Data modyfikacji:

Gry planszowe dla dwojga – 10 najlepszych gier planszowych dla 2 osób

Gry planszowe dla dwojga to świetna rozrywka. Choć może się wydawać, że planszówki to rzecz przeznaczona głównie dla większej liczby graczy, istnieje mnóstwo gier wprost stworzonych do rozgrywek we dwoje. Zobacz najlepsze gry planszowe dla 2 osób.

Gry planszowe dla dwojga

Najlepsze gry planszowe mogą dostarczyć znakomitą rozrywkę na wiele godzin. Gry planszowe dla dwojga to znakomita rozrywka dla par. Najpierw zastanów się z chłopakiem/dziewczyną lub mężem/żoną, jaka tematyka najbardziej was interesuje. Możecie wybierać spośród gier słownych, logicznych, przygodowych, bazujących na poznawaniu siebie nawzajem… Oferta jest ogromna. Zobacz nasz ranking gier planszowych dla 2 osób.

  1. Ego
  2. Gierki małżeńskie
  3. Wsiąść do pociągu
  4. Kolejka
  5. Tajniacy: duet
  6. Memory
  7. Scrabble
  8. Rummikub
  9. Splendor
  10. Milionerzy

Ego

Ego to idealna gra dla dwojga. Polega w skrócie na tym, że gracze obstawiają odpowiedzi na wylosowane wcześniej pytania dotyczące własnego charakteru, poglądów i trudnych tematów, jednak nie mówią swojej odpowiedzi drugiej osobie. Ta natomiast musi zgadnąć odpowiedź swojego partnera/partnerki. Odpowiedzi można obstawiać żetonami znajdującymi się w pudełku. Ta ciekawa gra prowokuje do dyskusji, a przy tym pomaga lepiej poznać siebie nawzajem.

Dla spragnionych bardziej intymnych zwierzeń powstała gra Ego Love. Zasady są takie same jak w wersji oryginalnej. Różni się jednak tematyka pytań – w Ego Love pojawiają się wątki byłych związków, upodobań seksualnych czy np. stosunku do zdrady. Jeśli interesują cię gry planszowe dla 2 osób, dzięki którym możesz zacieśnić intymne więzi z partnerem/partnerką, koniecznie sięgnij po serię Ego.

Gierki małżeńskie

Gierki małżeńskie z rysunkami Andrzeja Mleczki to propozycja nieco podobna do poprzedniczki. Tutaj również znajdziemy zadania typu „jak dobrze mnie znasz?”, ale nie tylko. Oprócz kart z pytaniami wylosować można również karty „skojarzenia”, „kalambury” lub „między słowami”, które serwują graczom miniquiz wiedzy czy logicznego myślenia.

Niewątpliwą zaletą gry jest niepowtarzalna oprawa graficzna autorstwa Andrzeja Mleczki. Gierki małżeńskie to propozycja z kategorii gry planszowe dla dwojga z przymrużeniem oka, pozwalająca poznać siebie nawzajem w atmosferze dobrej zabawy.

Wsiąść do pociągu

Ta kultowa gra planszowa doskonale sprawdzi się na relaksujące popołudnie lub wieczór we dwoje. Gracze na planszy przedstawiającej mapę budują trasy kolejowe, dworce, pokonują tunele, a wszystko to za pomocą kolorowych „pociągów”.

Wyszło już wiele wersji Wsiąść do pociągu: Nowy Jork, Europa, Afryka, Dookoła Świata… Każda zapewnia taką samą dawkę dobrej zabawy i potrafi poprawić humor każdego dnia. Jeżeli szukasz ciekawej gry dla dwojga, warto zainteresować się tą porpozycją.

Kolejka

Gra dla dwóch osób na pewno spodoba się nieco starszym parom, które pamiętają Polskę z lat 80. Jednak również młodsi miłośnicy historii powinni spróbować tej rozgrywki. Akcja bowiem toczy się właśnie w tamtym okresie, a zadaniem graczy jest wysłanie swojej „rodziny”, złożonej z pięciu pionków, na zakupy.

Kłopot w tym, że tak jak w Polsce sprzed trzydziestu paru lat, półki sklepowe świecą pustkami. W wykonaniu zadania pomagają wylosowane karty, dzięki którym można przepchać się w tytułowej kolejce. Humorystyczna i pomysłowa Kolejka musiała znaleźć się w naszym rankingu gier planszowych dla dwojga.

Tajniacy: duet

To dwuosobowa wersja świetnej gry kooperacyjnej Tajniacy. Zasady są następujące: najpierw należy ułożyć planszę z kart zawierających różne słowa. Później losuje się kartę klucza, na której umieszczone są hasła. Musimy kolejno tłumaczyć je drugiemu graczowi, używając jednowyrazowych wskazówek. Partner/partnerka postępuje tak samo.

Gra dla 2 osób zawiera również Mapę Misji. Rozgrywka wciąga i gwarantuje doskonałą zabawę dla dwojga. Tę propozycję z czystym sumieniem umieszczamy w rankingu gier planszowych dla 2 osób.

Memory

Sądzisz, że Memory to nudna gra dla dzieci? Nic bardziej mylnego. Poszukując coraz bardziej wymyślnych i skomplikowanych propozycji, można zapomnieć, że fajne gry planszowe to często te najprostsze.

Partia w Memory nie tylko pomaga ćwiczyć pamięć, ale również wprowadza do związku przyjemną nutkę rywalizacji. Poza tym na rynku istnieje niezliczona liczba wersji tej gry. Wystarczy sprawdzić pod hasłami: Pamięć, Memory albo Memo. Możesz poszukać np. wariantu ze zwierzakami, krajobrazami czy też postaciami z ulubionego filmu. To znakomita propozycja gry planszowej dla dwojga.

Scrabble

Gry słowne to zdecydowanie klasyki, jeśli chodzi o gry planszowe dla 2 osób. Nieśmiertelnych Scrabbli nie trzeba chyba przedstawiać nikomu. Gra stała się inspiracją do powstania wielu podobnych, które można znaleźć w Internecie.

Rummikub

W grze Rummikub zamiast liter występują kostki z kolorowymi cyframi. Zadanie polega na wykładaniu na stół swoich kostek według ustalonych schematów. Można wyłożyć co najmniej trzy kostki z tą samą cyfrą w różnych kolorach lub co najmniej trzy kostki w jednym kolorze z następującymi po sobie cyframi. Choć łatwa, z pewnością jest to fajne gra planszowa dla dwojga.

Splendor

Niemal już kultowa planszówka. Rozgrywka polega na zbieraniu żetonów i kart, dzięki którym można kupić kolejne zasoby, a w ostateczności zaprosić do siebie poważanego arystokratę. To ciekawa gra planszowa dla dwojga, w której wcielacie się w dawnych handlarzy.

Rozgrywka wymaga logicznego myślenia i planowania. wygrywa ten, kto jako piewszy zdobędzie co najmniej 15 punktów. dodatkowym atutem są piękne karty do gry.

Milionerzy

Gra dla dwojga nawiązująca do popularnego turnieju telewizyjnego. Podczas rozgrywki jeden z graczy wciela się w prowadzącego, a drugi w odpowiadającego na pytania. Po zakończonej rundzie zamieńcie się rolami.