Data modyfikacji:

Co kupić 10-latce na urodziny?

10. urodziny to wyjątkowa rocznica w życiu każdej pociechy – okrągła, warta zaznaczenia i świętowania z rodziną i rówieśnikami. Sprawdźmy więc, co kupić 10-latce na urodziny, by sprawić jej prawdziwą radość.
co kupic 10 latce na urodziny

Rodzice dbają o zorganizowanie przyjęcia w kinie, parku linowym, sali zabaw z trampolinami czy w plenerze dla 10-letniej pociechy. Taka impreza to popularny sposób świętowania, ale zazwyczaj wiąże się ze sporym wydatkiem. Jeśli twoje dziecko wybiera się na imprezę urodzinową znajomej 10-latki, warto dobrze zastanowić się nad prezentem. Pomysłów na to, co można kupić 10-latce na urodziny jest sporo – chodzi jednak o to, by prezent sprawił radość. Zastanów się, co lubi solenizantka, czym się interesuje, może ma jakieś oryginalne hobby? Dobierz prezent tak, by trochę zaskakiwał, ale korespondował z osobowością 10-latki. Oto niektóre inspiracje prezentowe.

Co kupić 10-latce na urodziny? Coś jeżdżącego!

Hulajnoga, rolki, deskorolka – będą to droższe prezenty, ale jakże lubiane przez dzieciaki w tym wieku. Zanim kupisz, zastanów się, czy wybrany prezent będzie odpowiedni i czy dziecko przypadkiem nie ma go jeszcze. Popularne zwłaszcza są hulajnogi elektryczne, jednak jeśli myślisz o takim prezencie, koniecznie zapytaj rodziców, czy zgadzają się na nią – żeby jeździć na elektrycznej hulajnodze, trzeba opanować jeżdżenie na hulajnodze tradycyjnej. Zwykłą hulajnogę miejską kupisz już za około 200 zł. Dużo łatwiej jest dobrać rolki – wybieraj modele, które mają możliwość wydłużenia wkładki – będą rosły razem z dzieckiem. 10-latka, która lubi ruch, na pewno ucieszy się także z deskorolki. Możesz wybrać profesjonalny, droższy model albo poszukać deskorolki za mniejsze pieniądze, za to ze świecącymi kółeczkami. Deskorolkę z LED-ami kupisz już za około 90 zł. Dobierz kask – modele dla skateboardingu są bardzo stylowe i dzieci będą je chętnie nosiły.

Co kupić 10-latce, która już jest prawie nastolatką? Kosmetyki!

Dziewczynka w wieku 10 lat zaczyna interesować się pielęgnacją – może to dobry moment na podarowanie jej zestawu cieni do powiek lub delikatnych perfum? Jakie kosmetyki dla nastolatki wybrać? Istnieje wiele marek, które mają w ofercie bezpieczne kosmetyki dla najmłodszych. Jedną z ich jest marka Florence by Mills założona przez Milly Bobby Brown – tak nazywa się aktorka lubianego przez dzieci i młodzież serialu „Stranger Things”, a jej produkty są bardzo popularne wśród nastolatek.

Co kupić 10-latce aktywnie spędzającej wolny czas? Szarfę, matę do ćwiczeń, hula hop

Dobre buty sportowe, modna koszulka lub torba treningowa, w której zmieszczą się wszystkie rzeczy potrzebne na popołudniowe zajęcia sportowe lub taneczne ucieszą każdą aktywną 10-latkę. Dziewczynce, która chce trenować akrobatykę, radość sprawią też akcesoria do ćwiczeń – szarfa, koło hula hop, mata do ćwiczeń lub taśma do rozciągania. A jeśli chcesz podarować droższy, np. składkowy prezent, możesz wybrać np. trampolinę w wersji mini.

Pop it – pomysł na prezent dla lubiących gadżety sensoryczne

Dzieciaki oszalały na punkcie kolorowych zabawek z gumy, które pozornie do niczego nie służą, ale najmłodsi znajdują dla nich tysiące zastosowań. Zabawki Pop it – bo o nich mowa – to gadżety sensoryczne polecane przez wielu psychologów jako zabawki antystresowe. Rzeczywiście – płaskie zabawki w kształcie zwierząt, figur geometrycznych, a także postaci z bajek mają bąbelkową strukturę. Kółeczka można wciskać, zgniatać, układać z nich kształty. Można też bawić się w szukanie schowanej pod bąbelkami kulki, którą należy znaleźć po przekręceniu powierzchni – dzieci same wymyślają zasady gier z użyciem zabawki Pop it, dlatego choć na pierwszy rzut oka zabawka wydaje się prosta, daje wiele możliwości. Dużych rozmiarów gadżet w kolorach tęczy kosztuje około 40 zł, mniejsze znajdziesz już za 20 zł.

Z gumowych bąbelków produkuje się już nie tylko zabawki, np. z karabinkiem, którym można je doczepić do szlufki lub plecaka, ale można też znaleźć pokrowce na elektroniczne gadżety, np. na telefony komórkowe wykonane z gumy Pop it.

Prezent dla 10-latki lubiącej modne gadżety

Fidget toys – tym określeniem zbiorczo nazywa się wszystkie drobne gadżety, które – podobnie jak wspomniane zabawki typu Pop it – mają działanie relaksujące. Fidget toys to np. kostki, w których wciska się przyciski, to także plastikowe rurki, którymi kręci się, żeby wydawały dźwięki, ale to także popularne od kilku lat spinnery oraz wszelkie gniotki, czyli zabawki z gumy wypełnione cieczą z kolorowymi kuleczkami, które po ściśnięciu wychodzą z otworów w gumie. Brzmi fatalnie? Możliwe, ale dzieciaki je uwielbiają. Popularne jest tworzenie zestawów złożonych z kilku zabawek. 10-latka, która lubi gadżety i podąża za modą na fidget toys, na pewno ucieszy się z takiego prezentu. Kilka gadżetów to koszt od koło 60 zł – bardzo łatwo więc stworzyć tzw. Fidget pack, czyli paczkę z gadżetami, która jest popularnym prezentem.
Autorka: Agnieszka Jastrzębska