Data publikacji:

Zmywarka wolnostojąca: ranking TOP 10

Zmywarki wolnostojące sprawdzają się w domach, gdzie nie ma możliwości zabudowy sprzętu. W Internecie znajdziesz wiele modeli przeznaczonych do małych i dużych kuchni. Zobacz ranking najpopularniejszych zmywarek wolnostojących na Ceneo.pl.

zmywarka wolnostojąca ranking

Najlepsze zmywarki wolnostojące: ranking

Zastanawiasz się, jaka zmywarka wolnostojąca będzie najlepsza? Zobacz ranking popularnych zmywarek wolnostojących z Ceneo.pl od znanych i cenionych producentów.

  1. Bosch SPS25CI03E
  2. Beko DFS05013S<
  3. Whirlpool WSF03023PF
  4. Sharp QW-GX12F472W-EU
  5. Electrolux ESF5545LOX
  6. Candy CDCP 6/E
  7. Samsung DW50R4050BB
  8. Gorenje HS52010S
  9. Amica DFM636ACBS
  10. Siemens SR256I00TE

Jaka będzie najlepsza zmywarka wolnostojąca?

Przed zakupem zmywarki należy w pierwszej kolejności określić, ile miejsca jest dostępne w kuchni. Największe modele zmywarek mają szerokość 60 cm, natomiast najmniejsze około 45 cm.

Wielkość jest ściśle uzależniona od pojemności, dlatego na ten parametr należy także zwrócić uwagę. Przeciętna zmywarka wolnostojąca jest w stanie pomieścić 10 kompletów naczyń. W tych największych mieści się od 14 do nawet 16 kompletów naczyń.

Niezwykle ważne jest również zużycie wody, które przekłada się na wysokość rachunków. Średnie zużycie wody w cyklu ma około 9 litrów. Najbardziej oszczędne modele są w stanie zużyć tylko 7-8 litrów. Oszczędność wiąże się z wyższą ceną takiej zmywarki, jednak dopłata zwróci się bardzo szybko, dlatego warto pomyśleć o kupieniu lepszego modelu.

Istotnym parametrem jest również klasa energetyczna. Warto wybierać zmywarki dysponujące klasą A++ lub A+++. W ten sposób pobór prądu będzie zdecydowanie mniejszy. Poniżej prezentujemy najlepsze zmywarki wolnostojące do zabudowy.

Ranking najlepszych zmywarek wolnostojących

Wiesz już, jakie parametry zmywarki wolnostojącej są warte uwagi. Przyjrzyjmy się teraz popularnym na Ceneo.pl produktom. Zobacz ranking TOP 10 zmywarek wolnostojących.

Bosch SPS25CI03E: niskie zużycie wody

Zmywarka wolnostojąca, dzięki technologii ActiveWater, oferuje niskie zużycie wody na poziomie 8,5 litrów na cykl. Sensor załadunku to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą załadować całej zmywarki.

Cichy silnik Ecosilence Drive generuje tylko 46 dB hałasu, dlatego urządzenie można bez problemu uruchomić nawet w nocy. Gwarancję bezproblemowego działania zapewnia zabezpieczenie przed zalaniem. To bardzo dobra zmywarka do każdej kuchni.

Beko DFS05013S: bogata liczba programów zmywania

Zmywarka Beko zajmująca drugie miejsce w rankingu jest oferowana w bardzo atrakcyjnej cenie. Wiele programów mycia obejmuje również opcję Qucik&Shine, która zapewnia czyste naczynia w 58 minut.

Silnik zmywarki generuje hałas 49 dB, co jest dobrym wynikiem. Zmywarka wolnostojąca pomieści 10 kompletów naczyń. Kompaktowy model idealnie pasuje do małej kuchni.

Whirlpool WSF03023PF: inteligentna zmywarka

Whirlpool zapewnia, że przy zużyciu 9 litrów wody można umyć nawet 14 kompletów naczyń. Technologia 6. Zmysłu odpowiada za dostosowanie parametrów zmywania do osiągnięcia jak najlepszych rezultatów.

Do usuwania trudnych zabrudzeń przygotowano specjalne dysze wodne. Funkcja zabezpieczenia przed dziećmi i klasa energetyczna A++ to dodatkowe zalety tego modelu.

Sharp QW-GX12F472W-EU: budżetowa zmywarka

Tania zmywarka wolnostojąca jest przeznaczona do kuchni, gdzie nie zmywa się tak często. Wnętrze urządzenia mieści aż 13 kompletów. Według firmy Sharp roczne zużycie energii wynosi 261 kWh, natomiast wody – 3360 litrów. To bardzo dobry wynik, który sprawi, że rachunki nie będą wysokie.

Do wyboru są trzy programy zmywania: intensywny, ekspresowy oraz eco. Wszystkie informacje znajdują się na niewielkim wyświetlaczu.

Electrolux ESF5545LOX: szybki program mycia

Electrolux po raz kolejny udowadnia, że można zaproponować niedrogą zmywarkę z bardzo dobrymi funkcjami. Generowany hałas 44 dB jest jednym z najniższych, jakie oferują zmywarki w naszym zestawieniu.

Krótki program zmywania w zaledwie 30 minut doczyści naczynia. To kompaktowa, ale jednocześnie bardzo bogato wyposażona zmywarka wolnostojąca.

Candy CDCP 6/E: zmywarka do małego mieszkania

Jeśli w kuchni ilość miejsca jest mocno ograniczona, to zmywarka Candy jest rozwiązaniem tego problemu. Wysokość 43,8 cm i szerokość 55 cm sprawia, że można ją postawić w dowolnym miejscu.

Zużycie tylko 6,5 litrów wody na cykl to spora oszczędność. Elegancka, ładna i kompaktowa – tak można określić wolnostojącą zmywarkę od Candy.

Przeczytaj także: Kompaktowa zmywarka do małego mieszkania

Samsung DW50R4050BB: solidna zmywarka

Produkty Samsunga cieszą się bardzo dobrymi opiniami i nie inaczej jest w przypadku zmywarki. Wolnostojący model mieści 10 kompletów naczyń, które można rozmieścić w specjalnie przygotowanych szufladach. Do zmywania przygotowano aż 6 różnorodnych programów. Ten model sprawdzi się w każdej kuchni.

Gorenje HS52010S: naczynia zawsze lśniące

Zmywarka Gorenje zasługuje na uwagę przede wszystkim ze względu na bardzo dobre programy czyszczące. Niezależnie od tego, czy stosuje się tabletki, żel, czy proszek, urządzenie zawsze zapewnia idealnie czyste naczynia.

Nowoczesny system suszenia pozwala wyciągnąć naczynia gotowe do użycia. Całość dopełnia funkcja automatycznego czyszczenia filtra zmywarki, która nie bez powodu trafiła do rankingu.

Amica DFM636ACBS: doskonały wybór dla rodzin

Dziewiąta w rankingu najlepszych zmywarek propozycja marki Amica zmieści 14 kompletów naczyń, dlatego jest doskonała dla dużej rodziny. Generowany hałas wynosi tylko 44 dB! Komora wykonana ze stali nierdzewnej jest gwarancją dłuższej żywotności urządzenia.

Nowy system suszenia HotAir ma sprawić, że naczynia będą suche tuż po wyjęciu ze zmywarki. Nowoczesna zmywarka wolnostojąca z wyświetlaczem LED znakomicie spisze się w codziennym użytkowaniu.

Siemens SR256I00TE: kompaktowa i oszczędna

Ostatni model w naszym rankingu zmywarek wolnostojących jest kompaktowy i bardzo oszczędny. Nowa funkcja VarioSpeed Plus redukuje zmywanie i suszenie naczyń o 66%.

Naczynia są umyte w sposób dokładny, jednak w tym trybie klasa energetyczna zmienia się z A++ na A. Dla osób, które nie mają czasu, aby czekać na standardowy program, to bardzo dobre rozwiązanie. Producent na ten model daje aż 10 lat gwarancji, co tylko potwierdza jej doskonałą trwałość.