Data publikacji:

Depilacja IPL w domu – przegląd najlepszych depilatorów

Masz dość bolesnych metod depilacji, które przynoszą jedynie krótkotrwałe efekty? Nie masz czasu i pieniędzy na depilację laserową? Spokojnie – znamy rozwiązanie. To depilacja IPL w domu! Dowiedz się, na czym polega ten sposób usuwania owłosienia oraz w jaki depilator zainwestować, by cieszyć się idealnie gładką skórą – raz na zawsze.

Czym jest depilacja IPL?

Depilacja IPL polega na technologii impulsów świetlnych. Depilator emituje światło o zmiennej długości fal, a promienie świetlne wnikające w głąb skóry są wchłaniane przez barwnik włosa – melaninę. Jest ona niszczona wraz z włosem, przy jednoczesnym, delikatnym obejściu się z innymi tkankami.

Domowa depilacja laserowa wykonywana regularnie to sposób na to, by pozbyć się zbędnego owłosienia na bardzo długi czas. Wystarczy 11-12 sesji, by włosy zostały wyeliminowane na około 8 lat! Już podczas pierwszego zabiegu IPL, pozbędziesz się 20% owłosienia z konkretnej partii ciała.

Do depilacji IPL wiele kobiet przekonuje się jeszcze z jednego powodu – to całkowicie bezbolesne. W odróżnieniu od depilacji woskiem, nie grozi łzami w oczach, a w odróżnieniu od golenia maszynką – nie powoduje podrażnień i swędzenia.

Czy depilacja IPL jest dla każdego?

Praktycznie tak – decydują się na nią zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Różnorodność depilatorów IPL pozwala na stosowanie ich na różnych odcieniach skóry i włosów.

Na depilację IPL nie powinny decydować się osoby w konkretnych stanach zdrowotnych. Należą do nich: ciąża i karmienie piersią, osoby z rozrusznikiem serca, osoby z implantami metalowymi i silikonowymi (w obrębie miejsca depilacji).

Depilacja IPL w domu, czy w salonie?

Urządzenia do depilacji IPL nie należą do najtańszych – to fakt. Z drugiej strony, porównując ich ceny do jednorazowego zabiegu na jedną partię ciała w salonie kosmetycznym, szybko można dojść do wniosku, że zdecydowanie więcej zaoszczędzisz, kupując własny depilator IPL. Tymczasem, ceny depilacji samych pach w salonach rozpoczynają się od około 100 złotych! Koszt depilacji bikini to co najmniej 200 złotych, a całych nóg – nawet 400.

Jak przygotować się do depilacji IPL?

Jeśli nie masz zdrowotnych przeciwwskazań do depilacji IPL, przed jej wykonaniem upewnij się, że nie zażywasz aktualnie jednej z następujących substancji:
• Dziurawiec,
• Nagietek,
• Leki zmniejszające krzepliwość krwi.

Ponadto, na około 2-3 tygodnie przed zabiegiem powinnaś odstawić:
• Samoopalacz,
• Alkohol,
• Peelingi chemiczne
• Kremy z witaminą A, C i karotenem.

Dodatkowo, na 3 tygodnie przed laserową depilacją w domu należy zrezygnować z depilacji mechanicznej.

Jeden zabieg nie wystarczy

To jasne, że każda z nas chciałaby, by niechciane włoski zniknęły jak za ruchem magicznej różdżki. Niestety, nie ma metody, która przy pierwszym podejściu gwarantowała taki efekt.

Skuteczna depilacja IPL zależy od fazy wzrostu, w jakiej znajdują się włosy. A każdy z nich, w danym momencie, znajduje się w innej fazie.
• Faza pierwsza to anagen – wtedy cebulka jest otwarta, a włos osiąga całkowitą długość. Depilacja IPL w tej fazie jest najefektywniejsza.
• Faza druga to katagen - włos z brodawki usuwany jest ku górze, a jego wzrost zatrzymuje się.
• Faza trzecia to wczesny anagen – wtedy włos powoli obumiera, a depilacja IPL wówczas jest najmniej skuteczna.

Urządzenia do depilacji IPL w domu – TOP 5

Depilację laserową wykonasz bez problemu w domu. Wiele urządzeń do jej wykonywania jest sparowanych ze specjalnymi aplikacjami mobilnymi, które same przypomną ci, kiedy dokonać kolejnego zabiegu. Które depilatory IPL warto wziąć pod uwagę? Sprawdź pięć modeli, cieszące się największą popularnością i dobrymi opiniami.

Babyliss G935E

 • Lampa błyskowa pozwala na nawet 36 błysków na minutę. 90% niechcianych włosków niweluje już po około 8 zabiegach. Dodatkowo, jest niewielki i bardzo poręczny w użyciu.
 • Babyliss Homelight posiada również opcję regulacji intensywności błysku, którą możesz dobrać indywidualnie do własnych potrzeb. Cechuje się zabezpieczeniem, które pozwala na emisję światła tylko wtedy, gdy depilator znajduje się tuż przy skórze.
 • Łączy się z aplikacją Homelight Connected, która sama przypomni ci, że czas na kolejny zabieg.

Braun IPL BD5009

 • Według producenta, tym urządzeniem wykonasz pełną depilację rąk i nóg w maksymalnie 10 minut. Wszystko za sprawą szybkiej emisji błysków.
 • System SensoAdapt sprawdza, z jakim fototypem skóry styka się depilator laserowy, dopasowując do niego moc błysków. Dzięki temu, nie musisz bać się o podrażnienia – Braun IPL sam stwierdzi, jak obchodzić się z twoją skórą najkorzystniej.

Remington IPL 6250

 • Posiada 5-stopniową regulację mocy oraz dwa tryby: światło ciągłe oraz sterowane manualnie. Możesz więc zdecydować się na nieprzerwaną pracę urządzenia w bardzie wymagających partiach ciała, z kolei w tych mniej kłopotliwych, postawić na pojedyncze błyski.
 • Producent zapewnia, że trwałe efekty depilacji IPL zauważysz już nawet po 3-4 zabiegach.

Philips Lumea IPL SC2009

 • Poręczny i bezprzewodowy, posiada wygodną rączkę.
 • Depilator pozwala na 5-stopniową regulację mocy, w zależności od twoich potrzeb.
 • Lampa wystarcza nawet na 250 000 impulsów.

Babyliss G946E

 • Posiada regulację mocy, dopasowaną do pięciu fototypów skóry.
 • Lampa ma bardzo wysoką wydajność – nawet do 300 000 błysków.
 • W zestawie znajduje się specjalna nasadka do depilacji twarzy.
Depilacja IPL w domu dziś już nikogo nie dziwi. Dzięki dostępności profesjonalnych urządzeń do depilacji światłem, nie jesteś skazana na kosztowne wizyty u kosmetyczki. Próbowałaś już zabiegu IPL? A może dopiero planujesz przekonać się o jego skuteczności?
Autorka: Joanna Stanuch