Data publikacji:

Jaki ciśnieniomierz kupić? Microlife czy Omron? 

Ciśnieniomierz, tak jak termometr do ciała, to sprzęt, który powinien znajdować się w każdym domu. Powinien on dawać dokładne i powtarzalne wyniki, a także być prosty w obsłudze i niezawodny. Polski rynek opanowało dwóch producentów ciśnieniomierzy – Microlife oraz Omron. Jakie są ich wady i zalety? Który z nich jest lepszy? Przeczytaj nasz artykuł i porównaj obu producentów!

ciśnieniomierz

Najlepszy ciśnieniomierz: Microlife czy Omron?

Jak znaleźć najlepszy ciśnieniomierz? Ranking polecanych produktów na pewno będzie w tym pomocny. Na rynku bardzo popularne są modele dwóch producentów. Który ciśnieniomierz kupić: Microlife czy Omron?

  1. Ciśnieniomierz – jaki powinien być?
  2. Ciśnieniomierz naramienny – Microlife BP A2 Basic czy Omron M3?
  3. Ciśnieniomierz nadgarstkowy – Microlife BP W90 czy Omron RS3?

Ciśnieniomierz – jaki powinien być?

Czym powinien charakteryzować się idealny ciśnieniomierz? Przede wszystkim dokładnością i powtarzalnością pomiaru. Po zmierzeniu ciśnienia kilka razy z rzędu w odstępie kilkunastu sekund, każdy wynik powinien być do siebie bardzo zbliżony. Dobry ciśnieniomierz powinien posiadać duży, czytelny ekran i pamięć ostatnich wyników.

Ciśnieniomierze najnowszej generacji mają nawet możliwość tworzenia profili użytkowników, jeśli ze sprzętu korzysta więcej niż jedna osoba. Jeśli kupujemy ciśnieniomierz dla kogoś (na przykład rodzica), warto sprawdzić, czy jest on prosty w obsłudze i niezawodny. Ciśnieniomierz będzie całkowicie bezużyteczny, jeśli po przypadkowym upadku pęknie mu ekran lub wylecą pewne części.

Ciśnieniomierz naramienny – Microlife BP A2 Basic czy Omron M3?

Ciśnieniomierz naramienny Microlife BP A2 to urządzenie wyposażone w system PAD (Pulse Arythmia Detecion), który skutecznie wykrywa nieregularną pracę serca w czasie zbierania pomiaru ciśnienia krwi. Ekran urządzenia wyświetla symbol PAD, jeśli wykryje przynajmniej dwie takie nieregularności.

Technologia Gentle+ wykorzystana przy tworzeniu tego urządzenia zapewnia komfortowe napełnienie mankietu powietrzem, bez zbędnego i bolesnego uciskania. Microlife BP A2 jest zasilany na baterie i posiada pamięć do 30 ostatnich pomiarów (łącznie z datą i godziną). Cena tego ciśnieniomierza zaczyna się od 107 zł i jest dostępna od ręki w każdym sklepie.

Ciśnieniomierz naramienny Omron M3 zbiera pomiar ciśnienia krwi za pomocą pomiaru oscylometrycznego. Wykorzystuje technologię Intelli-Sense do kontrolowania procesu pompowania rękawa.

Omron M3 posiada pamięć do 42 ostatnich pomiarów i jest w stanie wyznaczyć średnią w oparciu o trzy ostatnie wyniki zmierzone w ciągu 10 minut od ostatniego pomiaru. Ciśnieniomierz naramienny jest zasilany bateriami typu AA. Jego cena jest wyższa od Microlife BP A2 i zaczyna się od 179 zł.

Który ciśnieniomierz naramienny – Microlife czy Omron – jest lepszy? Oba mają wiele zalet. Z uwagi na cenę atrakcyjniejszy wydaje się Microlife BP A2 Basic. Pomimo niższej ceny posiada pamięć aż do 30 poprzednich wyników i jest w stanie wykrywać nieregularności w pracy serca. Z kolei Omron M3 to dobry wybór, gdy zależy nam na przeprowadzeniu jak najdokładniejszych pomiarów. Jego zaletą jest to, że wyznacza średni wynik z trzech ostatnich pomiarów ciśnienia.

Ciśnieniomierz nadgarstkowy – Microlife BP W90 czy Omron RS3?

Ciśnieniomierz nadgarstkowy Microlife BP W90 jest bardzo łatwy w obsłudze. Posiada duży i czytelny wyświetlacz LCD, który jest w stanie przechować aż 99 pomiarów dla dwóch różnych osób.

Zasilany jest za pomocą baterii akumulatorowych, posiada wskaźnik wyczerpania baterii oraz system detekcji arytmii serca. Może również pracować w trybie „gość”, w którym wyniki pomiarów nie są zapisywane. Jego cena zaczyna się od 102 zł.

Ciśnieniomierz nadgarstkowy Omron RS3 zapewnia niezwykle wysoki poziom dokładności pomiarów. Automatycznie wyświetla średnią z wyników trzech ostatnich pomiarów. Posiada również czujnik ruchu, który powiadamia o niepożądanych ruchach ciała, które mogłyby zaburzyć wynik, oraz wskaźnik poprawnie założonego mankietu. Ceny modelu Omron RS3 zaczynają się od 189 zł.

Który ciśnieniomierz – Microlife czy Omron – wybrać? Oba ciśnieniomierze mają wiele przydatnych funkcji. Omron RS3 ulepszony został o dodatkowe funkcje, takie jak czujniki ruchu czy wskaźnik założenia mankietu. Z kolei Microlife BP W90 pozwala na zapisanie naprawdę dużej liczby pomiarów, a także posiada przydatną funkcję detekcji arytmii serca.

Autorka: Patrycja Hendzel