Data modyfikacji:

Telewizor Xiaomi Mi TV Q1 oficjalnie. Takiej jakości obrazu jeszcze nie było! 

Xiaomi Mi TV Q1 to 75-calowy telewizor chińskiego producenta wyposażony w szereg najnowszych technologii. Miłośnicy dobrego kina czy grania na konsoli z pewnością docenią ogromne możliwości sprzętu. Sprawdź, czym jeszcze kusi Xiaomi Mi TV Q1!

Xiaomi MI TV Q1 75

Xiaomi Mi TV Q1 75 to telewizor idealny! 

Oprócz premiery najnowszego smartfona Xiaomi Mi 11 mogliśmy ujrzeć nowy telewizor Xiaomi Mi TV Q1 w rozmiarze 75 cali. Panel został wykonany w technologii QLED, charakteryzującej się doskonałym odwzorowaniem kolorów. Nowy model na tle konkurencji wyróżnia szeroki zakres barw NTSC z 1,07 mld kolorów, a także 1024 różnymi odcieniami.

Nowością jest zastosowanie 192 stref pełnego, dynamicznego kontrastu lokalnego. Sam współczynnik kontrastu wynosi 10 000:1 i przekłada się na bardzo głębokie czernie.

Lepsze wrażenia podczas oglądania zapewnia odświeżanie 120 Hz, a także wsparcie dla standardu HDR 10+ oraz Dolby Vision. Telewizor ma również 30 W głośniki, które działają we współpracy z Dolby Atmos oraz DTS. Cztery głośniki niskotonowe i dwa wysokotonowe sprawiają, że wiele osób nie będzie musiało decydować się na zakup soundbara!

Plusem nowego telewizora Xiaomi jest obecność HDMI 2.1, która pozwoli na przesyłanie obrazu w jeszcze lepszej jakości. Posiadacze konsol nowej generacji z pewnością to docenią!

Xiaomi Mi TV Q1 75 specyfikacja

  • rozmiar: 75 cali 
  • rozdzielczość: 4K 
  • technologia ekranu: QLED 
  • kontrast: 10 000:1 
  • standardy obrazu: Dolby Vision, HDR 10+
  • standardy dźwięku: Dolby Atmos, DTS 
  • głośniki: 30 W 
  • HDMI 2.1 
  • Android TV 

Na pokładzie nowego telewizora nie zabrakło systemu Smart TV! 

Xiaomi Mi TV Q1 po raz pierwszy wykorzystuje czterordzeniowy procesor MediaTek MT9611. Android TV to z kolei jeden z najbardziej rozbudowanych systemów operacyjnych na rynku, który gwarantuje dostęp do ponad 700 00 filmów i programów, a także ponad 5000 aplikacji. Urządzenie pozwala na odtwarzanie materiałów z Netfliksa, serwisu YouTube czy Amazon Prime Video. Telewizor Xiaomi ma także wbudowany Chromecast, co wpływa na proste i błyskawiczne udostępnianie ekranu z telefonów czy tabletów.

Wbudowane mikrofony do sterowania głosem są pomocne przy uruchomionym asystencie głosowym Google. Wystarczy wypowiedzieć komendę „OK Google”, aby błyskawicznie odpalić wybrane treści czy skorzystać z danej aplikacji. Co ciekawe, Xiaomi MI TV Q1 współpracuje z asystentką głosową Amazon Alexa! 

Xiaomi Mi TV Q1 75: ceny i dostępność 

Xiaomi Mi TV Q1 75 zadebiutuje już w marcu na terenie Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii oraz Polski! Producent wycenił ten model na 1299 euro, co po przeliczeniu daje nam kwotę około 5799 złotych. Cena wydaje się bardzo atrakcyjna, jeżeli spojrzymy na specyfikację urządzenia. Chińczycy mają szansę nieco namieszać na rynku telewizorów! Xiaomi Mi TV Q1 75 bez wątpienia zapowiada się znakomicie!

Zdjęcie: Xiaomi

Autor: Bartłomiej Mazurek