Data publikacji:

Jaki blender do tarcia ziemniaków?

Blender jest sprzętem niezbędnym w każdym domu, w którym mieszkają wielbiciele eksperymentów kulinarnych i dobrej kuchni. Dzięki niemu bez wysiłku można przygotować zdrowe koktajle, wiele smacznych ciast, kremy, gęste zupy i wiele innych dań i deserów. Nie każdy jednak wie, że to urządzenie stać na dużo więcej. Niektóre modele są tak mocne, że z łatwością kruszą lód. Można również znaleźć blender do tarcia ziemniaków, który świetnie poradzi sobie z tymi twardymi warzywami i wyręczy nas w tym nieprzyjemnym zadaniu.
blender do ziemniaków

Blender do tarcia ziemniaków – kielichowy lub wielofunkcyjny?

Do zmiksowania ziemniaków konieczny będzie blender kielichowy. Choć model ręczny również bywa bardzo przydatny w kuchni, szczególnie do różnego rodzaju zup kremów, blender kielichowy jest dużo bardziej wytrzymały i uniwersalny. Blendery ręczne nadają się raczej do miękkich i płynnych mas, nie poradzą sobie z twardymi warzywami, takimi jak surowe ziemniaki, i innymi trudniejszymi do zmielenia składnikami. Kupując blender do tarcia ziemniaków, trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy, z których najważniejsze to:
  • moc urządzenia,
  • jakość ostrzy,
  • rodzaj obudowy,
  • dodatkowe funkcje, które ułatwią kuchenne zmagania,
  • producent i długość gwarancji.
Doskonałym rozwiązaniem są sprzęty wielofunkcyjne takie jak BRAUN MULTI QUICK 9 MQ9135XI lub jeszcze bardziej rozbudowany zestaw BRAUN MQ9187XLI. Można je wykorzystać nie tylko jako blender do tarcia ziemniaków, wywiążą się doskonale z każdego powierzonego im zadania.

Blender z funkcją tarcia ziemniaków – konieczna duża moc

Większość osób, decydując się na zakup nowego sprzętu, uważnie śledzi listę funkcji, jakie oferuje blender. Czy można zmiksować ziemniaki? Czy może upatrzony model będzie miał zbyt małą moc? To ona właśnie jest jednym z ważniejszych parametrów, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie.

Żeby surowe ziemniaki z łatwością poddały się ostrzom, konieczna jest moc minimum 1200 W. Pozwoli ona również na miksowanie innych bardzo twardych składników, takich jak orzechy. Dzięki temu pole możliwości wykorzystania nowego sprzętu będzie ogromne. Koniec z uciążliwym tarciem ziemniaków na placki, a zdrowe bakaliowe „kulki mocy” lub domowe batony z suszonych owoców i orzechów mogą stać się codziennością.

Jaki blender do tarcia ziemniaków? Noże, obudowa, dodatkowe funkcje

Wybierając blender do tarcia ziemniaków i innych bardzo twardych składników, trzeba zwrócić uwagę na jakość ostrzy. Muszą one być bardzo ostre i wytrzymałe, żeby sprzęt mógł służyć przez wiele lat i wciąż być tak samo efektywny. Na rynku dostępne są blendery z jednym lub dwoma ostrzami.

Obudowy blenderów do ziemniaków, podobnie jak wszystkich innych modeli, są najczęściej plastikowe. Jest to materiał bardzo praktyczny, jednak dość podatny na uszkodzenia. Z tego powodu trzeba uważać, żeby nie uległy zniszczeniu lub trwałemu przebarwieniu. Zdecydowanie trwalsza jest obudowa metalowa, jednak trudniej o sprzęty, które są z niego wykonane. Dobrym modelem z metalową obudową jest Sage BBL405.

Blender do tarcia ziemniaków – producent i gwarancja

Blender to sprzęt, na którym nie warto oszczędzać, dobrze jest natomiast poświęcić sporo uwagi na wybór odpowiedniego modelu. Jeśli zależy nam na blenderze do tarcia ziemniaków i innych twardych warzyw, wybór taniego modelu może skończyć się bardzo szybkim uszkodzeniem. Istotna jest trwałość ostrzy oraz porządne wykonanie. Warto w tej kwestii zawierzyć zaufanym producentom, którzy posiadają skuteczny serwis, dzięki czemu w razie awarii będą w stanie szybko zareagować. Blender do ziemniaków może posłużyć wiele lat i znacznie ułatwić codzienne prace kuchenne.
Autorka: Nina Nadybska