Data modyfikacji:

Xiaomi 12 Pro czy Samsung Galaxy S22 Plus? Porównanie demonów prędkości

Xiaomi 12 Pro czy Samsung Galaxy S22 Plus – zastanawiasz się, który z tych modeli będzie lepiej odpowiadał na twoje potrzeby? Przeczytaj poniższy artykuł, w który poznasz najważniejsze parametry obu urządzeń. Dzięki temu dowiesz się, który ze smartfonów lepiej odpowie na twoje potrzeby.
xiaomi 12 pro czy samsung galaxy s22 plus
Xiaomi 12 Pro vs Samsung Galaxy S22 Plus

Co lepsze - Xiaomi 12 Pro czy Samsung Galaxy S22 Plus?

Oba powyższe modele telefonów to bez dwóch zdań demony prędkości, z którymi zachwycony będzie każdy fan nowinek technologicznych. Masz wątpliwości? Z pewnością za chwile je rozwiejemy. Wystarczy, że zapoznasz się z parametrami procesorów od Xiaomi i Samsung.
Jak wypada jeden z najlepszych Samsungów? W modelu Galaxy S22 Plus marka Samsung umieściła ich najpotężniejszy i najszybszy chip w historii – 4 nm. Co to oznacza? Szybszy procesor i procesor graficzny w porównaniu z jego poprzednikiem, a więc Galaxy S21 Ultra.
Natomiast w najnowszy Xiaomi 12 Pro zastosowano flagowy procesor Snapdragon 8 Gen. 1 wykonany w technologii 4 nm. Został on zaprojektowany z myślą o opanowaniu wszystkich innowacji o większej dynamice i chłodniejszej pracy.
Zarówno w modelu Galaxy S22 Plus od Samsung, jak i 12 Pro od Xiaomi możemy wybrać pomiędzy pamięcią 128 GB i 256 GB. Jak ma się sytuacja w przypadku pamięci RAM? Samsung oferuje 8 GB, zaś Xiaomi 8 GB lub 16 GB.
Dzięki powyższym parametrom, oba urządzenia nadają się do wielogodzinnej pracy oraz rozrywki, które będą bez wątpienia przyjemnością dzięki płynnej pracy smartfonów.

Xiaomi 12 Pro vs Samsung Galaxy S22 Plus – aparat

Oba modele to także potężny sprzęt fotograficzny. Będą to więc urządzenia doskonałe do codziennej pracy, jak i sporadycznych zdjęć. Bez wątpienia będą jednak doskonałym uzupełnieniem dla profesjonalnych aparatów lustrzanych.
Xiaomi 12 Pro to wysokiej klasy potrójny układ aparatów o rozdzielczości 50 Mpix: teleobiektyw 50 Mpix, szerokokątny 50 Mpix, ultraszerokokątny 50 Mpix. Nowoczesna matryca rejestruje do 120% więcej światła oraz znacznie więcej szczegółów w fotografii nocnej. Z tego powodu Xiaomi 12 Pro to doskonałe urządzenie na nocne wypady. W powyższym modelu zastosowano także technologię Xiaomi ProFocus, dzięki której urządzenie w doskonały sposób rejestruje poruszające się obiekty.
Samsung Galaxy S22 Plus to także potrójny aparat, jednak charakteryzuje się on innymi parametrami: aparat ultraszerokokątny 12 Mpix, aparat szerokokątny 50 Mpix, teleobiektyw 10 Mpix z zoomem optycznym. Model posiada także aparat przedni o bardzo dobrej jakości zdjęć, który zapewni pięknie selfie. Udoskonalenia w Samsung Galaxy S22 Plus pozwalają na wykonanie bez żadnych obaw zdjęć po zmroku. Dzieje się tak dzięki temu, iż matryca aparatu łączy piksele, a następnie powiększa je, aby lepiej wychwytywać światło. Natomiast dzięki szerszemu kątowi korekcji o 58% urządzenie pozwala na perfekcyjną płynność ruchów.

Xiaomi 12 Pro czy Samsung Galaxy S22 Plus – wyświetlacz

W przypadku obu modeli warto zwrócić uwagę także na wyświetlacze. W przypadku Galaxy S22 Plus jest toInfinity-O 120 Hz, wyposażony w technologię Vision Booster, która pozwala na doskonałą widoczność nawet w przypadku ostrego, zewnętrznego światła. Natomiast w Xiaomi 12 Pro zastosowano technologię TrueColor, co pozwala m.in. na doskonałą regulację jasności.

Xiaomi 12 Pro czy Samsung Galaxy S22 Plus – cena

Zarówno Xiaomi 12 Pro, jak i Samsung Galaxy S22 Plus to najwyższej klasy smartfony, które odpowiedzą na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Ile trzeba jednak zapłacić, aby stać się właścicielem Xiaomi12 Pro lub Samsung Galaxy S22 Plus? Ceny za Xiaomi 12 Pro zaczynają się od 4 500 zł, zaś w przypadku Galaxy S22 Plus od Samsung warto założyć koszt co najmniej 4 600 zł.
Zdjęcie: svitlanah/Envato Elements