Data modyfikacji:

AnyDesk. Co to jest i jak działa pulpit zdalny

AnyDesk to popularna aplikacja w firmach międzynarodowych. Umożliwia ona działanie komputerów i smartfonów w ramach pulpitu zdalnego. Dzięki AnyDesk znajomy z pracy, którego nie ma obok ciebie, pokaże ci, jak wykonać daną operację na komputerze. AnyDesk – co to jest i czy to bezpieczne rozwiązanie? Sprawdźmy!
anydesk

AnyDesk – co to jest?

AnyDesk to aplikacje, które umożliwiają pracę na zdalnym pulpicie. Oznacza to, że ze swojego komputera możesz pracować na innym komputerze (i vice versa). Jest to rozwiązanie używane w firmach międzynarodowych, firmach IT oraz wszędzie tam, gdzie występuje obsługa klienta w takim zakresie, że konieczna może być pomoc techniczna z wykorzystaniem pulpitu zdalnego.
Istnieją inne aplikacje tego typu. AnyDesk jest powszechnie używaną. Jest ona przeznaczona do wszystkich systemów operacyjnych.

AnyDesk – czy jest to bezpieczne?

Warto wiedzieć, że używając AnyDesk, gdy chcesz uzyskać dostęp do innego urządzenia, musisz poprosić drugą osobę o zatwierdzenie dostępu. AnyDesk nie jest aplikacją szpiegującą, choć rzeczywiście jest szereg akcji, które użytkownik może wykonać na twoim komputerze.
Używając AnyDesk, udostępniasz drugiej osobie sterowanie swoją myszką oraz klawiaturą, kopiowanie poprzez funkcję schowka, druga osoba może nagrać twój pulpit, możesz również udostępnić dźwięki i multimedia ze swojego urządzenia.
Istnieje również możliwość połączenia się między komputerem a smartfonem za pomocą opisywanej aplikacji AnyDesk.

Co to AnyDesk i jak uruchomić tę aplikację?

Aplikacja AnyDesk powinna być ściągnięta ze strony producenta. Nie szukaj nielegalnych źródeł, bo bezpieczeństwo w przypadku aplikacji tego typu to naprawdę priorytet.
Po ściągnięciu aplikacji uruchom ją na swoim komputerze. Uwaga! Osoba, z którą chcesz się połączyć, również powinna mieć włączoną aplikację na swoim urządzeniu.
Następnie połącz się z drugim komputerem, wpisując jego adres AnyDesk do aplikacji.
To jest ten moment, w którym twój partner z pracy wyraża zgodę, czyli akceptuje dodanie urządzenia do połączenia AnyDesk. Jak widać, nic nie odbywa się tu bez wiedzy użytkowników.
Od tej pory widzisz pulpit zdalny. Możesz również zarządzać połączeniem poprzez użycie odpowiednich funkcji menedżera AnyDesk.

Jakie jeszcze funkcje posiada AnyDesk?

Ciekawą funkcją jest możliwość utworzenia profesjonalnej sieci urządzeń danej organizacji połączonych w ramach AnyDesk. Ułatwia to przesyłanie plików i dostęp do zdalnych pulpitów, co usprawnia pracę.
Kolejną funkcją w ramach tego oprogramowania jest możliwość personalizacji aplikacji. Dana organizacja może ustalić sobie własne nazwy urządzeń w ramach aplikacji i określić dedykowane funkcje (np. zaznaczyć opcję wyłącznie odbierania połączeń przychodzących dla wybranych urządzeń).
Podczas zakupu aplikacji AnyDesk mamy do wyboru następujące opcje:
  • pakiet Essentials: (nieograniczona liczba urządzeń, z którymi można się połączyć, 1 licencjonowany użytkownik = 1 urządzenie, z którego można się połączyć, możliwość obsługi urządzeń mobilnych, dostęp do centrum pomocy;
  • pakiet Performance (dodatkowo m.in. funkcja nagrywania sesji);
  • pakiet Enterprise (dodatkowo m.in. nieograniczone równoczesne sesje).
Korzystanie z aplikacji typu AnyDesk jest obecnie popularną formą współpracy na odległość. Aplikacje tego typu ułatwiają kontakt ze współpracownikami podczas wykonywania zadań służbowych. Aplikacja AnyDesk jest bezpieczna i posiada szereg przydatnych funkcji. Działa ona na różnych systemach operacyjnych, nawet tych, które różnią się wersją. Podsumowując, możliwości związane z używaniem AnyDesk doceniają zarówno pracodawcy, jak i pracownicy firm na całym świecie.
Zdjęcie: Envato Elements