Data publikacji:

Jaką drukarkę na Black Friday wybrać?

Kto nie potrzebuje drukarki? W zasadzie jest ona potrzebna większości osób – nie tylko w pracy, ale i w domu. Przy użytku biurowym warto jest zwrócić uwagę za zakup drukarki, która przystosowana jest do wydruków masowych. W warunkach domowych może to być nawet i najtańsza drukarka, przy czym w tym wypadku trzeba pamiętać o kosztach materiałów eksploatacyjnych (tusze, tonery), które czasami mogą zaskakiwać ceną. Sprawdź, która drukarka może okazać się dobrym wyborem!

drukarka

Drukarka to urządzenie, bez którego trudno jest sobie wyobrazić funkcjonowanie standardowego biura lub instytucji. W wielu firmach czy urzędach drukarka musi być non stop sprawna, w zapasie muszą być materiały, takie jak tonery czy tusze (czarne lub kolorowe). Awaria drukarki lub brak materiałów eksploatacyjnych czasem może oznaczać zastój w pracy przedsiębiorstwa czy urzędowego departamentu. W przypadku korzystania z drukarki w domu dobrze wybrana będzie długo służyć – dotyczy to przede wszystkim uczniów, studentów i osób pracujących w systemie zdalnym.

Zużyty sprzęt można wymienić w każdej chwili, ale warto jest polować na drukarki Black Friday. Dzień cenowych szaleństw zdominował świat - w Polsce również wszystkie sklepy szykują specjalne oferty. Kiedy jest Black Friday 2024? W tym roku wypada 24 listopada.

Które drukarki Black Week powinny zwrócić twoją uwagę?

Jeśli chodzi o typową drukarkę domową, to z bogatej oferty e-sklepów wyróżniają się następujące. Koniecznie sprawdź ich ceny podczas Black Friday 2024.

Drukarka Brother HL-1222WE

Ciche i wydajne urządzenie laserowe (mono), które oferuje na start toner startowy z możliwością wydrukowania 1500 stron. Koszt wydruku jest niski, co jest szczególnie istotne (toner oryginalny można kupić w niskiej cenie). Design drukarki jest bardzo elegancki. Gwarancja wynosi 3 lata (produkt trzeba zarejestrować na stronie producenta).

Polecamy: drukarki na Black Friday w Ceneo.pl!

Drukarka HP DeskJet 2720 (3XV18B)

Polecana głównie z uwagi na cenę i bardzo prostą obsługę. Zapewnia dobrą jakość wydruku (mono i kolor). Jest drukarką atramentową, idealną na przykład do wydruku zdjęć. Posiada wbudowany skaner (może służyć jako mała kopiarka). Z pewnością jest to popularna drukarka Black Friday.

Drukarka HP Laser 107a (4ZB77AB19)

Jest to drukarka laserowa (wydruk mono). Bardzo dobrze się sprawdza przy większej ilości wydruków (do 10000 miesięcznie). Ciekawy design idealnie wkomponuje się w każde domowe wnętrze.

Jaka drukarka dla małej firmy?

W przypadku małych firm, gdzie wydruków nie ma zbyt wiele, można skoncentrować się na zakupie Black Friday drukarki, która łączy w sobie wysoką jakość urządzenia z ekonomią wydruków.

Drukarka Brother HL-L2352DW

Firma Brother jest powszechnie lubiana za wysoką jakość urządzeń, bezawaryjność i niskie koszty eksploatacji. Jest to drukarka laserowa (mono), która wizualnie wygląda na produkt z najwyższej półki, ale może zaskoczyć niską ceną tonerów (lub materiałów zastępczych). W tym sezonie może to być hit, jeśli chodzi o Black Friday drukarka.

Drukarka Canon i-SENSYS LBP233DW

Canon cieszy się niezniszczalną renomą od wielu lat. Ta monochromatyczna drukarka laserowa zapewnia intuicyjną obsługę (jest to ważne dla osób, które nie znoszą czytania zawiłych instrukcji), posiada opcję druku dwustronnego (co cenią szczególnie osoby zainteresowane ekologią), można z niej drukować również z urządzeń mobilnych (Wi-Fi).

Która drukarka odnajdzie się w środowisku dużego przedsiębiorstwa?

Jeśli chodzi o duże firmy i instytucje, to tutaj powinno się zainwestować w urządzenia wytrzymałe i wydajne (nie nadają się w tym przypadku drukarki najtańsze). Lepiej jest kupić jedną porządną drukarkę niż kilka drukarek, które nadają się w zasadzie głównie do pracy w domu. Można zainteresować się zakupem Black Friday 2024 drukarki.

Drukarka Lexmark MS521dn (36S0310)

Lexmark kojarzy się z nieśmiertelnością drukarki. Jest to marka, w którą warto włożyć firmowe pieniądze. Przy odpowiednim użytkowaniu jest to urządzenie w zasadzie bezawaryjne, a koszty wydruku nie są wysokie (można kupić dobrej jakości tonery zamienne). Ciekawostką jest, że toner oryginalny zapewnia 6000 stron wydruku. Urządzenie może drukować w sposób dwustronny. Jest idealna w przypadku wydruków masowych. Drukuje nie tylko na zwykłym papierze A4, ale i na kopertach, foliach i etykietach.

Drukarka Kyocera ECOSYS P3155dn (1102TR3NL0)

Marka jest ceniona w firmach, gdzie liczy się wysoka jakość wydruku i szybkość pracy urządzenia (do 55 stron na minutę). Jest to drukarka laserowa, która charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacji (oryginalny toner to wydruk 25000 stron). Co więcej, jest energooszczędna. Drukuje w sposób dwustronny.

Drukarka Oki ES5432DN

Kolorowa drukarka laserowa, która drukuje z prędkością 30 stron na minutę. Jest doskonała do wydruków standardowych i do druku materiałów reklamowych. Posiada wiele zaawansowanych technologicznie rozwiązań (na przykład funkcję wydruku poufnego, która gwarantuje bezpieczeństwo przesyłania i otrzymywania dokumentów). Dysponuje elastycznością stosowanych nośników (może drukować od formatu A6 do banerów 1.3 m). Umożliwia wydruki mobilne. Uznawana jest za drukarkę niezawodną. Jest urządzeniem energooszczędnym.

Autor: Dorota Wiśniewska