Data modyfikacji:

Co kupić 7-latce na urodziny?

Dzieci uwielbiają obchodzić urodziny - z ogromną niecierpliwością oczekują na ten wyjątkowy dzień w roku. Urodzinowy prezent dla dziewczynki w wieku siedmiu lat nie jest małym wyzwaniem - jest to dziecko w wieku szkolnym, ale nadal kochające zabawy i rozrywki, żyjące w świecie dziecięcej wyobraźni. Prezent można wybrać w oparciu o informacje o tym, co by dziecko chciało otrzymać lub kupić prezent - super niespodziankę. Warto jest znać zainteresowania i marzenia dziecka – sprawdź, jak je zrealizować!
co kupic 7 latce na urodziny

Jeśli chodzi o dziewczynki w wieku siedmiu lat, to jest to wiek, w którym dzieci rozpoczynają swoją wieloletnią przygodę ze szkołą, ale nie należy zapominać, że jest to jeszcze wiek, w którym dzieci uwielbiają się bawić. Dziecka w tym wieku nie należy traktować jak ucznia klas starszych - tutaj niezwykle ważna jest nadal zabawa i nauka poprzez zabawę. Zatem co kupić 7-latce na urodziny? Siedmiolatka z pewnością będzie zachwycona otrzymaniem maskotki. Można wybrać maskotkę ze znanej bajki, przepięknego pluszaka w kształcie ulubionego zwierzątka lub niewielką pluszową zabawkę, która będzie dziecku towarzyszyć w szkole.

Gdy dziewczynka interesuje się modą

Dziewczynka w wieku 7 lat może interesować się modą (nie tylko modą dla lalek i pluszaków). Dzieci w tym wieku raczej nie chcą nosić ubrań, które im się nie podobają, dlatego też małą znawczynię mody można zaskoczyć wirtualnym domem mody, dzięki któremu będzie mogła projektować stroje na różne okazje. Niewątpliwą atrakcją tego domu mody jest możliwość przeniesienia projektów na wirtualny wybieg. Dodatkiem do prezentu może być zestaw do robienia bransoletek lub studio paznokci i makijażu, które daje możliwość bawienia się we fryzjerkę lub w kosmetyczkę. Ciekawą zabawką z pewnością będzie fabryka perfum - dzięki takiemu prezentowi dziewczynka będzie mogła sama komponować zapachy.

Prezenty uniwersalne: co można kupić 7-latce na urodziny?

Można wskazać propozycje prezentowe, które zawsze są mile widziane przez dziewczynki w tym wieku:
 • lalka Barbie,
 • lalkiBarbie z serii kolekcjonerskiej,
 • lalka Ken,
 • domek dla lalek Barbie,
 • zabawkowe meble kuchenne z pełnym wyposażeniem,
 • zestawy puzzli,
 • książki,
 • zestawy klocków świecących w ciemności,
 • klocki LEGO (na przykład „Letnia zabawa w parku wodnym”, „Klinika weterynaryjna”, „Autobus przyjaźni”),
 • zabawki interaktywne (na przykład akwarium z pływającą rybką),
 • lalki firmy Mattel,
 • prosty smartfon do komunikowania się z rodzicami lub opiekunami,
 • dla dziewczynek interesujących się bardziej samochodami niż lalkami można kupić zabawki typowe dla chłopca (na przykład klocki LEGO z dinozaurem, pociąg pasażerski, samochodziki),
 • jeśli dziewczyna wykazuje silne zainteresowania naukowe, to można podarować jej w prezencie zabawki edukacyjne typu układ słoneczny.

Czy odpowiednim prezentem będzie upominek zachęcający do aktywności ruchowej?

Chociaż współczesne dzieci mają dużo więcej możliwości jeśli chodzi o zajęcia ruchowe i rodzaje uprawianych sportów, to ogromnym zagrożeniem dla dzieci jest niechęć do ruchu, co w połączeniu z nieprawidłową dieta i nadmiarem spożywanych słodyczy może prowadzić do otyłości, która jest chorobą cywilizacyjną. Dlatego warto jest promować aktywny styl życia od najmłodszych lat.

Przykładem super prezentu dla dziewczynki w wieku 7 lat będzie rower, który stanie się wspaniałą okazją do organizowania rodzinnych wycieczek za miasto lub po najbliższej okolicy, a także może usamodzielnić dziecko pod względem przemieszczania się do szkoły (pod warunkiem, że rodzice wyrażą na to zgodę). Wycieczki rowerowe odciągają dzieci od komputerów, smartfonów i telewizorów - dzieci zazwyczaj bardzo cieszą się z posiadania roweru i chętnie z niego korzystają.

Ciekawym prezentem będą przydomowe place zabaw (opcje cenowe są różne) - jest to idealne rozwiązanie dla osób, które posiadają domek jednorodzinny lub działkę rekreacyjną. Ta propozycja sprawia, że dziecko bawi się na oczach opiekunów, a poza tym może zaprosić do wspólnej zabawy rówieśników.

Czego unikać podczas wybierania prezentu?

Przede wszystkim, jeśli prezentu nie kupuje najbliższa rodzina lub rodzice dziewczynki, powinno unikać się zbyt kosztownych prezentów. O ile z pewnością bardzo drogi prezent przypadnie dziecku do gustu, to może być kłopotliwy dla rodziców obdarowanego dziecka, którzy będą takim prezentem zobowiązani do odwdzięczenia się przy najbliższej okazji. Trzeba mieć na uwadze, że nie każdy może sobie pozwolić na wygórowane cenowo prezenty.

Żaden prezent nie może być problemem - tutaj bardzo uważnie trzeba podchodzić do kupowania zwierząt (nawet jeśli dziecko „po cichu” o to prosi). Zwierzę można kupić tylko i wyłącznie po ustaleniu tego z rodzicami dziewczynki. Nie ulega wątpliwości, że posiadanie zwierzaka uczy dziecka odpowiedzialności i obowiązku opiekowania się nim, ale nie w każdej rodzinie zwierzęta domowe są tolerowane, dlatego trzeba koniecznie unikać tego rodzaju niespodzianek.

Koniecznie trzeba unikać kupowania zabawek z nieznanych źródeł, gdyż mogą być one niebezpieczne dla dziecka. Nietrafionym prezentem może być odzież i obuwie dobierana „na oko” lub wyłącznie w guście osoby kupującej (bez poznania gustu dziewczynki).

Nie powinno dawać się w prezencie rzeczy używanych, po własnych dzieciach czy specjalnie kupowanych na okoliczność urodzin. W złym tonie będą upominki nieadekwatne do wieku dziecka, siedmiolatka nie ucieszy się z prezentu dla bardzo małego dziecka ani z prezentu, który powinien trafić do młodzieży.

Autorka: Dorota Zgutka