Data modyfikacji:

Top 10 najlepszych golarek elektrycznych. Ranking maszynek do golenia

Wybór najlepszej golarki wcale nie jest łatwy. Jeśli ty także zastanawiasz się, jaka maszynka najlepiej poradzi sobie z twoim zarostem, zobacz przygotowany przez nas ranking maszynek do golenia i wybierz swój model.

golarka elektryczna

Jaką golarkę kupić?

Golenie to czynność, którą wielu panów wykonuje codziennie. Okazuje się, że poświęcają na to wcale niemało czasu. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie brytyjskiej sieci hoteli Travelodge, mężczyźni spędzają średnio 18 minut dziennie na goleniu zarostu twarzy. Nic dziwnego, że panowie często szukają sposobu, by przyspieszyć tę czynność, a przy okazji ją ułatwić.

Najlepsza maszynka do golenia jest doskonałym rozwiązaniem tego problemu. Po raz pierwszy pojawiła się na rynku w 1931 roku za sprawą amerykańskiej firmy Remington Rand i od tamtej pory wzbudza duże zainteresowanie panów, przy okazji ulegając nieustannym modyfikacjom.

Elektryczna maszynka do golenia: folia czy głowica?

Zanim poznamy ranking maszynek do golenia, należy zastanowić się, jaki mechanizm golenia będzie odpowiedni dla naszego rodzaju zarostu. Na rynku dostępne są dwa rozwiązania: golarki z folią tnącą i głowicowe.

Golarki z folią tnącą

W pierwszym przypadku używana jest specjalna folia z otworami, przez które przedostają się włosy. Pod folią znajdują się ostrza. Folia sprawdzi się lepiej, gdy zależy nam przede wszystkim na komforcie golenia.

Warto dodać, że producenci często specjalizują się w konkretnym rozwiązaniu, jeśli chodzi o mechanizm golenia (np. golarka Philips to zazwyczaj model głowicowy, a Braun – folia tnąca).

Golarki głowicowe

Drugie rozwiązanie wykorzystuje dwie lub trzy głowice mające nożyki i osłony. W najlepszych golarkach elektrycznych zarówno folia tnąca, jak i głowice dostosowują się do kształtu twarzy.

Praktyka pokazuje, że golenie z wykorzystaniem głowic jest szybsze i dokładniejsze niż w przypadku folii tnącej. Modele głowicowe lepiej też sprawdzają się przy twardym zaroście, ale jeśli już decydujemy się na folię tnącą, warto wybrać model z potrójnym systemem elementu tnącego.

Najlepsza golarka męska, czyli parametry godne uwagi

Większość mężczyzn pytanych o producentów golarek zapewne najczęściej wymieniłaby firmy Philips lub Braun, chociaż na rynku można znaleźć interesujące modele także innych producentów. Zamiast jednak na markę warto przede wszystkim zwrócić uwagę na następujące parametry urządzenia, które wzięliśmy pod uwagę podczas tworzenia rankingu golarek męskich.

  1. Bez względu na to, czy elektryczna maszynka do golenia została wyposażona w folię tnącą czy głowicę, warto wybrać model, który ma trzy elementy tnące — nie tylko sprawi to, że golenie będzie dokładniejsze, lecz także przedłuży żywotność golarki.
  2. Należy też zwrócić uwagę na rodzaj zasilania. Jeśli mamy zawsze dostęp do gniazdka, wystarczy zwykły model sieciowy. Gdy jednak chcemy mieć większą niezależność, na przykład golimy się czasami w drodze do pracy, w podróży lub pod prysznicem, lepiej zdecydować się na golarkę akumulatorową.
  3. Najbardziej uniwersalne są modele sieciowo-akumulatorowe. Również w przypadku wrażliwej skóry lepiej wybrać golarkę umożliwiającą golenie na mokro (np. z użyciem pianki do golenia).
  4. Można też zwrócić uwagę na wyposażenie dodatkowe, jak trymer do przycinania wąsów i brody, wskaźnik zużycia głowic czy stacja czyszcząco-odświeżająca.

Ranking maszynek do golenia

Oto golarki męskie z rankingu, które są najwyżej oceniane przez ich użytkowników. Nasze zestawienie obejmuje dziesięć wyjątkowych, zróżnicowanych cenowo modeli, zarówno głowicowych, jak i z folią tnącą.

1. PHILIPS SERIES 5000 S5400/06

Nasz ranking golarek otwiera Philips serii 5000, która łączy w sobie atrakcyjną cenę i wysoką jakość. To model sieciowo-akumulatorowy (45 minut pracy bezprzewodowej) do golenia na sucho i mokro.

Zastosowano w nim trzy precyzyjne głowice, których można używać nawet pod prysznicem. System MultiPrecision podnosi i przycina włoski zarostu. Do dyspozycji jest też precyzyjny trymer. Cena od 317 zł.

2. PHILIPS S3134/51

Ranking golarek elektrycznych nie może pominąć kolejnego modelu PHILIPS S3134/51. Dwie głowice odchylają się w aż pięciu kierunkach, dopasowując się do kształtu twarzy. Dzięki temu zyskujemy gwarancję dokładnego golenia.

W golarce zastosowano zasilanie akumulatorowe (60 minut pracy bezprzewodowej), modelu tego można używać do golenia na sucho oraz mokro. Golarka ta ma wiele dodatkowych funkcji, jak timer czy samoostrzące się ostrza. Cena od 219 zł.

3. Remington XR1430

Niezwykle interesująca dobra maszynka do golenia rotacyjna, która została wyposażona w trzy precyzyjne głowice, idealnie dostosowujące się do rysów twarzy. Zastosowano tu zasilanie akumulatorowe, pozwalające na 50 minut pracy.

Golarka jest cicha, ergonomiczna, pozwala na golenie na sucho i mokro. Głowica została wyposażona w jony srebra, które działają antybakteryjne. Cena od 219 zł.

4. Braun Series 7 70-S7200cc

Jest to bardzo funkcjonalna golarka Brauna akumulatorowa, która pozwala na 50 minut bezprzewodowej pracy. Modelu tego można używać zarówno na sucho, jak i na mokro.

Zastosowano w niej bardzo precyzyjną głowicę poruszającą się w zakresie 360°. Golarka ma również trymer, a także wykrywa rodzaj zarostu, automatycznie dostosowując moc. Cena od 748 zł.

5. REMINGTON XR1570 Ultimate R9

Najlepsza maszynka do golenia dla zapracowanych mężczyzn, którzy nie mają zbyt dużo czasu na golenie? Model REMINGTON XR1570 Ultimate R9 zapewnia bardzo precyzyjne, szybkie usuwanie zarostu nawet w drodze do pracy – wbudowany akumulator pozwala na aż 60 minut działania.

Obracające się głowice ComfortSpin pozwalają na dokładne golenie na sucho i mokro. Golarka ta jest trwała, niezawodna i można ją myć pod wodą. Cena od 319 zł.

6. ELDOM G47

Dużą zaletą kolejnej golarki męskiej z rankingu jest niski koszt zakupu w porównaniu z wieloma ciekawymi funkcjami, jakie mamy tutaj dostępne. Przede wszystkim Eldom zastosował trzy bardzo precyzyjne głowice z podwójnymi ostrzami.

To golarka akumulatorowa, lecz może pochwalić się bardzo długim czasem pracy bezprzewodowej (ok. 60 minut). Niestety tym modelem można się golić tylko na sucho. Za to doceniany jest on za bardzo precyzyjne usuwanie zarostu i cichą pracę. Cena od 59,80 zł.

7. BRAUN SERIES 9 9390CC

Kolejna propozycja maszynki do golenia elektrycznej z rankingu to model dla wymagających. Produkt jest w 100% wodoodporny, ma 2 trymery, które znakomicie wychwytują włoski nawet o długości 0,05 mm. Dodatkową zaletą jest także automatyczne ładowanie, czyszczenie, smarowanie i suszenie.

8. PANASONIC ES-RT37-S503

Podobnie jak poprzedni model Panasonica w naszym rankingu maszynek do golenia, golarka ta wyposażona została w folię tnącą. Obrotowa głowica idealnie dopasowuje się do kształtu twarzy. Dodatkowo znajdujący się w zestawie trymer pozwoli precyzyjnie dociąć np. wąsy.

Model ten może być używany także pod prysznicem, ponieważ jest wodoszczelny i ma zasilanie akumulatorowe. Można golić się na sucho i na mokro. Panasonic ten jest niezwykle cichy i trwały. Cena od 222 zł.

9. AEG HSM/R 5673

Model akumulatorowy z ergonomicznym uchwytem i stalowymi ostrzami doskonale sprawdzi się podczas codziennego golenia. Dzięki trymerowi pozbędziesz się również włosów w nosie czy uszach.

Produkt znalazł się w naszym rankingu najlepszych golarek także praktyczny wskaźnik LED oraz zdejmowaną głowicę. A to wszystko w przystępnej cenie już od 100 zł.

10. PANASONIC ES-RT47

Ranking golarek zamyka model wykorzystujący folię tnącą. Można go używać zarówno na sucho, jak i na mokro. Dodatkowo golarka ta ma trymer. Zastosowano w niej zasilanie akumulatorowe. Użytkownicy doceniają ten model głównie za dużą dokładność golenia, cichą pracę oraz trwałość. Cena od 229 zł.