Data modyfikacji:

Wszystko w jednym! Test szczoteczki Philips Sonicare Prestige 9900 z innowacyjną końcówką All-in-One

Philips Sonicare Prestige 9900 to wyjątkowa szczoteczka soniczna, która jest wyposażona w inteligentne funkcje. Czy innowacyjne rozwiązania będą miały wpływ na skuteczniejsze mycie zębów? Tego dowiesz się w naszym teście! 

Szczoteczki soniczne zyskują na popularności! 

Szczoteczki soniczne są coraz chętniej wybierane przez użytkowników, głównie ze względu na wysoką skuteczność w czyszczeniu zębów. Regularne dbanie o higienę jamy ustnej wpływa na lepszą kondycję uzębienia, przyjemniejszy oddech, a w efekcie minimalizuje konieczność odwiedzania dentysty. Podczas zakupu nowej szczoteczki nie warto oszczędzać. Im bardziej innowacyjne rozwiązania, tym większa skuteczność mycia zębów.
Philips chwali się, że Sonicare Prestige 9900 to najbardziej zaawansowana szczoteczka soniczna na rynku! Unikalna technologia wykonuje 62 tys. ruchów na minutę, co w połączeniu z dynamicznymi ruchami końcówki gwarantuje bardzo dokładne czyszczenie. Philips zastosował system dynamicznej pulsacji oraz szerokie ruchy wymiatające. Dodatkowo mikrobąbelki wtłaczane są w przestrzeń pomiędzy zębami i docierają do trudno dostępnych miejsc. Idealnie usuwają również płytkę bakteryjną, dzięki czemu z łatwością pozbędziesz się osadu po kawie czy herbacie
Doskonałe właściwości szczoteczki Philips Sonicare Prestige 9900 potwierdzają testy kliniczne i uznane towarzystwa. Warto wspomnieć, że ten model jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. To ważne informacje, ponieważ nie wszystkie szczoteczki soniczne są w stanie zapewnić wystarczająco dobre rezultaty, a tutaj mamy pewność, że jest to produkt stworzony we współpracy ze specjalistami. 

Philips Sonicare Prestige 9900 - pierwsze wrażenia 

Szczoteczka Philips Sonicare Prestige 9900 jest produktem premium przede wszystkim ze względu na najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne i aplikację ze sztuczną inteligencją. Świadczy o tym jednak także wykonanie z najwyższej jakości materiałów. Szczoteczka soniczna w porównaniu do swojego poprzednika została skrócona o 18 mm, co wpływa na jej kompaktowy charakter. Minimalizm i elegancja - tak w skrócie można ocenić Sonicare Prestige 9900. Urządzenie ma dotykowy przycisk do włączania i wyłączania. Na obudowie znajdziemy także wskaźnik naładowania akumulatora. Wewnątrz zastosowano silnik wibracyjny, który działa w momencie wykrycia zbyt dużego nacisku czy konieczności zakończenia cyklu mycia. 
W zestawie znajduje się indukcyjna ładowarka z końcówką USB. Dzięki temu szczoteczkę można ładować za pośrednictwem uniwersalnego zasilacza (znajdziemy go w zestawie) lub portu USB w laptopie bądź powerbanku. Na tym nie koniec, ponieważ Philips Sonicare Prestige 9900 ma wysokiej jakości etui wykonane z ekologicznej skóry wegańskiej.
Wbudowany port USB pozwala na dostarczanie energii do szczoteczki. To rozwiązanie znakomicie sprawdza się w podróży. Szczoteczka jest schowana w bezpiecznym miejscu, a Ty w tym czasie możesz ją naładować. W komplecie znajdziemy także przewód USB typu C. Całość dopełnia nowa końcówka All-in-One, która gwarantuje dokładną pielęgnację jamy ustnej. 

Philips Sonicare Prestige 9900 to inteligentna szczoteczka z unikalnymi funkcjami! 

Philips Sonicare Prestige 9900 prezentuje się doskonale, ale to zastosowane funkcje czynią ją jedną z najciekawszych szczoteczek sonicznych na rynku. Technologia SenseIQ ma za zadanie wykrywać technikę szczotkowania użytkownika i wykrywać siłę nacisku, ruch, pokrycie, a także inne dane. Analiza odbywa się 100 razy na sekundę i w przypadku wykrycia nieprawidłowości otrzymasz powiadomienie za pomocą wibracji, a także aplikacji w telefonie. 
Szczoteczka soniczna dopasowuje intensywność czyszczenia, dlatego osoby z wrażliwymi dziąsłami nie muszą się obawiać, że korzystanie z urządzenia będzie bolesne. Końcówka A3 Premium All-in-One została przygotowana z myślą o szczoteczce Sonicare 9900, a to gwarantuje zdecydowanie lepsze rezultaty niż w przypadku końcówek uniwersalnych. Urządzenie, wykonując 62 tys. ruchów na minutę, pozbywa się do 20x więcej płytki bakteryjne. Dzięki trójkątnemu przekrojowi włókien skuteczność usuwania przebarwień wynosi 100%! 

Dedykowana aplikacja to ważny element szczoteczki sonicznej Philips Sonicare Prestige 9900

Philips Sonicare Prestige 9900 współpracuje z dedykowaną aplikacją Philips Sonicare i łączy się ze smartfonem za pośrednictwem modułu Bluetooth. Mogę powiedzieć, że to jedna z najlepszych funkcji w tym modelu! Użytkownik ma możliwość samodzielnego ustawienia intensywności, a także wybór jednego z pięciu dostępnych programów mycia. Każdy z nich jest dostosowany do konkretnych potrzeb użytkownika.
Chcesz dokładnie wyczyścić zęby i pozbyć się płytki bakteryjnej z trudno dostępnych miejsc? W takim razie wybierz opcję Deep Clean. Masz nadwrażliwe zęby i zależy Ci na delikatnym myciu? W takim razie idealny będzie program Sensitive. Do wyboru jest jeszcze program Deep Clean, który wydłuża czas mycia, aby wymasować dziąsła dla lepszego krążenia. Program White+ służy do usuwania przebarwień powierzchniowych, natomiast program Clean odpowiada za bardzo dokładne usuwanie płytki bakteryjnej. Szczoteczka soniczna wykorzystuje sztuczną inteligencję i na pierwszym miejscu stawia potrzeby użytkownika! 
Podczas szczotkowania na telefonie podejrzymy, w jaki sposób czyścić poszczególne partie zębów, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Po zakończonym myciu otrzymasz szereg wskazówek, a także zobaczysz miejsca, które nie zostały doczyszczone. Ponadto masz możliwość dodania kluczowych obszarów jamy ustnej, aby poświęcić więcej uwagi na doczyszczenie poszczególnych zębów. 
To jednak nie koniec możliwości dedykowanej aplikacji. Wszystkie cykle mycia są automatycznie synchronizowane z aplikacją i pokazywane w formie czytelnego wykresu. W dowolnym momencie możesz zobaczyć sesję z konkretnego dnia, tygodnia lub miesiąca. W aplikacji Philips Sonicare znajdziesz wiele przydatnych wskazówek i poradników związanych z myciem zębów. Całość dopełnia program monitorowania zużycia końcówki. Producent zaleca jej wymianę co 3 miesiące lub około 180 cykli. Gdy wyświetlany wskaźnik dotrze do czerwonej strefy, wówczas będzie konieczny zakup nowej końcówki. 

Szczoteczka soniczna w codziennym użytkowaniu 

Testy szczoteczki soniczej Philips Sonicare potwierdziły, że jest to świetny model, który w nowatorski sposób dba o zęby. Ogromnym plusem jest możliwość wyboru programu czyszczenia oraz dopasowania intensywności. Zwykle miałem duży problem z dobraniem odpowiedniej szczoteczki ze względu na problem z nadwrażliwością zębów. Szczególnie trudny był zakup szczoteczki, która pozwoliłaby na skuteczne, ale i również komfortowe mycie zębów.
Technologia soniczna okazała się pozytywnym zaskoczeniem. Rzeczywiście, Sense IQ dopasowało się do mojego stylu mycia zębów. Po zakończonym cyklu różnica była zauważalna. Szczególnie doceniam skuteczność w usuwaniu płytki bakteryjnej. Bardzo dobrze sprawdziły się wskazówki przygotowywane na podstawie wcześniejszych cykli mycia. Każde kolejne użycie szczoteczki dostarczało mi informacji i wskazywało, na które obszary zębów powinienem zwrócić szczególną uwagę. 
Użytkowanie szczoteczki to czysta przyjemność. Ergonomiczny uchwyt i solidna jakość wykonania to kolejne elementy wyróżniające Sonicare Prestige 9900 na tle konkurentów. Szczoteczka soniczna całkiem nieźle wypada, jeśli chodzi o czas pracy na baterii. Producent deklaruje, że czas pracy na baterii wynosi około 2 tygodni i to znajduje potwierdzenie w rzeczywistości.
Bardzo fajnym dodatkiem jest etui ładujące, które nie wymaga ustawiania szczoteczki na dedykowanej podstawce indukcyjnej. Takie akcesorium również znajduje się w zestawie, ale dla mnie wygodniejsze było wykorzystanie etui. To kolejny plus, ponieważ szczoteczka jest idealna do podróżowania. Nie musimy nawet zabierać ze sobą ładowarki. Złącze USB-C stało się na tyle popularne, że naładowanie szczoteczki będzie możliwe przy wykorzystaniu ładowarki od telefonu czy tabletu. 

Jak wypada Philips Sonicare Prestige 9900? Podsumowanie

Philips Sonicare Prestige 9900 to innowacyjna szczoteczka soniczna, która prezentuje się doskonale. Inteligentne funkcje w połączeniu z aplikacją na smartfon czyni z tego modelu niemal idealną szczoteczkę do codziennej pielęgnacji zębów. Producent wycenił ten model na kwotę 1469 złotych. Czy warto zapłacić tyle za szczoteczkę soniczną? Zdecydowanie tak! Philips udowadnia na każdym kroku, że stworzył produkt premium, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Czyszczenie zębów dzięki Sonicare Prestige 9900 może być fascynującą przygodą, która pozytywnie wpłynie na zdrowie użytkownika.
Zdjęcia i tekst: Bartłomiej Mazurek 
Autor: Artykuł sponsorowany