Data publikacji:

Najlepszy czujnik czadu. Ranking produktów

Chcesz ochronić siebie i pozostałych domowników przed niebezpiecznym zatruciem dwutlenkiem węgla? W takim razie najwyższy czas zainwestować w odpowiednie urządzenie, które będzie nieustannie monitorować, czy paliwo spalane w urządzeniach grzewczych niepostrzeżenie się ulatnia. Strzałem w dziesiątkę będzie czujnik czadu. Poznaj nasz ranking polecanych produktów, które zagwarantują ci bezpieczeństwo!

czujnik czadu ranking

Sprawdź również, nasz ranking kuchenek gazowych.

Czujnik czadu – ranking najlepszych detektorów do użytku domowego i nie tylko

Czad, czyli tlenek węgla, jest gazem bezwonnym i bezbarwnym. Oznacza to, że nie ma możliwości zauważenia, czy nie ulatnia się on w domowym pomieszczeniu. Na szczęście z pomocą przychodzi czujnik czadu. W poniższym rankingu znajdziesz aż 8 urządzeń, które ochronią cię przed zatruciem tlenkiem węgla.

1. Czujnik czadu z wyświetlaczem Kidde 7DCO

Numer jeden w naszym rankingu! Urządzenie wyposażone w wyświetlacz LCD wykonuje pomiar co 15 sekund, sprawdzając, czy poziom tlenku węgla nie przekracza bezpiecznego poziomu. W przypadku zagrożenia czujnik automatycznie włącza ostrzegawczy sygnał dźwiękowy.

2. Czujnik czadu Kidde 5Dco 

Kolejny detektor wyposażony w wyświetlacz LCD oraz czerwoną diodę i akustyczny system ostrzegania, które informują o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu tlenku węgla w pomieszczeniu. Model co 15 sekund mierzy stężenie czadu w zakresie od 0 do 999 PPM.

3. Czujnik czadu i gazu ziemnego Primatech Prevent-D

Model wyposażony w dwa niezależne sensory, które umożliwiają monitorowanie nie tylko poziom tlenku węgla, ale także metanu i LNG, czyli gazu ziemnego. Co więcej, detektor uzyskał certyfikat BSI potwierdzający spełnienie rygorystycznych norm. Sposób jego działania jest bardzo prosty – czujnik czadu w momencie wykrycia zagrożenia uruchamia alarm optyczny i dźwiękowy.

4. Czujnik tlenku węgla i dymu Kidde Kid-10Sco

Ten czujnik czadu, podobnie jak inne modele w rankingu, jest zasilany bateriami, został wyposażony w sygnalizację alarmową oraz jest zgodny z normą PN-EN14604:2006P (EN14604:2005) i PN-EN50291-1:2010. Dodatkowo detektor ma wbudowane dwa niezależne elektrochemiczne sensory, dzięki którym może wykrywać zarówno zagrożenie pożarowe, jak i ulatnianie się tlenku węgla.

5. Czujnik czadu z wyświetlaczem LCD Kidde 10LLDCO 

Model z niezwykle precyzyjnym sensorem elektrochemicznym, wyświetlaczem LCD oraz dźwiękową i wizualną sygnalizacją alarmową. Producent zadbał o to, aby czujnik działał nawet przez 10 lat, i to nie tylko w budynkach, ale także na łodziach czy w przyczepach kempingowych.

6. Czujnik tlenku węgla i gazu Zamel 2W1 Ctg-01 Gar10000054 

Urządzenie monitoruje nie tylko stężenie tlenku węgla, ale także propanu butanu i gazu ziemnego, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo w domu. Jeden z polecanych czujników czadu w naszym rankingu ma zaawansowane czujniki elektrochemiczne i półprzewodnikowe, jest zasilany sieciowo oraz ma awaryjne zasilanie bateryjne.

7. Czujnik bateryjny tlenku węgla Orno 3x1,5V DC1

Model z podświetlanym wyświetlaczem LCD, wysokiej jakości czujnikiem elektrochemicznym oraz syreną alarmową o głośności 85 dB to gwarancja skutecznego wykrywania zagrożenia. Czujnik jest przeznaczony do pomiaru stężenia tlenku węgla w zakresie od 25 do 550 ppm, ma wbudowany system autodiagnostyki oraz jest zgodny z normą EN50291-1:2010/A1:2012.

8. Czujnik tlenku węgla i dymu Orno Or-Dc-620

To ostatni czujnik czadu w naszym rankingu, który, podobnie jak jego poprzednicy, jest zgodny z normą EN50291-1:2010/A1:2012 dla domowych detektorów. Urządzenie mierzy stężenie tlenku węgla w zakresie od 30 do 999 ppm, jest zasilany na baterie, a żywotność jego sensora wynosi aż 7 lat. W przypadku zagrożenia czujnik czadu uruchamia wizualny i dźwiękowy sygnał alarmowy.