Data modyfikacji:

Wybieramy cichy ekspres do kawy

Cichy ekspres do kawy uruchomiony wczesnym rankiem to odrobina luksusu, na który może pozwolić sobie każdy z nas. Świeżo mielona kawa sprawia, że aromat unoszący się nad ulubioną, porcelanową filiżanką pobudza zmysły powonienia oraz smaku. Mała czarna dodaje nam energii na cały dzień. Czy jest coś, co mogłoby zaburzyć ten harmonijny poranek? Nieprzyjemny dźwięk wydobywający się z ekspresu do kawy – tego chcemy uniknąć. Jaki cichy ekspres do kawy wybrać, aby móc delektować się poranną kawą?
cichy ekspres do kawy

Cichy ekspres do kawy z młynkiem

Cichy ekspres do kawy z młynkiem to marzenie prawdziwych koneserów dobrej kawy. Nie wszyscy pamiętamy, że w czasach PRL na polskich stołach gościła świeżo mielona kawa. Mieliło się ją w ręcznych młynkach do kawy, które często się zacinały. Mielenie kawy nie należało do ulubionych obowiązków gospodyń domowych. Ręczne młynki do kawy zostały wyparte przez młynki elektryczne. Gdy na półkach sklepowych pojawiła się mielona kawa oraz kawa rozpuszczalna – wówczas był to symbol nowoczesności, przestano mielić kawę własnoręcznie.

Potrzeba było sporo czasu, abyśmy docenili smak oraz aromat świeżo mielonej kawy. Dzięki nowoczesnej technice przychodzi nam to z łatwością. Dostępne na rynku ciśnieniowe ekspresy do kawy z młynkiem pozwalają nam (przy niewielkim nakładzie pracy) zmielić oraz przyrządzić smaczną, aromatyczną kawę – dla nas, pozostałych domowników oraz licznych gości. Dziś nikt z nas nie musi już kręcić ręczną korbką. Chociaż są osoby, które decydują się na ręczny młynek do kawy i z nostalgią mielą w nim kawę. Poranny rytuał mielenia kawy jest piękny. Nie oszukujmy się jednak – nie zawsze znajdziemy na to czas. Najczęściej sięgamy po nowoczesny ekspres ciśnieniowy do kawy z młynkiem. Jaki ekspres do kawy wybrać?

Cichy ekspres do kawy z młynkiem De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B – idealny stosunek jakości do ceny

Dużą popularnością wśród użytkowników cieszy się ekspres De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B. Znajdziemy go w sklepie Ceneo.pl. Posiada on stalowy młynek żarnowy z 13-poziomową regulacją stopnia zmielenia. Stalowa konstrukcja młynka jest niezwykle solidna. Ponadto pozwala ona na bardzo precyzyjne ustawienie stopnia zmielenia kawy – w zależności od potrzeb oraz indywidualnych upodobań. W ekspresie De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B możemy także wykorzystać mieloną kawę. Jest to bardzo przydatne, gdy chcemy wypróbować polecaną lub podarowaną nam przez znajomych kawę. Z mielonej kawy warto również skorzystać, gdy nasz partner pracuje zdalnie i ma właśnie ważną wideokonferencję, a my nie możemy powstrzymać się od zrobienia sobie małej czarnej. Nie da się ukryć, że bez względu na to, jak cichy byłby ekspres do kawy, mielenie ziaren kawy może spowodować odrobinę hałasu. Korzystając z mielonej kawy będziemy niemalże niesłyszalni.

Pozytywne opinie użytkowników wskazują na zalety ekspresu De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B takie jak:

  • stosunkowo cicha praca;
  • dysza do spieniania mleka pozwalająca na przyrządzenie różnych rodzajów kawy, takich jak cappuccino, latte macchiato czy espresso macchiato;
  • precyzja mielenia;
  • możliwość dozowania kawy;
  • łatwa obsługa;
  • przystępna cena;
  • bezawaryjność.

Jeśli nie wiemy, jak znaleźć cichy ekspres do kawy, warto przyjrzeć się opiniom innych użytkowników. Większość z nas bardzo chętnie dzieli się wrażeniami – zarówno po kilkudniowym, jak i po kilkuletnim użytkowaniu. Najlepsze ekspresy do kawy cieszące się dużą popularnością wśród użytkowników to urządzenia, które mają odpowiedni stosunek jakości do ceny. Koniecznie zobacz ekspres do kawy z młynkiem ceramicznym ranking

Cichy ekspres ciśnieniowy do kawy Philips 1200 EP1220/00

Cichy ekspres ciśnieniowy do kawy Philips 1200 EP1220/00, dostępny w sklepie Ceneo.pl, podobnie jak ekspres De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B ma wbudowany młynek do kawy. Wykonany jest on w 100% z ceramiki. Dzięki temu jest on niezwykle precyzyjny oraz trwały. Możemy zmielić w nim kawę, wybierając pomiędzy dwunastoma stopniami grubości. Użytkownicy są zafascynowani możliwościami ekspresu Philips 1200 EP1220/00. Dużym plusem jest możliwość uzyskania spersonalizowanej kawy – nie tylko pod względem mocy, ale i ilości. Każdy z nas lubi inną kawę. Jedni piją ją z małej filiżanki, inni potrzebują dużego kubka mocnej kawy, aby „stanąć na nogi”. Często, gdy zastanawiamy się, jaki ekspres do kawy wybrać, decydujemy się na sprawdzone marki. Philips jest jedną z takich niezawodnych marek, obecną na rynku od lat. Nie bez powodu cieszy się on pozytywnymi opiniami użytkowników. Lata doświadczeń są widoczne w dopracowanych niemalże do perfekcji cichych ekspresach do kawy – spełniających najśmielsze oczekiwania wymagających smakoszy kawy.

Ekspres ciśnieniowy Krups Roma EA810B – zalety ekspresu ciśnieniowego do kawy

Ekspres ciśnieniowy Krups Roma EA810B dostępny w sklepie Ceneo.pl to jeden z wielu ekspresów ciśnieniowych, które cieszą się obecnie ogromną popularnością. Jakie są zalety ekspresu ciśnieniowego do kawy? W ekspresie ciśnieniowym kawa zalewana jest wrzącą wodą pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu uzyskany napój jest nie tylko gorący, ale ma intensywny aromat oraz znakomity smak. Kawa parzona w ekspresie ciśnieniowym nie traci cennych właściwości odżywczych. Nowoczesne ekspresy ciśnieniowe są proste oraz bezpieczne w użyciu. Dzięki nim w krótkim czasie możemy przyrządzić ulubioną kawę.

Są różne rodzaje ekspresów do kawy. To, jaki ekspres ciśnieniowy do kawy kupić, w dużej mierze zależy od naszych preferencji oraz oczywiście od zasobu naszego portfela. Osoby preferujące cappuccino lub latte macchiato powinny rozważyć zakup ekspresu z wbudowanym pojemnikiem na mleko. Dla jednych atrakcyjny może być cichy ekspres do kawy z młynkiem. Inni postawią na nowoczesny wygląd ekspresu do kawy, który stanie się jednocześnie ozdobą kuchni. W serwisie Ceneo.pl wybór ekspresów do kawy jest olbrzymi. Z pewnością każdy znajdzie odpowiednie urządzenie dla siebie.

Autor: Barbara Bereżańska