Data publikacji:

Bieżnia do domu – jaką wybrać?

Kochasz biegać, lecz nie przepadasz za joggingiem w chłodne lub deszczowe dni? Optymalnym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z bieżni na siłowni. Jeśli jednak masz odrobinę wolnego miejsca w mieszkaniu, możesz zaopatrzyć się w bieżnię do domu, z której będziesz korzystać wtedy, gdy tylko zechcesz. Podpowiadamy, czym kierować się, wybierając bieżnię do domu, oraz polecamy modele najlepiej oceniane przez użytkowników Ceneo.pl.

Bieżnia w domu – czy warto ją mieć?

Bieganie jest obecnie jedną z najpopularniejszych aktywności fizycznych. Nie wymaga drogiego specjalistycznego sprzętu, a jedynie motywacji do działania. Jakie efekty daje bieganie? Pomaga walczyć ze zbędnymi kilogramami i rzeźbić sylwetkę. Mówi się, że wytrawni biegacze nie zrażają się na widok deszczu, niskiej temperatury i śniegu. Są jednak i tacy, którzy w niepogodę woleliby odbyć trening w komfortowych warunkach.

Bieżnia to przyrząd, który można spotkać praktycznie na każdej siłowni. Ta maszyna pozwoli ci na odbycie treningu biegowego niezależnie od warunków panujących za oknem. Jeśli jednak lubisz biegać często, zamiast kupować karnet na siłownię, o wiele lepiej zainwestować w dobrą bieżnię do domu. Bieżnia do ćwiczeń w domu pozwoli ci na trening w dowolnie wybranych porach, w komfortowych i znanych warunkach. Wystarczy włączyć ulubioną muzykę do ćwiczeń i możesz ruszać przed siebie.

Jaka bieżnia do domu – rodzaje bieżni

Zanim kupisz bieżnię do domu, warto zapoznać się z rodzajami urządzeń dostępnych na rynku i podjąć decyzję, które z nich spełnią twoje oczekiwania.

Bieżnia mechaniczna do domu

To najstarszy i najtańszy model bieżni do biegania. Nie jest napędzana silnikiem, a siłą twoich nóg. Jej wadą jest to, że posiada bardzo niewiele funkcji modyfikacji treningu. Największe zalety? Jest to tania, cicha bieżnia do domu. Sprawdzi się także jako bieżnia do chodzenia w domu.

Bieżnia elektryczna do ćwiczeń w domu

Najpopularniejszy typ bieżni napędzany silnikiem, co pozwala dostosować intensywność treningu do kondycji i umiejętności. Bieżnie elektryczne pozwalają na wybór różnych programów treningowych, stopnia nachylenia czy prędkości.

Bieżnia ciśnieniowa

Zaawansowane urządzenie wyposażone w specjalną kapsułę, która przez podciśnienie przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Taka bieżnia spotykana jest w bardzo nowoczesnych siłowniach.

Bieżnia antygrawitacyjna

Występuje częściej w klubach fitness niż w prywatnych domach, głównie ze względu na swoją wysoką cenę. Ma właściwości odciążające stawy biegacza, co pozwala na bardziej efektywne treningi. Często stosowana jest również w trakcie rehabilitacji.

Bieżnia do domu – jaka najlepsza?

Najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się bieżnia mechaniczna. Spośród różnych modeli możesz wybrać ten, który zawiera interesujące cię funkcje, a zarazem nie zrujnuje twojego budżetu. Na jakie parametry należy zwrócić uwagę, kupując bieżnię do domu?

Moc silnika bieżni do domu

Urządzenia o mocy 2 KM nadadzą się do spokojnych truchtów. Jeśli zależy ci na intensywnych treningach, powinieneś zdecydować się na silniejsza bieżnię do domu.

Rozmiar pasa biegowego w bieżni domowej

Ogólna zasada mówi, że rozmiar pasa biegowego należy dobrać do wzrostu. Wysokie osoby powinny wybrać bieżnię z pasem o wymiarach 165 na 60 cm. Jeśli jesteś niższego wzrostu, możesz zdecydować się na małą bieżnię do domu.

Nośność bieżni w domu

Dopasuj bieżnię w domu do swojej wagi. Najbardziej wytrzymałe modele zniosą obciążenie do około 230 kg.

Jakie funkcje bieżni do domu?

Maksymalna prędkość czy nachylenie to ważne informacje dla tych, którym zależy na efektywnych treningach biegowych. Dobrze, aby bieżnia w domu zliczała pokonany dystans i spalone kalorie.

Dodatkowe wyposażenie bieżni do ćwiczeń w domu

Nowoczesne bieżnie treningowe łączą się z urządzeniami mobilnymi przez bluetooth, mierzą tętno, mają miejsce na bidon, a nawet masażery.

Ile kosztuje bieżnia do domu?

Dobrej jakości bieżnię z podstawowym wyposażeniem możesz kupić do 1000 zł. Za modele bardziej zaawansowane zapłacisz od 2000 zł do nawet kilkunastu tysięcy.

Jaką bieżnię wybrać do domu – ranking

Sprawdziliśmy, które bieżnie cieszą się najlepszymi opiniami wśród użytkowników Ceneo.pl. Poznaj 3 modele, które doskonale sprawdzą się jako bieżnie do domu.

Bieżnia Sportstech V515

Bieżnia o maksymalnym obciążeniu 120 kg i pasie biegowym o wymiarach 110 na 40 cm doskonale sprawdzi się w domowych warunkach. Ma innowacyjny system podnoszenia, dzięki czemu po rozłożeniu nie zajmuje więcej niż metr kwadratowy. Bieżnia do domu pozwala na dopasowanie intensywności treningu do własnych potrzeb, a także oferuje szereg funkcji dodatkowych, jak odtwarzanie muzyki, mierzenie czasu i prędkości biegu.

Bieżnia Sportstech V680MS

Jeśli szukasz bieżni do domu, która poza treningiem pozwoli ci się zrelaksować, ten model spełni twoje oczekiwania. Został bowiem wyposażony w masażer. Do zestawu dołączono także hantle, twister oraz przyrząd do ćwiczenia brzuszków.

Bieżnia Sportop Iv4601

To profesjonalna bieżnia, która pozwala na ustawienie treningu o dowolnej intensywności – w tym biegu o prędkości do 20 km na godzinę. Ma funkcję ustawienia kąta nachylenia, mierzy poziom tętna, a na dodatek posiada aż 99 predefiniowanych programów biegowych.

Bieżnia w domu pozwoli ci na efektywne treningi w dowolnie wybranym czasie, w komfortowych warunkach. Nie musisz dysponować sporą przestrzenią – najmniejsze bieżnie nie zajmują wiele miejsca, dlatego bez przeszkód możesz ustawić je nawet w mieszkaniu w bloku. Który z proponowanych przez nas modeli znajdzie się w twoim prywatnym kąciku do ćwiczeń?

Autorka: Joanna Stanuch

;