Data publikacji:

Co kupić na 12. urodziny dla dziewczynki?

Zbliżają się urodziny twojej córki i nie wiesz, co jej podarować? W niniejszym artykule znajdziesz wiele ciekawych porad związanych z tym, co kupić 12-latce. Okazuje się, że prezent dla dziewczynki na 12. urodziny może zarówno uczyć, jak i bawić – rozwijać wyobraźnię, uczyć zdrowego współzawodnictwa, a nawet zafascynować naukami ścisłymi. Nie wierzysz? Sprawdź poniżej, co kupić na 12. urodziny dla dziewczynki.
urodziny

Co kupić na 12. urodziny dla dziewczynki? Postaw na zabawki naukowe

Co kupić na urodziny 12-latce? Najlepszym prezentem w tym wieku będzie zabawka, która pomoże dziecku rozwinąć pasje. Na szczęście na rynku jest duży wybór artykułów z kategorii Mali Naukowcy, które doskonale się do tego nadadzą.
• Kosmetyki Naukowa Zabawa – to zestaw, który dostarczy wiele dobrej zabawy, a przy okazji pozwoli stworzyć własne, niepowtarzalne kosmetyki. W środku znalazły się bazy zapachowe, pipety, szpatułki, barwniki, kubeczki, mieszadełka, a także różnego rodzaju pojemniczki i buteleczki. Być może prezent dla dziewczynki na 12. urodziny sprawi, że zainteresuje się ona kiedyś kosmetologią?
• Hodowla kryształów – to ciekawy zestaw eksperymentalny, który pozwala na obserwowanie, w jaki sposób dochodzi do wytworzenia kryształów. Domowa plantacja może dostarczyć dziewczynce wiele satysfakcji, zabawka również zafascynuje ją naukami przyrodniczymi.
• Laboratorium chemiczne – co kupić 12-latce? Zestaw naukowy wprowadzający w świat chemii to świetny pomysł, który dostarczy wiele dobrej zabawy oraz rozwinie wiedzę dziecka. Być może w przyszłości dziewczynka będzie chciała zostać chemikiem?

Prezent dla dziewczynki na 12. urodziny – a może gra planszowa?

 Co kupić na 12. urodziny dla dziewczynki? Strzałem w dziesiątkę może się okazać planszówka. Najlepiej sięgnąć po takie tytuły, które wymagają myślenia, dostarczają dobrej zabawy i uczą zdrowego współzawodnictwa. Wśród nich można wymienić:
• Catan – to gra ekonomiczna dla 2, 3 lub 4 graczy. Polega na budowaniu osad i ich rozwijaniu. Gdy na wyspie zaczyna brakować miejsca, zaczyna się ekscytująca walka o ziemię. Wygra ten, kto obmyśli lepszą strategię dla swojego miasta;
• Wsiąść do Pociągu – to gra, w której zakochują się zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Rozgrywka jest bardzo prosta – polega na dobieraniu kart w różnych kolorach i budowaniu stacji kolejowych. Początkowo gracze delikatnie ze sobą rywalizują i nie wiedzą, do czego dąży przeciwnik. Stopniowo jednak akcja nabiera tempa i w miarę, jak na mapie jest coraz mniej miejsca, zaczyna się rywalizacja. Wygra ten, kto zbuduje najdłuższe trasy, zrealizuje jak najwięcej połączeń kolejowych, a przy tym, wystarczy mu pionków i nie przekombinuje z niezrealizowanymi biletami;
• Takenoko – co kupić na urodziny 12-latce? Dziewczynka będzie zachwycona przepiękną grą o lekkim zabarwieniu strategicznym, z głównym bohaterem w postaci pandy. Takenoko to bardzo klimatyczny i ślicznie wykonany tytuł, który spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Co kupić 12-latce? Przegląd najciekawszych urządzeń elektronicznych

Co kupić 12-latce? Dziewczynka będzie zachwycona gadżetami elektronicznymi, takimi jak dron czy też domowy projektor laserowy. Latanie dronem dostarcza wiele satysfakcji, to także ciekawe hobby, które może w przyszłości przerodzić się w pasję do nowych technologii, latających maszyn i szeroko pojętego lotnictwa.
Jeśli chodzi o domowy projektor laserowy, jest to oryginalna zabawka, która rozkręci niejedną imprezę urodzinową. Wiele modeli posiada wbudowany czujnik dźwięku – dzięki temu diody są zapalane np. po klaśnięciu. Ciekawą opcją jest także funkcja stroboskopu – tryb ten jest stosowany w latarkach, polega na wywołaniu błysków świetlnych i w ten sposób – oznaczeniu swojej pozycji w terenie.

Co kupić 12-latce? Postaw na prezent, który zachęci do zabawy na świeżym powietrzu

Co kupić na 12. urodziny dla dziewczynki? Zabawki, które wymagają wyjścia na zewnątrz to prezent, który nie dość, że dostarczy wiele zabawy, to jeszcze jest bardzo korzystny dla zdrowia i zmobilizuje do częstego wychodzenia na świeże powietrze. Wśród najpopularniejszych propozycji prezentów dla dzieci królują ponadczasowe rolki, ale nie brakuje także bardziej nowoczesnych pojazdów.
• Rolki – spośród rolek dla dzieci dużą popularnością cieszą się modele kauczukowe. Są one lekkie, zapewniają cichą jazdę i sprawdzają się na każdej nawierzchni. Warto skonsultować wybór konkretnych rolek z dzieckiem, tak aby design danego modelu podobał się także jemu.
• Hulajnoga – hulajnoga klasyczna lub elektryczna to prezent na miarę XXI wieku. Pojazdy powróciły do mody w wielkim stylu. Można się nimi poruszać w drodze do szkoły lub jeździć hobbystycznie w czasie wolnym. Obie opcje są bardzo korzystne dla zdrowia i układu ruchu.
• Deskorolka elektryczna – co kupić 12-latce? Jeśli dziewczynka jest przebojowa i lubi ruch na świeżym powietrzu, z pewnością spodoba jej się oryginalny pojazd w postaci elektrycznej deskorolki. Na rynku jest dostępnych wiele kolorowych modeli o ciekawym designie. Warto wybierać te o szerokich oponach, aby jazda była jak najbardziej komfortowa i stabilna. Dodatkowe funkcje, w jakie może zostać wyposażony sprzęt, to podświetlenie LED, głośniki Bluetooth oraz sterowanie za pomocą aplikacji lub pilota.
Autorka: Alicja Hudzik