Data modyfikacji:

Jaki bronzer do konturowania na mokro?

Kilka lat temu kosmetyki do konturowania twarzy stały się ogromnie modne. Kobiety poszukiwały najlepszych zestawów, dzięki którym wyostrzały rysy twarzy i optycznie wyszczuplały je. Choć moda trochę zmalała, to panie nie zrezygnowały z takiego typu makijażu. Wciąż jest on podstawową techniką, stosowaną przez wiele kobiet. Jednym z pożądanych kosmetyków jest bronzer do konturowania na mokro. Podpowiadamy, czym jest konturowanie, w jaki sposób warto je wykonywać i na jaki typ kosmetyków szczególnie zwrócić uwagę.

bronzer

Konturowanie twarzy

Konturowanie twarzy polega na podkreśleniu rysów twarzy oraz jej optycznym wyszczupleniu. Nakładając konkretne kosmetyki na wskazane partie twarzy uzyskujemy efekt cieni, które wspaniale się ze sobą komponują. Jednak ilość i rodzaj dostępnych kosmetyków kolorowych może zwalić z nóg. Możemy znaleźć pudry, bronzery, płyny czy sztyfty, które zdają się przynosić taki sam efekt. Niestety to nie takie proste. W konturowaniu twarzy wyróżniamy dwie metody: konturowanie na sucho oraz na mokro.

Konturowanie twarzy na mokro jest bardziej popularną metodą, ponieważ wygląda o wiele bardziej naturalnie. Nakładanie płynnych lub półpłynnych kosmetyków oraz ich prawidłowe blendowanie sprawia, że na naszej twarzy pojawiają się różne cienie, które zdają się być czymś oczywistym. Choć widzimy działanie kosmetyków, to jest ono delikatne i bardzo subtelne.

Jaki bronzer do konturowania na mokro?

Do konturowania twarzy na mokro potrzebujesz tak naprawdę tylko dwóch kosmetyków! Tak, nie musisz wydawać fortuny ani poszukiwać różnorodnych produktów, aby rewelacyjnie wyglądać. Do swojej kosmetyczki musisz jedynie wsadzić bronzer oraz gąbeczkę do blendowania.

Samo nałożenie kosmetyku to za mało, byśmy mogły spodziewać się efektów. Bronzer tworzy linie, które bez rozprowadzenia tworzą dziwne wrażenie. Gąbeczka pozwala nam na delikatne rozprowadzanie go wzdłuż, osłabiając kontur i tworząc cienie. W ten sposób zyskujemy naturalne barwy oraz subtelne zarysy.

Wybierając konturowanie na mokro mamy do wyboru trzy typy bronzerów: w kremie, w sztyfcie i w płynie. Jaki będzie najlepszy bronzer?

Zalety i wady konturowania na mokro

Konturowanie na mokro jest popularniejsze od metody na sucho ze względu na dwie podstawowe zalety. Pierwszą z nich jest efekt, jaki chcemy uzyskać. Poprzez różną intensywność jesteśmy w stanie stworzyć delikatny albo bardzo wyrazisty kontur. Znamy go dokładnie z telewizji czy Instagrama, gdzie celebrytki znacząco modelują swoje twarze i podkreślają ich rysy. Stosując kosmetyki suche byłoby trudno uzyskać podobne rezultaty.

Kolejną kwestią jest naturalność. Bronzer świetnie stapia się z podkładem, przez co tworzy z nim jednolitą całość. Przechodzi w różne odcienie i tworzy zarysy, jednak nadal pozostawia delikatne wrażenie. To my decydujemy, jaką ilość kosmetyku naniesiemy i jaki będzie jego odcień.

Jedynym minusem takiej metody może być precyzja, czyli umiejętność prowadzenia linii we właściwych miejscach. Inaczej uzyskamy krzywe kontury i efekt będzie raczej mizerny. Taka metoda wymaga czasami też więcej czasu, ale dla spektakularnych efektów warto poświęcić kilka minut więcej.

Bronzer w kremie na mokro

Bronzery w kremie bardzo często mogą występować w postaci paletek, do których jest dołączony pędzelek. To dzięki niemu nakładamy kosmetyk oraz precyzyjnie rozprowadzamy go po linii żuchwy, kościach policzkowych, czole czy nosie. Bronzer do konturowania na mokro w kremie sprawdza się szczególnie wtedy, gdy chcemy uzyskać intensywne efekty.

Może wybieramy się na bankiet, ważną uroczystość lub sesję zdjęciową? Wtedy takie rozwiązanie będzie wskazane. Samo blendowanie może nam zająć nawet kilkanaście minut, ale rezultaty będą naprawdę zachwycające.

Bronzer w sztyfcie do konturowania na mokro

Bronzer w sztyfcie jest najwygodniejszy i najprostszy w użyciu. Jest szczególnie polecany dziewczynom, które dopiero stawiają pierwsze kroki w konturowaniu i jeszcze nie do końca wiedzą, jakie ilości kosmetyku będą dla nich wskazane.

Bronzer w sztyfcie po prostu wysuwamy, a następnie przejeżdżamy nim po konkretnych partiach twarzy, tworząc linię. Kolejnym krokiem jest roztarcie go, tworząc kontury i cienie. Często taka forma pozwala uzyskać bardzo delikatne, naturalne efekty, gdy konturujemy twarz podczas wykonywania codziennego, rutynowego makijażu. Bronzery do konturowania na mokro w sztyfcie często mają jedwabistą konsystencję, dzięki której świetnie łączą się z podkładem i przynoszą bardzo przyjemne efekty wizualne.

Bronzer w płynie

Bronzer w płynie jest przeznaczony głównie dla kobiet, które mają już doświadczenie w konturowaniu, wiedzą, w jaki sposób postawić linie i jak należy je rozprowadzić. Bronzery do konturowania na mokro w płynie są zwykle wyposażone w dodatkowe gąbeczki czy pędzle, które umożliwiają stosunkowo łatwą i precyzyjną aplikację kosmetyku. Niektóre z nich są zamknięte w buteleczkach, których zamknięcia ułatwiają dozowanie właściwej ilości płynu.

Właściwy odcień bronzera do konturowania na mokro

Po wyborze odpowiadającej nam konsystencji pozostaje jeszcze dobór odpowiedniego odcienia bronzera. Choć na pozór wszystkie mogą wydawać się nam podobne, to istotne jest, aby dobrać kosmetyk do swojej karnacji. Panie, które z natury są bledsze i mają jasną, chłodną karnację powinny zdecydować się na jaśniejsze bronzery. W innym wypadku stworzą kontrast, który na ich twarzy może wyglądać po prostu źle.

Natomiast kobiety o ciemniejszej i cieplejszej karnacji powinny zwracać uwagę na cieplejsze barwy, tak, aby tworzyły one jednolitą całość z twarzą. Pamiętajmy, że konturujemy twarz po to, by podkreślić jej atuty z zachowaniem naturalnego wrażenia.

Autorka: Aleksandra Bartosik