Data publikacji:

Jaki dron z kamerą do 500 zł wybrać?

Jeszcze na początku ubiegłej dekady drony były drogimi urządzeniami przeznaczonymi głównie dla profesjonalistów, używających ich między innymi do wykonywania fotografii oraz nagrywania materiałów wideo. Dzięki upowszechnieniu się technologii używanych w ich konstrukcji, na zabawę z dronami może pozwolić sobie wielu z nas. Spadające ceny sprawiły, że stały się one nawet popularnym prezentem dla dziecka. W artykule radzimy, jaki dron w cenie do 500 złotych wybrać.
Young technician flying UAV drone with remote control on rooftop

Dron do 500 złotych z kamerą – podstawowe informacje

Jaki dron kupić? Modele w cenie od ok. 300 do 500 złotych oferują już całkiem przyzwoite możliwości, które sprawiają, że mogą być one traktowane nie tylko jako zabawka dla dzieci, ale także narzędzie, które możne wykorzystać hobbystycznie do wykonywania interesujących materiałów wideo oraz fotografii np. na spotkaniach rodzinnych lub firmowych.
Urządzenia tej klasy stanowią też świetny prezent dla osób zaczynających przygodę z dronami, między innymi dzięki solidnemu wykonaniu oraz wielu opcjom stabilizującym lot i automatyzującym lądowanie, start, a także automatycznie wykrywającym przeszkody. Czasami możemy też ustawić zdalnie cały tor lotu na mapie, korzystając z dedykowanej aplikacji mobilnej. Po zapisaniu w pamięci sprzętu zostanie one w całości autonomicznie zrealizowany.

Polecane drony z kamerą do 500 złotych

Sanjo SG106

Solidny dron z kamerą w cenie do 500 złotych, przeznaczony dla zaawansowanych, jak i początkujących użytkowników. Szerokokątny obiektyw rejestruje obraz w rozdzielczości 1080p, poza nagrywanie klipów wideo radzi sobie też z robieniem zdjęć. Kadłub wykonany został z wytrzymałego tworzywa, do obudowy możemy dołączyć odczepiane osłony na cztery śmigła.
Sterowanie odbywa się za pośrednictwem dołączonego kontrolera oraz telefonu z aplikacją mobilną. Modele może pochwalić się funkcją automatycznego powrotu, lotu po wytyczonej wcześniej trasie, a także zawiśnięcia w powietrzu. Czas lotu na jednym ładowaniu to aż 22 minuty, maksymalny zasięg modelu wynosi 100 metrów.

Visuo XS816 Shark 4K

Dron w cenie do 500 złotych. Urządzenie wyposażone jest w cztery śmigła oraz kamerę rejestrującą obraz w rozdzielczości 4K. Maksymalny czas pracy urządzenia wynosi 20 minut, natomiast zasięg lotu to 100 metrów.
Pracę wspomaga wbudowany nadajnik GPS oraz możliwość połączenia się z sieci Wi-Fi. Nadajnik przyjmuje kształt klasycznego gamepada, do którego możemy podłączyć telefon, służący za ekran wyświetlający obraz z kamery.

Xerall X-Tankcopter

Dron z kamerą do 500 złotych, który określany jest przez producenta jako pierwszy na rynku dron-czołg. Poza lotem urządzenie może poruszać się również po ziemi, dzięki zamontowanym na jego szkielecie gumowym gąsienicom. Otwiera to zupełnie nowe możliwości zabawy z urządzeniem.
Na pokładzie modelu znajdziemy szerokokątny obiektyw, który pracuje w rozdzielczości HD. Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej lub dołączonego kontrolera. Producent do zestawu dorzuca także plastikową nakładkę na telefon, która działa jak okulary VR, dzięki temu a atrakcyjny sposób możemy obserwować lot i jazdę drona.

Syma X5UW-D

Dron do 500 złotych wyposażony w kamerę HD 720p i aparat z matrycą 1 megapiksela. Charakterystyczną cechą modelu są niewielkie wymiary i elegancki opływowy design białej obudowy wzbogacony o czerwone akcenty.
Modele sterujemy za pomocą aplikacji lub kontrolera. Ta pierwsza opcja pozwala dodatkowo skorzystać z zaprogramowanych akrobacji oraz funkcji ustalania automatycznego lotu drona. Zasięg urządzenia to 100, a maksymalny czas jego pracy wynosi 8 minut.

Syma Z3

Popularny dron marki Syma wyposażony w cztery śmigła z osłonami oraz sześcioosiowy żyroskop, zapewniający stabilność lotu. Po sparowaniu z aplikacją otrzymujemy dostęp do trybu planu lotu, zaprogramowanych akrobacji, a także automatycznego zwisu w powietrzu, bez udziału operatora.
Kamera pracuje w rozdzielczości 720p i może transmitować na żywo rejestrowany przez siebie obraz. Na pokładzie znajdziemy też wbudowany barometr i optyczny czujnik przepływu zwiększający dokładność przyjmowanej pozycji w locie. Drona ma też podświetlenie LED, ułatwiające jego identyfikację w nocy lub wieczorem.

Carrera RC Quadrocopter RC Video Next Live

Czterośmigłowy dron do 500 złotych, który wyposażony jest w kamerę rejestrującą wideo i zdjęcia w rozdzielczości 720p. Obudowa modelu wykonana została z eleganckiego czerwonego tworzywa, nadającego konstrukcji sportowy wygląd. Dron podczas lotu korzysta z sześcioosiowego żyroskopu, ułatwiającego bardziej precyzyjne sterowanie i kontrolę lotu.
Za pośrednictwem aplikacji mobilnej możemy wymusić na urządzeniu wykonywanie zaprogramowanych akrobacji powietrznych. Maksymalny zasięg drona to ok. 50 metrów, po utracie sygnału potrafi on jednak samodzielnie zawrócić w kierunku operatora. Producent zadbał też o podświetlenie diodami LED, przydające się w wieczorami lub w nocy. Akumulator musimy naładować po nieprzerwanym locie trwającym około 7 minut, na pełne uzupełnienie energii czekamy ok. 120 minut.
Zdjęcie: Envato Elements