Data modyfikacji:

Apple AirPods Studio. Wszystko, co wiemy przed premierą słuchawek bezprzewodowych

Według najnowszych doniesień Apple intensywnie pracuje nad słuchawkami AirPods Studio, które już niebawem mają ujrzeć światło dzienne. Słuchawki nauszne mają zaoferować niespotykane dotąd technologie. Sprawdź, co wiemy o tym modelu przed jego premierą.

Polecamy: Jakie słuchawki bezprzewodowe Apple?

Apple AirPods Studio otrzymają nowe wzornictwo 

Mark Gurman z Bloomberga zdradził, czego możemy się spodziewać po nadchodzących słuchawkach Apple. Wszystko wskazuje na to, że Apple AirPods Studio pojawią się w dwóch wersjach. Wersja premium ma być wykonana z wysokiej jakości skóry. Drugi model ma spełnić oczekiwania sportowców.

Lekka, wentylowana membrana powinna zapewnić duży komfort podczas korzystania. Apple planuje, aby nauszniki przylegały do siebie za pomocą magnesów. W ten sposób ich przenoszenie byłoby zdecydowanie łatwiejsze. Nie jest również wykluczone, że pojawi się kilka wersji kolorystycznych do wyboru.

Apple AirPods Studio specyfikacja

  • aktywna redukcja szumów 
  • wysoka jakość dźwięku 
  • system wykrywania głowy i szyi
  • wykrywanie orientacji 
  • ustawienia dźwięku za pomocą equalizera 
  • dedykowane do urządzeń z iOS

Apple AirPods Studio wykorzystają znane technologie 

Słuchawki Apple AirPods Studio najprawdopodobniej otrzymają system aktywnej redukcji hałasów. Analityk Min-Chi Kuo donosi, że ta technologia będzie działa na podobnej zasadzie co w modelach Beats Studio 3, Beats Solo Pro czy Apple AirPods Pro. System jest w stanie odciąć zewnętrzne hałasy, tak aby użytkownik mógł skupić się na słuchaniu muzyki.

Co ciekawe, ma pojawić się opcja wyłączenia redukcji hałasu. To szczególnie sprawdzi się podczas jazdy na rowerze, a także w miejscach, gdzie musimy mieć kontakt z otoczeniem.

Bardzo możliwe, że w słuchawkach pojawi się czujnik wykrywający głowę i szyję. W ten sposób urządzenie będzie mogło wyłączyć muzykę, gdy ściągniemy słuchawki. Dodatkowo będzie dostępny sensor wykrywający orientację. Niezależnie od tego, jak założysz słuchawki, dźwięk będzie umieszczony w odpowiednich kanałach. Do tej pory większość słuchawek miała podzielone strony na lewą i prawą. Założenie ich w niewłaściwy wpływało negatywnie na słuchanie muzyki.

Nie ma wątpliwości, że Apple AirPods Studio będą dysponowały rewelacyjną jakością dźwięku. Niestety, ale Apple nie zdradziło żadnych szczegółów dotyczących specyfikacji. Eksperci są jednak zgodni i twierdzą, że model Studio zapewni lepszy dźwięk niż standardowe Apple AirPods oraz AirPods Pro.

Apple AirPods Studio: ceny i dostępność 

Oficjalna data premiery nie została na razie zapowiedziana. Ming-Chi Kuo twierdzi, że produkcja słuchawek bezprzewodowych została opóźniona ze względu na pandemię koronawirusa. Początkowo mówiło się, że Apple AirPods Studio zadebiutują pod koniec 2020 roku. Niestety, ale wiele wskazuje na to, że ten model możemy zobaczyć dopiero w przyszłym roku.

Cena słuchawek może wynosić 349 dolarów, co po przeliczeniu na złotówki dałoby kwotę 1360 złotych. Wersja premium z pewnością będzie nieco droższa, ale niestety nie wiadomo, o jakich kwotach może być mowa.

Będziemy na bieżąco śledzić najnowsze doniesienia związane z Apple AirPods Studio! 

Autor: Bartłomiej Mazurek