Data modyfikacji:

Xiaomi Mi 11 Lite vs OPPO Reno 5 – porównanie telefonów

Xiaomi Mi 11 Lite vs OPPO Reno 5. Przedstawiamy wam porównanie nowych na rynku smartfonów, które z impetem weszły na rynek w 2020 i 2021 roku. Są to średniej klasy telefony, które jednych urzekły, a innych zniesmaczyły. Charakteryzują się eleganckim i lekkim designem oraz całkiem solidnymi parametrami. Są to solidne propozycje dla osób poszukujących smartfona ze średniej półki. Zadowalające osiągi nowoczesnych procesorów, energooszczędność pozwalają na komfortowe wykorzystywanie tych urządzeń.
Xiaomi Mi 11 Lite vs OPPO Reno 5

Atrakcyjny dla oka design i wygodne użytkowanie. Xiaomi Mi 11 Lite czy OPPO Reno 5?

Zarówno Xiaomi Mi 11 Lite, jak i OPPO Reno 5 cechują się atrakcyjnym dla oka nowoczesnym wykończeniem. W przypadku pierwszego z nich – Xiaomi – przekątna ekranu wynosi 6,55 cala. Telefon zbudowany jest z dwóch odpornych na stłuczenia warstw szkła złączonych plastikową, ale solidną ramą. Wyświetlacz tego telefonu pokrywa podobno ekstremalnie odporne na uszkodzenia Gorilla Glass 6.

Aparat fotograficzny umiejscowiony z tyłu jest zaprojektowany podobnie jak w innych smartfonach, jego atutem, jeśli chodzi o wygląd, jest z pewnością to, że nie wystaje zbytnio poza obudowę, co sprawia, że całość prezentuje się wyjątkowo elegancko i nie utrudnia korzystania z telefonu, kiedy ten leży na płaskiej powierzchni. Zarówno port USB typu C, głośnik, jak i wejście na kartę SIM czy klawisz zasilania połączony z czujnikiem biometrycznym są położone w takich miejscach na obudowie telefonu, że korzystanie z nich nie sprawia najmniejszej trudności. Telefon jest odporny na zachlapania, jednak nie w pełni wodoszczelny.

OPPO Reno 5 również cechuje się nowatorskim designem, który będzie atrakcyjny dla większości potencjalnych klientów. Przekątna ekranu jest nieco mniejsza niż w Xiaomi i wynosi 6,43 cala. Telefon jest lekki i wygodny w obsłudze. Tylna obudowa jest plastikowa. Odstająca od powierzchni telefonu wysepka aparatów jest dodatkowo zabezpieczona szkłem Gorilla Glass, dzięki czemu jest ona mniej narażona na uszkodzenia.

Obudowa, mimo że plastikowa, jest dobrze dopasowana i stosunkowo odporna. Nie musimy obawiać się, czy plastikowe wykończenia będą wyglądać nieatrakcyjnie. Całość została dopasowana tak umiejętnie, że plastikowe wykończenia sprawiają wrażenie, jakby były zrobione z metalu. Niestety telefon nie jest odporny na działanie wody, dlatego lepiej uważać z jego użytkowaniem w sytuacji, kiedy istnieje ryzyko jego poważniejszego zamoczenia.

Xiaomi Mi 11 Lite vs OPPO Reno 5. Porównajmy wyświetlacze

Zastanawiasz się nad porównaniem OPPO Reno 5 vs Xiaomi Mi 11 Lite pod względem wyświetlaczy? OPPO Reno 5 posiada wyświetlacz typu Super AMOLED cechujący się bardzo wysoką jakością obrazu, pod względem kolorów, jasności maksymalnej, która umożliwia komfortowe korzystanie z telefonu nawet w pełnym słońcu, oraz wysoką rozdzielczością. Niestety modelowi temu często zarzuca się, że cechuje go niska częstotliwość odświeżania obrazu, która wynosi 60 Hz, co może sprawić wrażenie, szczególnie jeśli porównamy działanie OPPO Reno 5 z niewiele lepszym pod tym względem smartfonem, że wyświetlacz po prostu się przycina.

Wyświetlacz Xiaomi Mi 11 Lite opiera się na działaniu matrycy typu AMOLED i cechuje się wyższą częstotliwością odświeżania, która plasuje się na poziomie 90 Hz. Bardzo dobre podświetlenie ekranu, podobnie jak w przypadku OPPO Reno 5, umożliwia komfortowe korzystanie z telefonu w samo południe letniego dnia w pełnym słońcu. Bogate i żywe kolory, których nasycenie oraz natężenie możemy regulować i spersonalizować według własnych potrzeb. Jeśli chodzi o ekran, to modelowi Mi 11 Lite maki Xiaomi nie można zbyt wiele zarzucić. W tej kategorii cenowej trudno liczyć na więcej.

xiaomi mi 11 lite

Jak długo na jednym ładowaniu? OPPO Reno 5 czy Xiaomi Mi 11 Lite

Czas pracy OPPO Reno 5 przy standardowym czasie używania urządzenia, kiedy ekran uruchomiony jest przez około 5 do 6 godzin w ciągu doby, wynosi nieco ponad dobę. Pojemność baterii wynosi 4300 mAh. Wynik nie zdumiewa i nie wybiega ponad przeciętną, jednak tym, co stanowi zdecydowany atut tego modelu, jest opcja szybkiego ładowania. Wystarczy jedynie 30 minut, aby bateria telefonu naładowała się do od 0 do 70 procent, a podłączenie smartfona przez kolejne 20 minut do ładowarki pozwoli uzupełnić poziom baterii do 100 procent.

Pojemność baterii w przypadku Xiaomi Mi 11 Lite wynosi jedynie 50 mAh mniej niż w przypadku OPPO Reno 5 – 4250 mAh. Jest to wartość, która umożliwia standardowy czas pracy telefonu bez ładowania. Xiaomi pod tym względem nie przewyższa konkurencji. W wyszukiwarkach znajdziemy informacje, że uśredniony czas pracy baterii przy intensywnym użytkowaniu wynosić będzie około 6 godzin, jednak biorąc pod uwagę bardzo wydajny procesor oraz odświeżanie ekranu na poziomie 90 Hz, jest to całkiem niezły wynik. Aby w pełni naładować smartfon, musi być podłączony do kabla przez około godzinę. Nie ma opcji ładowania bezprzewodowego. Po 30 minutach ładowania bateria napełni się do poziomu około 60 procent.

oppo reno 5

Podsumowanie OPPO Reno 5 vs Xiaomi Mi 11 Lite

Xiaomi Mi 11 Lite jest bardzo solidnym wyborem, jeśli chodzi o smartfon w tej kategorii cenowej. Oferuje on zadowalający procesor i wysokie osiągi. Bardzo dobrej jakości wyświetlacz, który ma wiele możliwości indywidualnego dopasowania. Bardzo dobre podświetlenie umożliwia komfortowe użytkowanie urządzenia nawet w warunkach bardzo dużego nasłonecznienia.

Bateria nie odbiega zbytnio ponad średnie wartości, jednak umożliwia nieprzerwaną i intensywną pracę urządzenia przez kilka godzin, co jest zadowalającym wynikiem. Stosunkowo szybko się ładuje. Wystarczy około godziny, aby napełnić ją w pełni. Bardzo dobrej jakości aparat sprawia, że jest to jeden z lepszych smartfonów średniej klasy, jeśli chodzi o możliwości fotografowania.

OPPO Reno 5 również cechuje się wysokiej jakości wyświetlaczem, chociaż nieco gorszą częstotliwością odświeżania obrazu, co w porównaniu z nieco lepszymi smartfonami, może sprawiać wrażenie, że obraz się nieco przycina. Jeśli jednak Reno 5 będzie jedynym telefonem, z którego będziemy korzystać, to ten niewielki mankament nie powinien być aż tak odczuwalny.

Nieco większa pojemność baterii oraz jej szybsze ładowanie przewyższają w tym zakresie konkurenta. Oba telefony są bardzo atrakcyjne wizualnie i stanowią dobry wybór, jeśli chodzi o smartfon ze średniej półki.

Autor: Marcin Krawczyk