Data publikacji:

Długopis na prezent: jaki wybrać?

 Pomysł na prezent dla bliskiej osoby to jeden z najczęściej pojawiających się dylematów w naszym życiu. Czy po raz kolejny zdecydujemy się na zakup karty podarunkowej? Czy naprawdę uważamy, że kolejna para skarpet wywoła na twarzy solenizanta prawdziwy zachwyt? Tym razem warto postawić na coś eleganckiego. Klasyczny długopis to uniwersalny prezent, który z pewnością przypadnie do gustu obdarowanemu.
długopis na prezent

Czy długopis to trafiony materiał na prezent?

 Poszukując ciekawego prezentu dla naszych bliskich, powinniśmy skupić się nie tylko na tym, by upominek był ładny i świetnie się prezentował. Największą wartość mają zawsze te prezenty, które wraz z wysokim poziomem estetyki niosą również praktyczne zastosowanie. Te dwie cechy pasują idealnie do długopisu - świetnego wyboru prezentu, którym obdarować możemy każdego, bez względu na płeć, wiek czy zainteresowania.

Dlaczego długopis jest bardzo dobrym pomysłem na prezent? Przede wszystkim ze względu na swoją uniwersalność. Długopis może być prezentem urodzinowym, ale też świetnym materiałem na podarek dla osoby, która awansowała w pracy czy odniosła sukces na studiach i w szkole. Długopis to prezent, którym możemy obdarować członka rodziny, ale też osobę, z którą współpracujemy na stopie zawodowej. To właśnie ta uniwersalność przemawia za wyborem długopisu jako prezentu.

Wybierz długopis dopasowany do osoby obdarowanej

Długopis to prezent, który z jednej strony stanowi o swojej uniwersalności, z drugiej jednak może być precyzyjnie dopasowany do osoby, którą planujemy obdarować. Eleganckie i ponadczasowe długopisy są w większości wypadków pakowane w eleganckie etui, a i my dodatkowo możemy zadbać o to, by prezent był opatrzony stosownym grawerem. To sprawi, że długopis w formie prezentu będzie jeszcze bardziej dopasowany do osoby, którą chcemy obdarować.

Długopis to świetny prezent dla nauczyciela, pisarza czy innych osób, które sprawują klasyczne zawody. Nie musimy jednak ograniczać się tylko do obdarowania osób dorosłych. Szukamy ciekawego prezentu na pierwszą komunię? A może nasz syn zdał ostatni egzamin w roku akademickim? Długopis to idealna propozycja, która sprawi przyjemność każdemu, bez względu na wiek i profesję.

Elegancki długopis czy klasyczne pióro kulkowe?

Gdy zdecydowaliśmy już, jaki prezent chcemy podarować bliskiej osobie, musimy podjąć decyzję, czy sprezentujemy jej elegancki, dobrze wyglądający długopis, czy może raczej pióro, będące synonimem tradycji. Co wybrać? Długopis to lekki przedmiot, który z powodzeniem możemy trzymać w torebce lub dedykowanym etui na długopisy. Ten przedmiot pozwala nam pisać po różnych powierzchniach, zarówno tych chropowatych, jak i bardziej śliskich.

Długopisy są z reguły znacznie tańsze niż pióra, dlatego jest to również dobry pomysł na prezent, gdy nie chcemy wydać fortuny. Jedną z najważniejszych cech długopisów jest ich uniwersalność - każdy z nas musi od czasu do czasu coś napisać, a pióro nie zawsze spełni funkcji umożliwiającej szybkie zapisanie ważnej i krótkiej wiadomości. Pióro natomiast jest klasycznym przedmiotem, z pewnością mocno docenianym przez tradycjonalistów.

W zależności od naszych preferencji możemy postawić na pióro wieczne lub pióro kulkowe, które jest łatwe w obsłudze i minimalizuje ryzyko wycieku atramentu. Pisanie piórem kulkowym nie spowoduje rozmazania tekstu, co również pozytywnie wpływa na odbiór tego produktu.

A może długopis w estetycznym zestawie?

Jeśli nie możemy zdecydować się, co sprawi obdarowanemu większą satysfakcję, możemy postawić na sprawdzony zestaw: długopis i pióro w jednym, estetycznie zapakowanym zestawie. Wielu producentów wychodzi do nas z propozycją zakupu takiego eleganckiego zestawu. Wprawdzie jest to wybór droższy, jednak zestawy te pięknie prezentują się w drewnianym lub skórzanym etui i wręcz zapraszają do skorzystania.

Zestawy pióro i długopis to propozycja na prezent dla osoby, na której bardzo nam zależy i której chcemy podarować prezent nadzwyczajny, z którego będzie bardzo zadowolona. Dla najbardziej wymagających klientów przygotowano również specjalne zestawy, zawierające dodatkowo klasyczny notes lub kalendarz, co tworzy kompozycję kompletną.

Na jakich producentów zwrócić szczególną uwagę?

Podobnie jak w przypadku innych znanych i cenionych towarów, również na rynku piór i klasycznych długopisów możemy zidentyfikować tych producentów, którzy w największym stopniu starają się, by ich produkty były ponadczasowe i najwyższej jakości.

Najwięksi producenci zawsze starają się znaleźć balans pomiędzy komfortem a efektywnością, a duża popularność produktów jest wynikiem wielu lat doświadczenia i wiedzy.

Wśród najpopularniejszych producentów długopisów i piór oczywiście wymienić należy firmę Parker i Waterman. Te dwie marki są znane praktycznie na całym świecie, a każdy posiadacz ich produktów tylko potwierdza niesamowitą jakość pisania, jaką niesie za sobą kunszt wykonania produktów. Wybierając długopis jako prezent, powinniśmy szczególną uwagę przyłożyć do wyboru odpowiedniej marki.

Ile kosztuje ładny długopis?

Cena długopisu czy pióra to kolejny argument za wyborem tego typu produktów jako prezent. Dlaczego? Ze względu na ogrom produktów do wyboru. Praktycznie każdy producent piór wiecznych, piór kulkowych i długopisów w swojej ofercie ma produkty dopasowane do każdego portfela.

Chcemy sprezentować komuś skromny upominek? Z powodzeniem znajdziemy wysokiej jakości długopis, którego cena nie przekracza 100 złotych. A może jednak chcemy nobilitować kogoś, kupując najwyższej jakości pióra? Najlepsi producenci dysponują w swojej ofercie egzemplarzami, których cena sięga nawet 1000 złotych. Bez względu na to, ile chcemy wydać i komu chcemy podarować prezent, wysokiej jakości długopis lub pióro zawsze będzie na uniwersalnym podarunkiem, z którego każdy się ucieszy.
Autor: Norbert Rukowski