Data publikacji:

Ranking najlepszych suszarek do ubrań. Czy warto kupić suszarkę?

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów wolnostojących suszarek do ubrań. Jak odnaleźć się w gąszczu propozycji od światowych producentów? Przeczytaj ranking suszarek przygotowany przez zespół Ceneo.pl i wybierz automatyczną suszarkę do ubrań, która spełni wszystkie twoje oczekiwania. 

Najlepsze elektryczne suszarki do ubrań: 

 • Bosch WTW85562PL
 • Candy CS4 H7A1DES
 • Siemens WT45H25EPL
 • Electrolux EW8H458BP PerfectCare

Jeszcze do niedawna wolnostojąca suszarka do ubrań uważana była za urządzenie ekskluzywne, na które pozwolić mogą sobie nieliczni. Suszarkę do ubrań tego typu widzieć mogliśmy tylko na amerykańskich filmach. Obecnie elektryczne suszarki do ubrań stały się powszechnie dostępne i każdy może zaopatrzyć się w takie urządzenie. 

Czy warto kupić osobną suszarkę do ubrań?

Z roku na roku coraz więcej osób decyduje się na zakup wolnostojącej suszarki do ubrań. Wiadomość ta nie powinna być jednak dla nikogo zaskoczeniem – elektryczna suszarka do ubrań to prosty sposób na to, by codziennie cieszyć się czystymi, miękkimi i pachnącymi ubraniami. 

To niejedyne zalety korzystania z wolnostojących suszarek do ubrań. Takie urządzenie pozwoli ci zaoszczędzić wiele czasu i energii. Zamiast wywieszać mokre ubrania na tradycyjnej suszarce, możesz po prostu przełożyć je do elektrycznej suszarki. Dzięki temu zaoszczędzisz też sporo miejsca – typowa suszarka zajmuje zwykle dużą część pomieszczenia, podczas gdy suszarkę elektryczną możesz zamontować bez problemu w łazience (nie oszukujmy się - łazienka musi być wówczas nieco większa) obok pralki (zobacz przy okazji, co potrafią nowoczesne pralki? Przegląd sprytnych funkcji, które mogą ci się przydać)

Dodatkowo elektryczna suszarka do ubrań sprawia, że większość ubrań nie musi być prasowana. Suszarki elektryczne są delikatne dla tkanin, dlatego możesz zakładać ubrania prosto z suszarki, bez konieczności ich prasowania. 

Ranking najlepszych elektrycznych suszarek do urań

Bosch WTW85562PL - dba o pranie całej rodziny

Wysokie miejsce w naszym rankingu suszarek do prania zajmuje propozycja od marki Bosch. Model WTW85562PL, ze względu na dobrą specyfikację techniczną, to popularny wybór wśród osób chcących się cieszyć zawsze suchym i miękkim w dotyku praniem. Marka Bosch zapewnia, że technologia zastosowana w urządzeniu zadba o piękno wszystkich twoich ubrań.

Sprzęt Serie 8 wyróżniają inteligentne funkcje. Technologia SelfCleaning Condenser zadba o automatyczne oczyszczenie wymiennika ciepła. Urządzenie wzbogacone zostało również o technologię AutoDry, która pozwala na suszenie ubrań w dostępnych opcjach: ekstra suche, do prasowania lub do szafy. Ładowność bębna suszarki od marki Bosch wynosi aż 9 kilogramów, dlatego bez problemu wysuszysz pranie dla całej rodziny. Klasa energetyczna A++ to gwarancja niedużego zużycia prądu. 

Najważniejsze cechy:
 • klasa efektywności energetycznej A++, 
 • funkcja SelfCleaning Condenser, 
 • ładowność do 9kg,
 • technologia AutoDry. 

Candy CS4 H7A1DES - suszarka dba też o wilgotność w łazience

Suszarka Candy CS4 H7A1DES to wybór wielu rodzin. Urządzenie zostało stworzone w trosce o delikatne i najbardziej wymagające tkaniny. Zaprojektowana we Włoszech suszarka zachwyca nie tylko designem, ale także zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi. Urządzenie z linii Smart Stem wyróżnia głębokość na poziomie 46 cm i załadunek 7 kilogramów ubrań.

Sprzęt wyposażony został w pompę ciepła, która zużywa o połowę mniej energii elektrycznej. Pompa zadba też o zachowanie niskiej wilgotności powietrza w łazience. Suszarce do prania Candy przyznany został certyfikat Woolmark, który gwarantuje ochronę przed uszkodzeniem delikatnych tkanin i ubrań. Innowacyjny system Easy Care to zamontowany na drzwiach zbiornik wody. Możesz go łatwo wyjąć, bez konieczności opróżniania po każdym cyklu suszenia. 

Najważniejsze cechy:
 • ładowność do 7 kg, 
 • certyfikat Woolmark, 
 • technologia pompy ciepła, 
 • system Easy Care, 
 • klasa energetyczna A+. 


Siemens WT45H25EPL - dobry design

Model WT45H25EPL od marki Siemens to suszarka, która zadowoli osoby ceniące dobre wzornictwo i najnowsze rozwiązania technologiczne. Suszarka na pranie wyposażona została w bęben o pojemności 8 kilogramów – dzięki temu bez problemu za jednym razem wysuszysz pranie całej rodziny.

Klasa efektywności energetycznej A++ zadba o niskie zużycie prądu. Automatyka suszenia z czujnikiem wilgoci połączona z pompą ciepła sprawiają, że suszarka Siemens to maksimum funkcjonalności i wygody. Pompa stosuje tzw. recykling energii, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić aż 60% energii elektrycznej. O ochronę delikatnych tkanin zadba technologia Sensitive Drying System. Suszarka do ubrań Siemens wyposażona została w funkcję autoDry Sensor, która za pomocą inteligentnego czujnika decyduje, kiedy ubrania są całkowicie suche. 

Najważniejsze cechy:
 • ładowność do 8 kg, 
 • klasa efektywności energetycznej A++, 
 • technologia Sensitive Drying System, 
 • funkcja Active Air Technology, 
 • czujnik autoDry Sensor. 

Electrolux EW8H458BP PerfectCare - ochrona tkanin na najwyższym poziomie

Suszarka z serii PerfectCare to prawdziwa rewolucja w suszeniu i pielęgnowaniu ubrań. Jedną z najważniejszych zalet tego modelu jest mnogość nowoczesnych technologii i systemów gwarantujących ochronę tkanin. Suszarka Electrolux EW8H458BP PerfectCare wzbogacona została o unikalny system Outdoor Programe, który pozwala zachować i przywrócić  wodoodporność ubrań. 

Najważniejsze cechy:
 • klasa efektywności energetycznej A++, 
 • ładowność do 8 kg, 
 • funkcja PerfectCare. 

Autorka: Patrycja Hendzel