Data publikacji:

Jaki podkład Dermacol? Jak dobrać kolor?

Dermacol to jeden z najbardziej kryjących podkładów dostępnych na rynku. Nic dziwnego – połowę jego składu stanowią pigmenty, które są w stanie zakryć wszelkie niedoskonałości. Ten kosmetyk poradzi sobie nawet z tatuażami! Przy tak mocno kryjącym produkcie niezwykle istotne jest umiejętne dobranie koloru, aby nie stworzyć efektu maski. Aby Dermacol ci służył, musisz nauczyć się, jak dobrać jego kolor. Przychodzimy z pomocą i doradzamy, jak wybrać najlepszy dla ciebie podkład.
dermacol

Czym jest Dermacol?

Jaki jest najlepszy podkład? Dermacol to podkład, który produkują nasi sąsiedzi Czesi. To bardzo popularny kosmetyk przede wszystkim ze względu na swoje silne krycie. Doskonale radzi sobie z zakrywaniem wszelkich przebarwień, krostek czy blizn, a nawet wspomnianych już tatuaży. Jest też przy tym niezwykle wydajny: zaledwie niewielka kropla wystarczy, aby pokryć całą twarz i zdecydowanie ją wygładzić. 

Dermacol daje efekt nieskazitelnej cery i zapewnia pełne krycie przez kilkanaście godzin noszenia go. To, co tym bardziej czyni go wyjątkowym, to fakt, że jego cena, w zależności od miejsca, zaczyna się już od kilkunastu złotych! Mimo swojej niskiej ceny w niczym nie odstępuje od drogich kryjących podkładów, a nierzadko bije je na głowę.

Przy tych superlatywach warto jednak wspomnieć o minusach tego podkładu. Przede wszystkim obecnie jest on trudno dostępny w drogeriach stacjonarnych. Już wiemy, że Dermacol nie jest tak łatwo dostać – gdzie go kupić w takim razie? Najprościej jest zamówić go przez internet, jednak wiąże się to z ryzykiem nieodpowiedniego dobrania koloru ze względu na brak próbek przed jego zakupem. Innym minusem może być fakt, że łatwo z nim przesadzić, co doprowadzi do efektu maski. Z pewnością należy nauczyć się też z nim pracować, ponieważ niewprawione ręce nałożą zdecydowanie za dużo podkładu na twarz, w efekcie doprowadzając do efektu maski.

Dermacol nie jest też podkładem, którego można używać codziennie. Ma w składzie parafinę, co może prowadzić do zapychania się porów, a w efekcie na skórze mogą powstawać niedoskonałości. Szczególnie powinny uważać na niego panie z tłustą cerą.

Jak nakładać Dermacol?

Przede wszystkim Dermacol należy nakładać bardzo oszczędnie. Kulka wielkości zielonego groszku naprawdę jest w stanie skutecznie pokryć całą twarz! Aby uniknąć smug, najlepiej jest go nakładać zwilżoną gąbeczką do makijażu ruchem stemplującym. Najlepiej zacząć od bardzo cienkiej warstwy i w razie potrzeby dołożyć go więcej.

Jeśli Dermacol ma być używany jedynie punktowo, warto delikatnie wklepać go palcami w newralgiczne miejsce przed nałożeniem podkładu, a następnie odczekać co najmniej 2–3 minuty, aby podkład zasechł.

Całość należy zabezpieczyć pudrem, aby zminimalizować ryzyko świecenia się skóry w ciągu dnia.

Odcienie Dermacolu – kolory, które znajdziesz w ofercie

Dermacol dostępny jest w kilkunastu różnych odcieniach numerowanych od 207 do 231. Im wyższy numer, tym podkład ciemniejszy. Posiadaczki bardzo jasnej cery powinny zainteresować się numerami 207 i 208. U wielu Polek przez większą część roku powinny sprawdzić się kolory 209–211, czyli „light”. Kolory medium, które dobre będą na lato, to 212–215 (medium). Kolory z palety tan (np. 221) sprawdzą się przede wszystkim wśród Azjatów, a kolory rich dla Afroamerykanek lub do konturowania na mokro.

Dermacol – jak dobrać kolor?

Dobierając kolor dla siebie, warto w miarę możliwości skorzystać z testerów, aby mieć pewność, że będzie on odpowiedni. Podkład zawsze powinien być dobrany do naszej cery, aby uniknąć efektu maski. W razie wątpliwości warto zakupić dwa, trzy różne kolory i zweryfikować, który najlepiej będzie pasować. W razie dalszych problemów wystarczy pomieszać ze sobą różne odcienie.
Zdjęcie:  Jasmina_K/Envato Elements