Data publikacji:

Zestaw słuchawkowy. Ranking zestawów Bluetooth

Współcześnie coraz większa liczba Polaków żyje w biegu, z telefonem w dłoni i ciągłej gotowości do wyzwań dnia codziennego. Słuchawki Bluetooth to doskonałe urządzenie, dzięki któremu odnajdziesz nowy poziom komfortu i swobody podczas pracy, jazdy samochodem lub podróży komunikacją miejską. Dlatego właśnie przygotowaliśmy ranking najlepszych zestawów słuchawkowych, dzięki któremu wybór odpowiedniego modelu będzie łatwiejszy.
słuchawki

Zestaw słuchawkowy Bluetooth – na co zwrócić uwagę?

Zanim zdecydujemy się na zakup zestawu słuchawkowego, powinniśmy zwrócić uwagę na najważniejsze parametry. Pomoże nam to wybrać naprawdę porządny sprzęt.
  • Zasięg – parametr ten odpowiada za to, na jaką odległość możemy oddalić się od sparowanego urządzenia. Dla osób, które planują korzystać ze słuchawki Bluetooth głównie w samochodzie, nie ma to większego znaczenia. Jeżeli szukamy modelu, który będzie niezawodny podczas pracy, lepszym wyborem okażą się urządzenia posiadające duży zasięg. Umożliwi nam to swobodne przemieszczanie się po biurze, bez obaw, że rozmowa zostanie rozłączona. W standardowych modelach możemy liczyć na zasięg do 10 m, natomiast w droższych – nawet do 100 m.
  • Redukcja szumów – dzięki temu parametrowi możemy zredukować szumy i hałasy dobiegające z naszego otoczenia, dzięki czemu będziemy mogli komfortowo rozmawiać. Bardziej zaawansowane modele zostały wyposażone w technologię, która skutecznie redukuje nawet szumy wiatru.
  • Parowanie – bardzo popularnym rozwiązaniem jest wybór urządzenia, które posiada możliwość parowania z dwoma urządzeniami w tym samym czasie. Zwiększa to poziom funkcjonalności urządzenia, zwłaszcza w przypadku korzystania z telefonu służbowego i prywatnego.
  • Konstrukcja – słuchawka powinna być wykonana z solidnych materiałów, dzięki czemu nie uszkodzi się. Warto również zwrócić uwagę na kształt, najlepiej ergonomiczny i łatwo dostosowujący się do naszego ucha, tak abyśmy nie musieli bez przerwy jej poprawiać. Część producentów zdecydowało się zastosować w swoich urządzeniach dodatkowy pałąk. Jest to dobre rozwiązanie, które gwarantuje większą stabilność słuchawki.
  • Zasilanie – długi czas pracy to ogromny atut każdego urządzenia. Większość modeli oferuje standardowy czas pracy w granicach 5-8 godzin rozmów. Natomiast w trybie spoczynku, możemy oczekiwać około 10 dni pracy, bez konieczności ładowania. Jeżeli prowadzimy mobilny tryb życia, bez dostępu do źródeł zasilania, warto wybrać droższy model, który oferuje znacząco dłuższy czas działania zestawu słuchawkowego.

Zestaw słuchawkowy Bluetooth – ranking

Słuchawki bezprzewodowe to urządzenia, które doskonale sprawdzają się podczas pracy biurowej i jazdy samochodem. Niezwykła funkcjonalność tego modelu wynika z braku okablowania i konieczności trzymania telefonu w dłoni. Wszystko to dzięki zastosowaniu technologii Bluetooth, która gwarantuje niezakłócony komfort użytkowania sprzętu. W naszym rankingu wzięliśmy pod uwagę takie parametry zestawów słuchawkowych jak: zasięg działania, czas pracy, jakość dźwięku i rozmów.

Jabra TALK 25 (100-92310900-60)

To łatwy w obsłudze zestaw słuchawkowy mono, którego największą zaletą jest świetna jakość rozmów i wysoki poziom wytrzymałości konstrukcji. Model został wyposażony w mikrofon wielokierunkowy EMC, który w połączeniu z głośnikiem 11 mm gwarantuje krystaliczną czystość dźwięku podczas każdej rozmowy. Dodatkowym atutem słuchawek Jabra TALK 25 jest ich zasilanie, którego podstawę stanowi akumulator litowo-polimerowy, zapewniający 8-godzinny czas pracy, bez konieczności ponownego ładowania.

Natomiast w trybie czuwania, czas ten wydłuża się do około 10 dni. Warto podkreślić, że model ten został wyposażony w technologię Jabra Power Nap, która samodzielnie wyłącza słuchawki, jeżeli nie korzystaliśmy z nich przez godzinę. Model charakteryzuje się również ogromnym komfortem podczas długotrwałego noszenia. Jabra TALK 25 to stosunkowo tani model, biorąc pod uwagę wysoką jakość tego produktu. Dostępny jest na rynku już od 119 zł i w tym przedziale cenowym jest jednym z najlepszych możliwych wyborów.

Plantronics Voyager Legend

Jest to innowacyjna słuchawka Bluetooth, w której wykorzystano nowoczesną technologię Smart Sensor, odpowiadającą za kierowanie połączeń do telefonu lub zestawu słuchawkowego. Urządzenie wyposażono również w funkcję komend głosowych, która pozwala na używanie prostych komunikatów głosowych do obsługi urządzenia. Rozwiązanie to zapewnia ogromną swobodę i wysoki poziom komfortu podczas użytkowania zestawu. Plantronics Voyager Legend charakteryzuje również potrójny mikrofon, zapewniający najwyższy standard jakości dźwięku podczas rozmowy.

Czas pracy baterii w tym modelu jest standardowy, ponieważ wynosi około 7 godzin, natomiast okres czuwania trwa 264 godzin. Świetnym rozwiązaniem okazało się również wyposażenie tego modelu w zaawansowane akcesoria. Etui z funkcją ładowania, pozwala wydłużyć czas pracy urządzenia do 14 godzin, dzięki czemu zawsze w pełni sprosta wymogom życia w ciągłym ruchu. Na co warto zwrócić uwagę, to ciekawy i komfortowy design urządzenia, które dopasowuje się do użytkownika i nie wypada z ucha. Jest to bardzo wygodny model, który sprawdzi się znakomicie zarówno podczas pracy, jak i w podróży. Produkt dostępny jest już od 308 zł.

BlueParrott M300-XT

Jest to zestaw słuchawkowy, który wyróżnia się znakomitym poziomem wyciszania hałasów i dźwięków w tle. Dzięki zastosowaniu dwóch mikrofonów z funkcją redukcji szumów, model usuwa około 80% wszystkich niechcianych odgłosów. Rozwiązanie to zapewnia wyjątkową, niezakłóconą, jakość rozmów i pod tym względem model BlueParrot jest najlepszą propozycją z naszego rankingu. Dużym atutem BlueParrott M300-XT jest również świetne źródło zasilania. Akumulator ładuje się poprzez USB-C, a sprzęt zapewnia 14 godzin pracy, bez konieczności ponownego ładowania, dzięki czemu możesz cieszyć się rozmowami nawet podczas długich podróży.

W trybie czuwania model radzi sobie równie dobrze, bo może funkcjonować nawet do 420 godzin. Urządzenie zostało wyposażone w nowoczesną technologię Bluetooth 5.1, która zapewnia mocny sygnał i stabilne połączenia nawet na przestrzeni 100 metrów. Dodatkowo słuchawkę można sparować z ośmioma urządzeniami jednocześnie, co jest świetnym wynikiem na tle konkurencji. Jeżeli chodzi o sam design, BlueParrott M300-XT to eleganckie i wygodne urządzenie. Duży atut stanowi także solidna konstrukcja, która jest odporna na deszcz oraz kurz w stopniu ochrony IP54.

Zestaw został wyposażony w dodatkowy przycisk BlueParrott, dzięki któremu uzyskasz natychmiastowy dostęp do wszystkich ulubionych funkcji. Mimo dużego zaawansowania technologicznego, obsługa urządzenia jest prosta i bezproblemowa. BlueParrott M300-XT to jeden z lepszych modeli, który idealnie sprawdzi się zarówno w pracy, jak i podczas jazdy samochodem. Dostępny jest na rynku już od 394 zł.
Zdjęcie: Rawpixel/Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!