Data modyfikacji:

Jaki wioślarz magnetyczny kupić? Ranking polecanych ergometrów

Popularne siłownie oraz kluby fitness z pewnością działają motywująco. Kiedy już człowiek się tam pojawi, nie wypada nie wykonać zalecanych ćwiczeń. Rzecz w tym, że trzeba znaleźć czas, by się tam pofatygować, a z tym już bywa różnie. Producenci sprzętu treningowego robią wszystko, by wyjść klientom naprzeciw. Bieżnie i rowerki z różnych powodów nie zawsze spełniają swoje zadania. Dlatego dla odmiany przyjrzyjmy się, czym jest i jak działa wioślarz magnetyczny. Zobacz rankking polecanych produktów.

wioślarz

Jak działa wioślarz magnetyczny z rankingu?

W obecnych czasach stworzenie domowej siłowni jest jak najbardziej możliwe. Wystarczy zaopatrzyć się w bieżnię do domu, hantle czy wioślarz magnetyczny. Jaki sprzęt wybrać? Podpowiadamy.

Najpierw kilka słów przypomnienia, co to w ogóle jest. Bardziej profesjonalna nazwa urządzenia brzmi „ergometr wioślarski”. Dla lepszego zobrazowania zagadnienia posłużmy się przykładem urządzenia widocznego na stronie Ceneo.pl. Mowa tutaj o jednym z najprostszych ergometrów, mianowicie Body Sculpture BR 1900.

Przystępując do ćwiczeń, zajmujemy pozycję wioślarza. Dla niewtajemniczonych ciekawostka: system oparty jest na wioślarstwie kajakowym wyczynowym. Chodzi o to, że poprawny cykl wymaga współdziałania także mięśni nóg, poprzez przesuwanie siedziska i odpychania całej sylwetki do tyłu. Mamy tu zatem znaczące wzmocnienie i budowanie rzeźby mięśnia czworogłowego i dwugłowego ud oraz dolnej partii nóg.

Pochylenie i prostowanie pleców działa na mięśnie kręgosłupa, przez co tego typu wysiłek zalecany jest przez terapeutów. Stąd już prosta droga, do rozważenia, jakie ma zalety używanie wioślarza do domu na co dzień.

Zalety wioślarza do ćwiczeń

 • poprawa kondycji ogólnej,
 • poprawa rzeźby mięśni nóg,
 • wzmocnienie serca,
 • wzmocnienie kręgosłupa,
 • poprawa procesu przemiany materii,
 • brak nadmiernego obciążenia stawów.

To tylko niektóre z zalet, jakie gwarantuje wioślarz magnetyczny z rankingu. Ćwicząc, można swobodnie oddawać się innym rozrywkom, takim jak słuchanie muzyki, audiobooków czy choćby oglądanie ulubionych programów telewizyjnych. Ba, co ambitniejsi mogą w tym czasie nagrywać projekty przemówień, pism lub planować strategię swojej firmy.

Niewątpliwie o tym, czy wioślarz do domu spełni nasze wymagania, decydują parametry urządzenia oraz wielkość pomieszczenia treningowego. Przejdźmy zatem do kolejnych rozważań, czyli jaki model wybrać.

Przeczytaj, jaki rower stacjonarny wybrać

Jaki wioślarz do domu?

Zacznijmy od podziału wioślarzy pod kątem ich budowy. Wyróżniamy następujące rodzaje urządzeń:

 • magnetyczne,
 • hydrauliczne,
 • mechaniczne,
 • magnetyczno-powietrzne.

W niniejszym artykule zajmiemy się pierwszym rodzajem aparatu, tworząc swoiste zestawienie. Gwoli wyjaśnienia dodajmy, że wioślarz magnetyczny jest najsprawniejszy w przypadku możliwości uzyskania pełnej kontroli nad treningiem.

Wioślarz magnetyczny: ranking

Kettler Wioślarz Magnetyczny Axos Rower 2.0

Liderem wśród wioślarzy magnetycznych z naszego rankingu jest Kettler Wioślarz Magnetyczny Axos Rower 2.0. Wysoką ocenę zawdzięcza swojej lekkiej konstrukcji opartej na ramie aluminiowej. Dzięki czemu przestawienie aparatu w najbardziej odpowiednie miejsce w danej chwili może wykonać nawet osoba o drobnej budowie ciała.

Polecany sprzęt wyposażony jest w zaawansowany komputer sterujący i kontrolujący postępy treningowe. Magnetyczna 8-poziomowa regulacja oporu możliwa jest przy wykorzystaniu 4-kilogramowego koła zamachowego. Waga całości wynosi zaledwie 31 kg.

Kontrolowane parametry treningu:

 • czas,
 • tętno,
 • tempo,
 • dystans,
 • liczba ruchów,
 • zużycie energii (kJ lub Kcal).

Zipro Dash Czarny 5091

Pozycją numer dwa w zestawieniu, a zarazem odpowiedzią na pytanie, jaki wioślarz do domu będzie odpowiedni, jest Zipro Dash Czarny 5091. Podobnie jak poprzednio, mamy ramę wykonaną z aluminium oraz aplikację komputerową. Maksymalna waga osoby ćwiczącej nie powinna przekraczać 135 kg. Najwyższe noty wśród użytkowników sprzęt otrzymał za jakość, trwałość i wygodę.

BH Fitness Trenażer wioślarski magnetyczny R308 Aquo

Waga urządzenia wynosząca 25 kg jest praktycznie nieodczuwalna, dzięki zastosowaniu kółek transportowych. O tym, jak działa wioślarz, informuje nas przejrzysta instrukcja obsługi, dołączona do produktu wraz ze specyfikacją.

Wybrane cechy produktu:

 • opór magnetyczny, regulowany,
 • koło zamachowe 5,5 kg,
 • rama aluminium,
 • masa użytkownika do 120 kg,
 • komputer treningowy.<

Hop-Sport HS-030R

Wizualnie prosta konstrukcja, niewymagająca dużego pomieszczenia. Praktycznie mieści się wszędzie, wzdłuż ściany. Na czas ćwiczeń sprzęt z łatwością można wysunąć nieco na środek pokoju. Obszerny wyświetlacz LCD pozwala na bieżąco kontrolować poczynania treningowe.

W tym przypadku mamy 10-stopniowy zakres regulacji oporu. Tak jak w poprzednim wioślarzu magnetycznym z rankingu relokacje ułatwiają rolki transportowe.

Hop-Sport HS-070R Rush

Hop-Sport HS-070R Rush jest gabarytowo największym sprzętem spośród wcześniej proponowanych. Pewnym novum jest wzbogacenie mechanizmu oporu o element powietrzny. Wiąże się to ze zwiększeniem powierzchni zajmowanej przez koło zamachowe. W tym wypadku opór zwiększa się proporcjonalnie w miarę intensywności ćwiczeń.

Pewną zaletą jest możliwość ustawienia wylotu powietrza na siebie podczas intensywnego wysiłku w upalne dni.

Autor: Maciej Mrozowski