Data modyfikacji:

Apple Watch – jaki wybrać? Przegląd Apple Watch

Apple Watch to jeden z najpopularniejszych rodzajów smartwatchy, którego szczególnie pożądają właściciele smartfonów z logiem nadgryzionego jabłka. Czy warto postawić również na Apple Watch? A jeśli tak, to który model okaże się najlepszy? Sprawdźmy przegląd dostępnych na rynku Apple Watch.
apple watch jaki wybrac

Apple Watch – potęga nadgryzionego jabłka na nadgarstku

Smartwatche to relatywnie świeża grupa produktów, które spełniają bardzo ważną funkcję w życiu każdego aktywnego, poszukującego technologii człowieka. Trendy technologiczne ewoluują, a jedną z firm, która najlepiej odczytuje potrzeby i preferencje konsumentów, jest właśnie Apple.

Zastanówmy się jednak, dlaczego warto zainwestować w Apple Watch, jeśli na rynku są znacznie tańsze smartwatche o podobnej funkcjonalności? Przede wszystkim dlatego, że Apple to nie tylko urządzenia – to styl życia i manifest renomy oraz nowoczesności. Już to stanowi wystarczający powód, by zdecydować się na zakup zegarka z logo nadgryzionym jabłkiem. To jednak nie koniec korzyści wynikających z zakupu Apple Watch. Wielu z nas posiada smartfon tego producenta, a to właśnie Apple Watch jest doskonałym rozwinięciem konceptu aktywnego trybu życia, który perfekcyjnie współgra i integruje się z naszym iPhone’em. Zobaczmy, jaki smartwatch z logiem jabłka wybrać.

Jaki Apple Watch wybrać? Czynniki decydujące

Podjęliśmy decyzję o zakupie Apple Watch? To świetna wiadomość, aczkolwiek to właśnie na tym etapie czekają nas największe dylematy. Dotychczas Apple wydało już kilka serii smartwatchy, a to, który wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie od naszych potrzeb i preferencji. My jedynie możemy doradzić, na jakie czynniki warto zwrócić uwagę przy zakupie Apple Watch.

Przede wszystkim wygląd i estetyczne wykończenie urządzenia. Każda z dostępnych generacji charakteryzuje się nieco innym wyglądem i rozmiarami tarczy, co może znacznie ułatwić nam proces wyboru, gdy mamy pewne jasno ustalone preferencje. Kolejna kwestia to bateria i dodatkowe funkcje smartwatcha. Wytrzymałość baterii w urządzeniach Apple zawsze było piętą achillesową producenta, jednak w przypadku inteligentnych zegarków jest inaczej. Jeśli zależy nam na jak najdłuższym działaniu sprzętu bez ładowania, zwróćmy uwagę na to, co mają nam do zaproponowania różne generacje Apple Watch. Nie zapomnijmy o ciekawych funkcjach, które tak naprawdę znacznie zwiększają potencjał naszego iPhone’a. Przyjrzyjmy się zatem, co do zaproponowania ma każdy z popularnych smartwatchy Apple.

Apple Series SE

Zacznijmy od sztandarowego modelu Apple Series SE. To zaawansowane urządzenie wprost stworzone dla wszystkich aktywnych osób, które chcą na bieżąco monitorować swoje postępy aktywności fizycznych, a także lubią klasyczne sportowe akcesoria. Apple Watch SE to koperta stworzona z mocnego stopu aluminium, a średnica to 40 mm, co z jednej strony gwarantuje nam kompaktowy wygląd, a z drugiej zapewnia doskonałą widoczność ekranu nawet podczas niekorzystnej pogody. Wyświetlacz Retina o jasności 1000 nitów jeszcze bardziej zwiększa czytelność ekranu. Co napędza to małe cudo? Dwurdzeniowy procesor.

Apple Series SE posiada funkcję łączności z telefonem komórkowym, a dodatkowo umożliwia wykorzystanie tak istotnych funkcji jak kompas, wysokościomierz oraz głośnik i mikrofon, który załatwi za nas rozmowę wymagającą wyciągnięcia iPhone'a. Zastosowanie Apple Watch SE jest nieocenione, gdy jesteśmy w samym środku ciężkiego treningu i nie mamy sposobności, by wyciągnąć telefon w celu odbycia ważnej rozmowy.

Apple Series 3

Smartwatch Apple w generacji Series 3 to ekonomiczny odpowiednik sportowego Series SE. Podobnie jak w poprzednim modelu, ten również umożliwia zarządzanie rozmowami, procesami iPhone’a i wiadomościami tekstowymi z poziomu 38 mm ekranu Retina o jasności 1000 nitów. Czym charakteryzuje się ten model Apple Watch?

Przede wszystkim optycznym czujnikiem tętna, możliwością obsługi płatności zbliżeniowych Apple Pay, a także GPS, który może okazać się niezwykle pomocny podczas długich treningów na nowym terenie. Ten model Apple Watch jest również doskonały do uprawiania sportu, a przemawia za tym szereg ciekawych opcji związanych z ustawieniem trybu różnych dyscyplin sportowych. Urządzenie od momentu pierwszego założenia monitoruje wiele elementów naszego stanu zdrowia, alarmując w przypadku sytuacji, gdy dane są niespójne z danymi historycznymi. Dodatkowo Apple umożliwiło pełną personalizację urządzenia poprzez wybór nowych, ciekawych pasków Apple Watch.

Apple Series 5

Czas na opis bardziej zaawansowanych, nowoczesnych propozycji od Apple, które oczywiście kosztują znacznie więcej, niż wcześniej wspomniane warianty Apple Watch. Jako pierwszy na warsztat idzie Apple Series 5. Nie bez przyczyny to właśnie ten model jest najpopularniejszym produktem w rankingach smartwatchy i smartbandów na całym rynku. Dlaczego właśnie Apple Series 5?

Przede wszystkim ze względu na wyświetlacz OLED LTOP Retina z Force Touch, który nigdy nie gaśnie. Choć docelowo jest on znacznie bardziej elegancki niż sportowe warianty, to bransoleta mediolańska i koperta o przekątnej 44 mm są wodoodporne i bez najmniejszego strachu możemy uprawiać sporty w trakcie deszczu z Apple Watch Series 5 na nadgarstku.

Urządzenie szczyci się aż 32 GB wolnego miejsca i możliwością pracy przez 18 godzin ciągle na naładowanej baterii.

Apple Series 6

Idąc za ciosem, Apple postanowiło stworzyć jeszcze bardziej zaawansowany model, nazwany Apple Watch Series 6. To właśnie ten wariant Apple Watch ma możliwość wykonania pomiaru EKG, poziomu natlenienia krwi a także będzie informować nas o niestandardowym tętnie.

Aluminium i stal nierdzewna gwarantują nam wodoodporność zegarka, a wyświetlacz Retina Always on Display gwarantuje szybki dostęp do najnowszego posta, wiadomości tekstowej czy parametrów naszego treningu biegowego. Oczywiście tak jak w przypadku każdego innego modelu Apple Watch, Apple Series 6 umożliwia daleko idącą personalizację poprzez zakup nowych pasków.

Autor: Norbert Rukowski