Data publikacji:

Xiaomi Mi Band 7 czy Xiaomi Mi Band 6. Którą opaskę wybrać?

Xiaomi od kilku lat skutecznie podbija rynek smartwatchy i smartbandów. Produkty firmy cieszą się sporym powodzeniem wśród konsumentów, przede wszystkim ze względu na przystępna cenę. Przez długi czas modele Xiaomi były najtańszymi markowymi opaskami na rynku, co przekonało do nich wielu klientów marzących o tego typu gadżecie. Sprawdźmy zatem, czy warto wybrać Xiaomi Mi Band 7, czy Xiaomi Mi Band 6. Oba urządzenia są najświeższymi smartbandami producenta na rynku, ale czy różnice między nimi są na tyle duże, by warto było zainwestować w nowszy model?
xiaomi mi band 7 czy xiaomi mi band 6

Xiaomi Mi Band 6

Porównanie Xiaomi Mi Band 7 czy Xiaomi Mi Band 6 zaczniemy od starszej wersji opaski. Opaska Xiaomi Band 6 trafiła do sklepów w marcu 2021 roku. Sprzęt wyposażony w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,56 cala z matrycą AMOLED o wysokiej jasności i kontraście. Powierzchnia ekranu została tutaj znacząco powiększona w porównaniu do poprzednich modeli Mi Band.
Urządzenie ma charakterystyczną dla serii konstrukcję i można je swobodnie wyciągać z wymiennych silikonowych opasek dostępnych w sześciu różnych kolorach. Na tym jednak nie kończy się dopasowywanie wyglądu smartbanda do naszych upodobań, możemy też bowiem swobodnie zmienić interfejs wyświetlacza, korzystając z wielu dostępnych wzorów.
Jeżeli chodzi o funkcjonalność, opaska może pochwalić się 30 trybami fitness, pozwalającymi dokładnie kontrolować postępy w treningu. Biometryczny sensor mierzy tętno użytkownika, sprawdza jakość jego oddechu podczas snu, a także poziom stresu. Informacje zbierane przez gadżet możemy zebrać pod postacią specjalnych dziennych, tygodniowych i miesięcznych raportów.
Xiaomi Mi Band 6 na jednym ładowaniu (w tryby oszczędzania baterii) może działać nieprzerwanie przez maksymalnie 19 dni (14 dni w trybie normalnym). Energię uzupełniamy dzięki dedykowanej magnetycznej ładowarce. Sprzęt jest wodoodporny (zanurzenie do 50 metrów), nadaje się więc idealnie dla miłośników pływania. Do sklepów trafiły standardowe modele opaski, a także nieco droższe modele posiadające moduł NFC, pozwalając na dokonywanie płatności dotykowych.
Zobacz nasze porównania Apple Watch SE vs 6 oraz Apple Watch 7 vs 6

Xiaomi Mi Band 7

Pora na nowszy model w porównaniu Xiaomi Mi Band 7 czy Mi Band 6. Smartband Xiaomi Mi Band 7 pojawił się w sprzedaży w nieco ponad rok po premierze Mi Band 7. Czy producent wprowadził w tym czasie znaczące zmiany? Pierwszą zmianą w konstrukcji opaski jest nieco większy wyświetlacz o przekątnej 1,62 cala, wzbogacony o 100 poziomów regulacji jasności oraz bardziej wyraźną matrycę. Producent rozszerzył też listę dostępnych tapet zmieniających wygląd interfejsu. Konsumenci mogą też wybierać spośród większej liczby kolorowych pasków.
Xiaomi Mi Band 7 ma teraz w sumie 110 trybów sportowych, ale jeżeli chodzi o możliwości sensorów biometrycznych, nic nie zmieniło się znacząco w porównaniu do Mi Band 6. Model odznacza się podobnym czasem pracy na jednym ładowaniu, musimy jednak uważać, bowiem przy ustawieniu bardzo dużej jasności wyświetlacza akumulator może wyładować się już po ok. 9 dniach intensywnej pracy.

Xiaomi Mi Band 7 vs Xiaomi Mi Band 6 – na co warto postawić?

Pojedynek Xiaomi Mi Band 7 vs Xiaomi Mi Band 6 nie sposób zbyt łatwo rozstrzygnąć. Jeżeli zależy nam na cenie, bez wątpienia powinniśmy postawić na tańszy o co najmniej kilkadziesiąt złotych starszy model smartbanda. Jeżeli kuszą nas nowe kolory opasek, lepszy wyświetlacz i dodatkowe tryby treningowe lepszym rozwiązaniem może być Mi Band 7. Ostatecznie podstawowa funkcjonalność i forma obu gadżetów jest niezwykle do siebie zbliżona.
Zdjęcie: Envato Elements