Data modyfikacji:

Jaki duży powerbank wybrać? Ranking TOP 10

Powerbanki okazują się niezastąpionym gadżetem w najróżniejszych sytuacjach. Pozwalają one szybko uzupełnić energię w urządzeniach mobilnych, a nawet w komputerach. Przydają się one zwłaszcza wówczas, gdy przebywamy w miejscu bez łatwego dostępu do gniazdka elektrycznego, a więc np. w trakcie podróży lub na wakacjach. Konkurencja na rynku powerbanków jest bardzo intensywna, co skutkuje bardzo dużym wyborem modeli w różnych cenach, spośród których wiele oferuje interesujące dodatkowe funkcje. Przedstawiamy ranking 10 polecanych urządzeń dostępnych obecnie w sklepach. 
duży powerbank

Duże powerbanki. Ranking TOP 10 polecanych modeli

1. Baseus Amblight Digital Display 30 000 mAh

Jaki powerbank 30000 mAh wybrać? Pojemny powerbank od Baseus wspiera najnowsze standardy ładowania urządzeń elektronicznych i został zaprojektowany z myślą o współpracy z najnowszymi smartfonami czołowych marek. Producent zastosował tutaj aż siedem poziomów zabezpieczeń – przed przeładowaniem, wyładowaniem, przepięciami, przegrzaniem, spięciami, zakłóceniami elektromagnetycznymi, a także prądem przetężeniowym.
Urządzenie dopasowuje automatycznie natężenie energii do każdego podłączonego urządzenia. Zaletą modelu jest aż pięć portów USB, więc pozwalają ładować wiele gadżetów równocześnie, a także wyświetlacz LCD informujący o stanie baterii.

2. Baseus Bipow 20 000 mAh 15 W 

Tani i pojemny powerbank w atrakcyjnej cenie około 100 złotych. Urządzenie może pochwalić się akumulatorem litowo-polimerowym o pojemności 20 000 mAh, wspierającym technologię szybkiego ładowania w standardzie Power Delivery 15, wykorzystywany przez najpopularniejsze marki smartfonów i tabletów.
Z boku modelu znajdziemy w sumie cztery porty USB, dwa USB-A, jedno USB-C i micro-USB. Równocześnie załadujemy z ich pomocą trzy urządzenia. Estetyczna obudowa sprzętu ma cyfrowy wyświetlacz informujący o stanie baterii.

3. Green Cell GC PowerPlay 20 000 mAh

Powerbank o pojemności 20 000 mAh od polskiej firmy Green Cell. Urządzenie jest w stanie uzupełniać energię w trzech urządzeniach naraz. Jest ono wyposażone w dwa wejścia USB-A oraz pojedyncze USB-C, to ostatnie wspiera system szybkiego ładowania o mocy 18 W.
Producent zamknął urządzenie w minimalistycznej i bardzo wytrzymałej obudowie wykonanej z tworzywa sztucznego. O stanie akumulatora informują nas cztery zielone diody umieszczone tuż przy złączach USB. Funkcja pass-through pozwala na jednoczesne ładowanie powerbanku i podłączonego do niego sprzętu.

4. Powerbank Redmi 20 000 mAh 

Powerbank z mocną litowo-polimerową baterią o pojemności 20 000 mAh, warto jednak dodać, że urządzenie dostępne jest również w tańszym wariancie 10 000 mAh. Model obsługuje technologię szybkiego ładowania Quick Charge o mocy do 50 W, wykorzystywaną przez większość najnowszych smartfonów i tabletów producentów takich jak Xiaomi lub Apple.
Dzięki kilku portom USB możemy uzupełniać energię w trzech sprzętach jednocześnie. Akumulator zamknięta jest w kompaktowej i połyskliwej obuwie wykonanej z wytrzymałego tworzywa w kolorze czarnym lub białym.

5. Baseus Adaman 20 000 mAh 65 W 

Powerbank z baterią litowo-polimerową o pojemności 20 000 mAh. Sprzęt odznacza się eleganckim i bardzo minimalistycznym designem. Jego obudowa została wykonana z wytrzymałego metalu, producent umieścił w niej estetyczny numeryczny wyświetlacz LCD, informujący o aktualnym stanie naładowania baterii.
Urządzenie obsługuje liczne protokoły szybkiego ładowania Power Delivery 20 W (iPhone 12), Quick Charge 4.0., Huawei SCP 5A, Huawei SuperCharge i Samsung Adaptive Fast Charging. Oferuje także zaawansowane funkcje ochrony przed przepięciem lub przegrzaniem. Powerbank uzupełnia energię w trzech urządzeniach jednocześnie. 

6. Apple MagSafe 1460 mAh 

Powerbank przeznaczony dla fanów produktów firmy Apple oraz właścicieli smartfonów z rodziny iPhone. Akumulator został wyposażony w magnesy, dzięki którym możemy przyczepić go łatwo do tylnej obudowy telefonu.
Sprzęt ładuje i przedłuża czas pracy urządzenia za pomocą technologii bezprzewodowej. W razie potrzeby możemy skorzystać też ze standardowego ładowania przewodowego o mocy 20 W. Atutem gadżetu jest minimalistyczny design obudowy w białym kolorze. 

7. Baseus Magnetic Mini 10 000 mAh 20 W

Alternatywa dla urządzenia Apple, tutaj również mamy do czynienia z powerbankiem o pojemności 10 000 mAh, który wspiera funkcję ładowania indukcyjnego. Od spodu gadżet ma mocne magnesy, dzięki którym przyczepimy go do smartfona. Sprzęt wyposażony jest w pojedynczy port USB, który można wykorzystać również do ładowania sprzętu.
O stanie akumulatora jesteśmy informowani dzięki czterem diodom umieszczonym z boku obudowy. Moc szybkiego ładowania bezprzewodowego to maksumalnie 20 W, w przypadku kablowego wzrasta ona do 60 W. 

8. Tracer Magni 50 000 mAh 

Superpojemny powerbank z baterią 50 000 mAh, Model wspiera najnowsze standardy ładowania przewodowego, w tym Power Delivery 3.0 oraz Quick Charge. Może obsługiwać kilka urządzeń naraz. Akumulator automatycznie dopasowuje poziom napięcia do konkretnego sprzętu.
Z boku obudowy wykonanej z czarnego tworzywa sztucznego znajdziemy dwa porty USB-A, jeden USB-C i micro-USB. Od frontu zamontowany został też cyfrowy wyświetlacz LCD informujący o stanie baterii. Tracer Magni waży niecały kilogram, a w jego transporcie lub trzymaniu pomaga specjalny zaczep/pętla, dzięki czemu można go powiesić lub przyczepić np. do torby lub plecaka.

9. Hama PD20-HD 20 000 mAh 

Lekki i kompaktowy powerbank od niemieckiej firmy Hama z akumulatorem o pojemności 20 000 mAh. Sprzęt zamknięty jest w prostej czarnej obudowie wykonanej z tworzywa sztucznego. Model wspiera technologię szybkiego ładowania Power Delivery oraz Quick Charge 3.0, dzięki czemu jest w pełni kompatybilny z większością smartfonów i tabletów na rynku.
Urządzenie potrafi ładować trzy sprzęty naraz i jest wyposażone w cztery porty USB, w tym micro-USB przeznaczony wyłącznie do uzupełniania energii w akumulatorze. W modelu nie zabrakło również szeregu zabezpieczeń przed przeładowaniem, przepięciem, przegrzaniem i zwarciem. 

10. ADATA P20000QCD 20 000 mAh 

Tani i pojemny powerbank z baterią 20 000 mAh oraz wyświetlaczem LCD od dobrze znanej firmy ADATA, specjalizującej się w produkcji dysków i pamięci komputerowych. Model wyposażony jest w dwa porty USB-A i jeden USB-C o łącznej mocy wyjściowej 15 W.
Standardowo radzi sobie bez problemu z ładowaniem trzech urządzeń jednocześnie, może też pochwalić się licznymi zabezpieczeniami zapobiegającymi uszkodzeniu sprzętu podczas pracy. Obudowa modelu dostępna jest w kilku kolorach.
Zdjęcie: Envato Elements