Data modyfikacji:

Top 10 najlepszych golarek elektrycznych - ranking

Wybór najlepszej golarki wcale nie jest łatwy. Jeśli ty także zastanawiasz się, jaka maszynka najlepiej poradzi sobie z twoim zarostem, zobacz przygotowany przez nas ranking golarek elektrycznych i wybierz swój model.
golarka elektryczna

Ranking TOP 10 golarek męskich:

Golenie to czynność, którą wielu panów wykonuje codziennie. Okazuje się, że poświęcają na to wcale niemało czasu. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie brytyjskiej sieci hoteli Travelodge, mężczyźni spędzają średnio 18 minut dziennie na goleniu zarostu twarzy. Nic dziwnego, że panowie często szukają sposobu, by przyspieszyć tę czynność, a przy okazji ją ułatwić. Elektryczna maszynka do golenia jest doskonałym rozwiązaniem tego problemu.

Po raz pierwszy pojawiła się na rynku w 1931 roku za sprawą amerykańskiej firmy Remington Rand i od tamtej pory wzbudza duże zainteresowanie panów, przy okazji ulegając nieustannym modyfikacjom.

Elektryczna maszynka do golenia — folia czy głowica?

Zanim poznamy ranking najlepszych golarek, należy zastanowić się, jaki mechanizm golenia będzie odpowiedni dla naszego rodzaju zarostu. Na rynku dostępne są dwa rozwiązania: golarki z folią tnącą i głowicowe.

Golarki z folią tnącą

W pierwszym przypadku używana jest specjalna folia z otworami, przez które przedostają się włosy. Pod folią znajdują się ostrza. Folia sprawdzi się lepiej, gdy zależy nam przede wszystkim na komforcie golenia. Warto dodać, że producenci często specjalizują się w konkretnym rozwiązaniu, jeśli chodzi o mechanizm golenia (np. golarka Philips to zazwyczaj model głowicowy, a Braun — folia tnąca). 

Golarki głowicowe

Drugie rozwiązanie wykorzystuje dwie lub trzy głowice mające nożyki i osłony. W nowoczesnych modelach golarek zarówno folia tnąca, jak i głowice dostosowują się do kształtu twarzy. Praktyka pokazuje, że golenie z wykorzystaniem głowic jest szybsze i dokładniejsze niż w przypadku folii tnącej. Modele głowicowe lepiej też sprawdzają się przy twardym zaroście, ale jeśli już decydujemy się na folię tnącą, warto wybrać model z potrójnym systemem elementu tnącego. 


Przeczytaj również poradnik:Jaką golarkę wybrać?

Nie tylko golarka Philips lub Braun, czyli parametry godne uwagi

Większość mężczyzn pytanych o producentów golarek zapewne najczęściej wymieniłaby firmy Philips lub Braun, chociaż na rynku można znaleźć interesujące modele także innych producentów. Zamiast jednak na markę, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na następujące parametry urządzenia:

  1. Bez względu na to, czy elektryczna maszynka do golenia została wyposażona w folię tnącą, czy głowicę, warto wybrać model, który ma trzy elementy tnące — nie tylko sprawi to, że golenie będzie dokładniejsze, lecz także przedłuży żywotność golarki. 
  2. Należy też zwrócić uwagę na rodzaj zasilania. Jeśli mamy zawsze dostęp do gniazdka, wystarczy zwykły model sieciowy. Gdy jednak chcemy mieć większą niezależność, na przykład golimy się czasami w drodze do pracy, w podróży lub pod prysznicem, lepiej zdecydować się na golarkę akumulatorową
  3. Najbardziej uniwersalne są modele sieciowo-akumulatorowe. Również w przypadku wrażliwej skóry lepiej wybrać golarkę umożliwiającą golenie na mokro (np. z użyciem pianki do golenia). 
  4. Można też zwrócić uwagę na wyposażenie dodatkowe, jak trymer do przycinania wąsów i brody, wskaźnik zużycia głowic czy stacja czyszcząco-odświeżająca.

Top 10 — ranking golarek

Oto zestawienie urządzeń do golenia dla mężczyzn, które są najwyżej oceniane przez ich użytkowników. Nasz ranking golarek obejmuje dziesięć wyjątkowych, zróżnicowanych cenowo modeli, zarówno głowicowych, jak i z folią tnącą.

1. PHILIPS SERIES 5000 S5400/06

Nasz ranking wygrywa golarka Philips serii 5000, która łączy w sobie atrakcyjną cenę i wysoką jakość. To model sieciowo-akumulatorowy (45 minut pracy bezprzewodowej) do golenia na sucho i mokro. 
Zastosowano w nim trzy precyzyjne głowice, których można używać nawet pod prysznicem. System MultiPrecision podnosi i przycina włoski zarostu. Do dyspozycji jest też precyzyjny trymer. Cena od 317 zł.
 

Golenie nie należy do ulubionych zajęć wielu panów. Jednak dobrej jakości elektryczna maszynka do golenia może znacznie przyspieszyć i ułatwić tę czynność. Na rynku oferowanych jest tak wiele modeli, że każdy mężczyzna bez problemu znajdzie golarkę odpowiednią dla siebie.

Tekst: Redakcja Magazynu Ceneo

2. PHILIPS SERIES 7000 S7780/64

Nasz ranking golarek nie może pominąć kolejnego modelu Philips z serii 7000. To idealna propozycja dla skóry bardzo wrażliwej — trzy głowice ze specjalną powłoką chronią powierzchnię twarzy, a jednocześnie zapewniają bardzo dokładne usuwanie zarostu. 
Zastosowano w niej zasilanie sieciowo-akumulatorowe (50 minut pracy bezprzewodowej), modelu tego można używać do golenia na sucho oraz mokro. Golarka ta ma wiele dodatkowych funkcji, jak pięciostopniowy trymer, szczoteczka do czyszczenia twarzy czy system unoszenia włosków. Cena od 1199 zł.
 

3. Remington XR1350

Niezwykle interesująca golarka rotacyjna, która została wyposażona w trzy precyzyjne głowice, idealnie dostosowujące się do rysów twarzy. Zastosowano tu zasilanie akumulatorowe, pozwalające na 60 minut pracy. 
Ciekawym rozwiązaniem jest opcja błyskawicznego, pięciominutowego ładowania, która może się przydać w sytuacjach kryzysowych. Golarka jest cicha, ergonomiczna, pozwala na golenie na sucho i mokro. Cena od 247,99 zł.
 

4. PHILIPS SERIES 7000 S7720/26

Jest to bardzo funkcjonalna golarka Philips sieciowo-akumulatorowa, która pozwala na 50 minut bezprzewodowej pracy. Modelu tego można używać zarówno na sucho, jak i na mokro, golarka jest także wodoszczelna.
Zastosowano w niej trzy bardzo precyzyjne głowice, które poruszają się w pięciu kierunkach, zapewniając niezwykle dokładne golenie. Golarka ma również trymer, a także wykorzystuje system SmartClean, który jednocześnie ładuje i czyści urządzenie. Cena od 779 zł.
 

5. REMINGTON PR1250 POWERSERIES PLUS

Idealna propozycja dla zapracowanych mężczyzn, którzy nie mają zbyt dużo czasu na golenie. Model REMINGTON PR1250 POWERSERIES PLUS zapewnia bardzo precyzyjne, szybkie usuwanie zarostu nawet w drodze do pracy — wbudowany akumulator pozwala na 40 minut działania. 

Głowice wsparte technologią PowerFlex 360 pozwalają na dokładne golenie dużych powierzchni, lecz tylko na sucho. Golarka ta jest trwała, niezawodna, jednak nie należy do najcichszych. Cena od 159,99 zł.

6. ELDOM G47

Dużą zaletą tego modelu jest niski koszt zakupu w porównaniu z wieloma ciekawymi funkcjami, jakie mamy tutaj dostępne. Przede wszystkim Eldom zastosował trzy bardzo precyzyjne głowice z podwójnymi ostrzami. 

To golarka akumulatorowa, lecz może pochwalić się bardzo długim czasem pracy bezprzewodowej (ok. 60 minut). Niestety tym modelem można się golić tylko na sucho. Za to doceniany jest on za bardzo precyzyjne usuwanie zarostu i cichą pracę. Cena od 59,80 zł.

7. BRAUN CRUZER6 FACE COMBO

Bardzo skuteczna golarka, która ma szeroką głowicę z folią tnącą i dzięki temu zapewnia dokładne golenie dużych powierzchni, a technologia SmartFoil potrafi wychwytywać zarost rosnący w różnych kierunkach. 

Zasilanie akumulatorowe zapewnia 30 minut pracy. Model ten jest wodoodporny i dodatkowo wyposażony jest w trymer. Zalety tej golarki to cicha praca oraz łatwość i duża precyzja golenia. Cena od 330,15 zł.

8. PANASONIC ES-RT33-S503

Podobnie jak poprzedni model Panasonica w naszym zestawieniu, golarka ta wyposażona została w folię tnącą, lecz ma aż trzy głowice, co gwarantuje bardzo dokładne golenie także najtwardszych zarostów. 

Dodatkowo znajdujący się w zestawie trymer pozwoli precyzyjnie dociąć np. wąsy. Model ten może być używany także pod prysznicem, ponieważ jest wodoszczelny i ma zasilanie akumulatorowe. Można golić się na sucho i na mokro. Panasonic ten jest niezwykle cichy i trwały. Cena od 179,99 zł.

9. AEG HSM/R 5596

To także model z folią tnącą, lecz bardziej uniwersalny od poprzednika, ponieważ ma zasilanie sieciowo-akumulatorowe. Można w nim wygodnie regulować długość ścinania (9 stopni), a dodatkowo został wyposażony w funkcję cieniowania oraz w nasadkę grzebieniową. 

Golarka ta doceniana jest przez użytkowników nie tylko za niewielki koszt zakupu, lecz przede wszystkim za łatwość golenia i wysoką ergonomię. Cena od 49,20 zł.

10. PANASONIC ES-RT47

Model wykorzystujący folię tnącą. Można go używać zarówno na sucho, jak i na mokro. Dodatkowo golarka ta ma trymer. Zastosowano w niej zasilanie akumulatorowe. Użytkownicy doceniają ten model głównie za dużą dokładność golenia, cichą pracę oraz trwałość. Cena od 229 zł.