Data modyfikacji:

Ranking najlepszych gier planszowych dla dorosłych

Dzięki modzie na planszówki, imprezy w gronie znajomych zyskały całkiem nowy charakter. Jeśli trudno ci wyobrazić sobie udane spotkanie bez dobrej rozgrywki, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych gier planszowych dla dorosłych. Znajdziesz tu śmieszne, dwuznaczne gry językowe, gry urozmaicające wznoszenie toastów oraz te wymagające wielogodzinnego kombinowania. Sprawdź!
najlepsze gry planszowe dla dorosłych

Ciekawe gry planszowe dla dorosłych

W ostatnich latach zainteresowanie grami planszowymi sukcesywnie rośnie. I świetnie, ponieważ to wspaniały sposób na spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi oraz wzajemną integrację. Najlepsze gry planszowe zapewnią rozrywkę na wiele,m wiele godzin. Dziś niemal nikt nie kojarzy gier planszowych z zabawkami dla dzieci – zwłaszcza że na rynku pojawiły się propozycje specjalnie dla osób +18.

Jakie tematy znajdziesz wśród najlepszych gier planszowych dla dorosłych? To przede wszystkim humorystyczne rozgrywki słowne, gry polegające na wykonywaniu śmiesznych zadań, a także zdradzaniu intymnych sekretów. Nie brakuje również i imprezowych wariacji na temat znanych od dekad tytułów.

Imprezowa gra planszowa – idealna na prezent

Dobra gra planszowa dla dorosłych powinna znaleźć się na regale każdego, kto lubi kreatywne rozrywki w gronie dobrych przyjaciół. To także świetny pomysł na prezent, zwłaszcza z okazji takich jak 18. urodziny, wieczór kawalerski lub panieński. Jeśli chcesz zaskoczyć swojego przyjaciela, dobra planszówka okaże się wspaniałym rozwiązaniem.

Fajne gry planszowe dla dorosłych – 10 propozycji

Dobra planszówka to świetny sposób na urozmaicenie każdej domówki. Sprawdź nasze propozycje najlepszych gier planszowych dla dorosłych i wybierz tę, która uświetni wszystkie twoje imprezy!

Tajniacy: Bez Cenzury

Tajniacy to seria gier słownych, w których udział biorą dwie lub więcej drużyn. Kapitan każdej z nich ma za zadanie nakierowywać towarzyszy na widoczne na planszy hasła wyłącznie za pomocą jednego, kojarzącego się z nimi wyrazu.

Edycja Bez Cenzury to całe mnóstwo dwuznacznych, zabawnych, a nieraz i niecenzuralnych wyrazów. Cel: skojarzyć jak największą ich liczbę z jednym hasłem! Uważaj – jedno z haseł na planszy odgrywa rolę Zabójcy. Zrób wszystko, aby twoi przyjaciele nie wybrali go podczas zgadywania.

Nigdy w życiu!

Jak dobrze znasz swoich znajomych? Dzięki grze „Nigdy w życiu!” będziesz mógł to sprawdzić. Zagrajcie w nią w grupie i obstawiajcie, do jakich rzeczy są zdolni wasi kumple. Kto z nich byłby skłonny wydepilować nogi woskiem, albo założyć bieliznę z lateksu? Gwarantujemy, że po tej rozgrywce dowiecie się o sobie czegoś zupełnie nowego.

Late Night Alias

Popularny Alias przypomina kalambury. Twoim celem jest naprowadzenie drużyny na hasło, które znajdziesz na karcie. Edycja Late Night to zbiór haseł, które nie występowały w poprzednich wariantach gry. Jak nietrudno się domyślić, te słowa są zarezerwowane wyłącznie dla dorosłych! Nazywaj wylosowane wyrazy za pomocą alternatywnych wyrażeń – tak aby twoja drużyna zgadła właściwe hasło.

Gra planszowa Narcos

Ty i twoi przyjaciele przepadacie za serialem „Narcos”? Koniecznie sprawdźcie tę grę. Wczujcie się w świat przestępstw i narkotykowych mafii, działając w czterech rywalizujących ze sobą frakcjach.

Znamy się

To najlepsza gra planszowa dla dorosłych par! Zagrajcie we dwoje lub zaproście do zabawy zaprzyjaźnione małżeństwa. Sprawdźcie, jak wiele wiecie o sobie nawzajem i razem kroczcie ku zwycięstwu. Jednak, uwaga – jego sekretem jest absolutna szczerość! Ta gra planszowa dla dwojga będzie znakomitą rozrywką dla par zarówno z krótkim, jak i długim stażem.

Żulobiznes

Zdarzają się imprezy, podczas których nie w głowie ci poważne rozgrywki. Wówczas przyda ci się prosta gra, dzięki której wznoszenie toastów za zdrowie solenizanta będzie o wiele ciekawsze. Żulobiznes inspirowany jest popularną grą Eurobiznes. Sprawdzi się na 18-tkach, wieczorach kawalerskich.

Monopoly Gra o Tron

Fanom popularnego serialu HBO do gustu przypadnie tematyczna edycja kultowego Monopoly. Zdobywajcie miasta i zamki, działając w imieniu jednego z rodów: Starków, Lanisterów, Baratharionów i Targarianów. Uwaga – ta emocjonująca rozgrywka może toczyć się długimi godzinami.

Zobacz także nasze propozycje najlepszych gier planszowych logicznych

Trefl 5 sekund Bez Cenzury

Masz tylko 5 sekund, aby odpowiedzieć na wylosowane pytanie – oczywiście skonstruowane tak, aby twoja odpowiedź była jak najbardziej śmieszna, kompromitująca lub po prostu dwuznaczna. Zasady są proste – musisz być szybki i maksymalnie kreatywny. To idealna gra na każdą imprezę w gronie dobrych przyjaciół.

Reset

Idealny prezent dla znajomego, który właśnie ukończył 18 lat. Reset to prosta gra karciana, polegająca na wykonywaniu zabawnych zadań, które gracze znajdują na kartach. Większości z nich towarzyszy oczywiście... napicie się za zdrowie solenizanta.

Pytania od czapy

Pobudzająca wyobraźnię gra „Pytania od czapy” pozwoli ci jeszcze lepiej poznać twoich przyjaciół. Zadaj im pytanie, oceń ich odpowiedź, a następnie wrzuć serduszka do tuby z napisem „Spoko” lub „Od czapy”.

Gracz, który odpowiada jako ostatni, wybiera tubę, w której może znajdować się jego serduszko. Właściciele serduszek z wybranej tuby przesuwają swoje pionki na planszy. Osoba, której pionek jako pierwszy znajdzie się na ostatnim polu, wygrywa.

Najlepsze gry planszowe dla dorosłych

Jeśli chcesz, by spotkania z przyjaciółmi były jeszcze weselsze, sprawdź proponowane przez nas planszówki dla dorosłych. Pozycje z naszej listy doskonale sprawdzą się również w rolach kreatywnych prezentów na urodziny, wieczór kawalerski lub panieński. Gwarantujemy mnóstwo śmiechu i zdrową dawkę rywalizacji!
Autorka: Joanna Stanuch