Data modyfikacji:

Depilacja laserowa w domu. Efekty depilatora Braun IPL PL5137

Tradycyjne metody usuwania owłosienia mają wspólną wadę – zabiegi trzeba wykonywać często, a efekt, jaki gwarantują, jest jedynie czasowy. Dla tych, którzy chcą cieszyć się coraz mniejszą ilością włosków z każdą depilacją, powstały urządzenia wykorzystujące technologię IPL. Dzięki nim możesz cieszyć się efektami depilacji laserowej w domu! Na przykładzie depilatora Braun IPL PL5137 przekonaliśmy się, jakie to proste.

Braun IPL PL5137

Na czym polega depilacja laserowa IPL?

Depilacja IPL to metoda, która wykorzystuje selektywną fototermolizę. W dużym uproszczeniu oznacza to, że impulsy światła emitowane przez urządzenie uszkadzają konkretne struktury – w tym przypadku włosy – z pominięciem tkanek sąsiadujących. Każdy zabieg z depilatorem IPL osłabia mieszki włosowe, dzięki czemu – wykonując zabiegi regularnie – możesz liczyć na ich wolniejsze odrastanie, a ostatecznie – trwałe zmniejszenie ich ilości.

Depilacja laserowa: efekty

Regularne wykonywanie depilacji laserowej w domu pozwala trwale zmniejszyć ilość niechcianego owłosienia. Skóra depilowanych okolic jest gładka i miękka. Różnicę odczujesz zwłaszcza wtedy, gdy przed depilacją IPL przywykłaś do golenia się maszynką – po jej odstawieniu skóra „odżyje”, będzie przyjemniejsza w dotyku i znacznie mniej podrażniona.

Depilacja laserowa: przeciwwskazania

Najważniejsze przeciwwskazania do depilacji laserowej dotyczą stanu skóry oraz ewentualnych chorób i „wyjątkowych stanów” organizmu. Nie należy wykonywać depilacji laserowej na podrażnionej, zranionej skórze lub wtedy, gdy wystąpiła skórna infekcja. Z zabiegu muszą zrezygnować również kobiety ciężarne i karmiące, osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca oraz zażywające leki światło uczulające (m.in. antybiotyki).

Warto zwrócić uwagę na to, że depilatory IPL w większości działają na określony kolor włosa i karnacji. Braun Silk-expert Pro 5 pozwala na wydepilowanie skóry zarówno bardzo jasnej, jak i śniadej. Depilator działa na włoski w kolorach czarnym, a także brązowym i kasztanowym. Urządzenia działają gorzej, jeśli stosuje się je na bardzo ciemnych karnacjach lub włoskach rudych, siwych i blond.

Czy depilacja laserowa boli?

Wiele kobiet obawia się stosowania depilatorów IPL w obawie przed bólem. Komfort zabiegu zależy od tego, na jakie urządzenie się zdecydujesz. Wybierając depilację laserową w domu, warto postawić na dobry depilator wyposażony w technologię ochrony skóry przed podrażnieniem. Braun IPL PL5137 posiada funkcję SensoAdapt, dzięki której sam dostosowuje intensywność światła do stanu twojej karnacji, by zmniejszyć ryzyko podrażnień.

Ponadto urządzenie pozwala na ręczne ustawienie poziomu delikatności, który możesz dopasować do konkretnych okolic ciała. Przykładowo depilację laserową miejsc intymnych możesz przeprowadzić na bardzo delikatnym poziomie, z kolei w przypadku depilacji laserowej nóg możesz wybrać większą siłę depilatora.

Depilacja laserowa: ile zabiegów wykonać, aby cieszyć się gładką skórą?

W przypadku depilatorów IPL, aby uzyskać trwały efekt, należy wykonać 10-20 zabiegów, co uzależnione jest od wielkości depilowanego obszaru, jak również grubości i koloru włosków. Ciekawostką jest to, że Braun Silk-expert Pro 5 wystarcza aż na 22 lata (!) zabiegów. Dodatkowo producent oferuje dostęp do dedykowanej aplikacji mobilnej, która sama przypomni ci o tym, że najwyższa pora na następną depilację.

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Jeszcze do niedawna z depilacji laserowej można było skorzystać wyłącznie w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Dziś bez żadnego problemu można nabyć domowe depilatory, które pozwalają uzyskać równie zadowalające efekty, co sprzęt stosowany w salonach.

Aby depilacja na pewno przebiegła prawidłowo, pamiętaj o następujących zasadach:

  • Na 4 tygodnie przed zabiegiem zrezygnuj z opalania.
  • Na tydzień przed zabiegiem zaprzestań stosowania leków fotouczulających (np. antybiotyków).
  • Przed zabiegiem nie pij ziołowych herbat z dziurawcem, nagietkiem i rumiankiem.
  • Na miesiąc przed depilacją nie stosuj kremów z retinolem i witaminą C.

Depilacja laserowa w domu krok po kroku

Jak przeprowadzić depilację laserową w domu? To banalnie proste! Stosowanie Braun IPL PL5137 jest na tyle łatwe, że poradzi sobie z tym nawet osoba początkująca.

Przygotuj skórę do depilacji – dokładnie oczyść ją czystą wodą oraz zgól włoski maszynką. Uwaga – nie wyrywaj ich woskiem lub pęsetą. Aby depilacja IPL zadziałała, w skórze muszą pozostać cebulki włosków.

Po prostu wybierz interesujący cię tryb i przyłóż głowicę urządzenia do skóry. Braun IPL PL5137 oferuje tryb płynny i punktowy, które pozwalają wydepilować zarówno duże obszary skóry, jak i pozbyć się pojedynczych włosków.

Pamiętaj, że o skuteczności depilacji IPL decyduje nie tylko właściwe zastosowanie depilatora, ale także odpowiednie przygotowanie skóry. Stosując się ściśle do zaleceń, możesz liczyć na to, że rezultaty pojawią się szybko.

Zobacz również test produktu MissPKproject

Pielęgnacja skóry po depilacji IPL

Po każdym zabiegu z depilatorem IPL bardzo istotne jest stosowanie kremów z filtrem oraz unikanie ekspozycji skóry na promienie UV przez co najmniej 2 tygodnie. Skóry nie należy drapać i depilować innymi metodami przez co najmniej 5 dni. Przez tydzień trzeba unikać również gorącej i chlorowanej wody.

braun ipl
braun ipl

Depilacja laserowa w domu może być tak skuteczna jak ta wykonywana w fachowym salonie. Podstawą dobrych efektów jest stosowanie się do zasad bezpieczeństwa i instrukcji producenta depilatora. Z tak prostym w użyciu urządzeniem jak Braun IPL PL5137 usuwanie włosków będzie prawdziwą przyjemnością!

Autorka: Joanna Stanuch

Tekst powstał we współpracy z partnerem.