tym modelu nie tylko obraz stanowi jego mocną stronę. Dźwięk wspiera standardy Dolby Vision i Dolby Atmos, natomiast system S-Force Front Surround daje wrażenie wielowymiarowego dźwięku. Ten telewizor ma wszystko, aby zapewnić znakomitą rozrywkę podczas grania na konsoli PS5.

Specyfikacja: 

 • ekran: 65 cali 
 • rozdzielczość: 4K  
 • odświeżanie: 100 Hz 
 • Android TV 

Sony Bravia KD49XH8505 

Telewizor 49-calowy jest dedykowany do nieco mniejszych pomieszczeń. Mimo kompaktowych rozmiarów i dużo niższej ceny wykorzystuje najnowsze technologie. Procesor X1 Ultimate charakteryzuje się doskonałą wydajnością, co przekłada się na świetny obraz 4K nasycony kolorami i szczegółami.

Mimo że telewizor ma matrycę 60 Hz, to z płynnym odtwarzaniem obrazu nie będzie miał żadnych problemów. Niski Input Lag, a także wsparcie dla Dolby Vision i Dolby Atmos, to główne zalety tego modelu. Nie mamy żadnych wątpliwości, że ten telewizor będzie świetnie współpracował z konsolą PS5.

Specyfikacja: 

 • ekran: 49 cali 
 • rozdzielczość: 4K  
 • odświeżanie: 60 Hz 
 • Android TV 

Sony Bravia KD-75ZH8

Dla najbardziej wymagających użytkowników Sony przygotowało 75-calowy telewizor, który ma absolutnie najlepsze technologie. Rozdzielczość 8K jest generowana przez procesor X1 Extreme, który jest jednym z najwydajniejszych na rynku. System podświetlenia Full Array LED zarządza nim w taki sposób, aby wyciągnąć jeszcze lepszy kontrast. Szeroką paletę barw gwarantuje technologia Triluminos.

Całość dopełnia matryca 100 Hz wykorzystująca technologię X-Motion Clarity. Można śmiało stwierdzić, że to telewizor wprost stworzony pod konsolę PS5.

Specyfikacja: 

 • ekran: 75 cali
 • rozdzielczość: 8K  
 • odświeżanie: 100 Hz 
 • Android TV

Samsung QE6570RA 

W ofercie telewizorów Samsunga również znajdziemy kilka modeli, które będą dobrze współpracowały z konsolą PS5. Do najważniejszych funkcji tego modelu należy zaliczyć wysoką częstotliwość odświeżania, a także świetny obraz 4K, który dodatkowo oferuje 100% natężenie kolorów.

W grach na pewno sprawdzi się system HDR 1000, który podnosi kontrast i jasność obrazu. Wspomnieć należy również o znakomitym wzornictwie, które wyróżniają niezwykle cienkie ramki. To telewizor idealny zarówno do grania na PS5, jak i oglądania filmów.

Specyfikacja: 

 • ekran: 65 cali 
 • rozdzielczość: 4K  
 • odświeżanie: 3300 Hz 
Autor: Bartłomiej Mazurek