Data publikacji:

Popularne marki francuskich samochodów

Przez wiele lat francuskie marki samochodowe były mocno krytykowane wśród kierowców. Wszystko za sprawą słabej jakości zawieszenia i nadmiernej ilości elektryki, która lubiła płatać figle. Nawet dobrze utrzymywany samochód francuskiej marki potrafił się popsuć z dnia na dzień. Pomimo że nie rdzewieją tak szybko jak konkurencyjne marki, utrzymywanie i eksploatowanie francuskich samochodów często było dość kosztowne. Jednak te czasy dawno minęły. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze marki francuskich samochodów z ich krótką charakterystyką.
marka francuskich samochodów

Znane marki francuskich samochodów

Mimo wszystkich negatywnych opinii, to właśnie francuskie auta pełnią bardzo ważną rolę w historii motoryzacji. Wiele razy próbowały wyznaczać nowe standardy, a największe marki czerpały wiedzę i pomysły właśnie od nich, poprawiając to, co nie spełniło swojego zadania. Aktualnie gama francuskich samochodów to doskonałe auta zarówno rodzinne, miejskie jak i sportowe. Posiadają one bardzo wygodne, bogate wyposażenie w bardzo atrakcyjnych cenach. Często auto innej marki w podobnej cenie oferuje samochód o klasę niższej jakości niż francuski egzemplarz. Do tego dopracowane, mocne silniki, które skradną serce niejednego kierowcy.
Sprawdź również znane niemieckie marki samochodów

Peugeot

Jest to marka, która tworzy historię nie tylko francuskich samochodów. Marka ta zaczynała jeszcze przed latami 80-tymi jako producent rowerów. Niedługo później zaprezentowali światu swój pierwszy samochód napędzany silnikiem parowym. Na kolejne sukcesy nie trzeba było długo czekać. Zaledwie kilka lat później światło dzienne ujrzał model Peugeot Type 3 o pojemności zaledwie 500 centymetrów sześciennych i mocy 2 KM. Dalsza historia marki Peugeot jest bardzo zawiła i burzliwa. Mieli oni wiele propozycji i modeli samochodowych, jednak nie każde robiły takie wrażenie, jakie było w założeniu. Końcówka lat 90-tych to wielki powrót.
Model Peugeot 406 to niezwykle udana premiera, która zaczęła wprowadzać markę na dobre tory. Kolejne modele w mniejszej lub większej mierze podbijały serca kierowców. Peugeot jako marka, szczególnie z silnikami Diesela, były bardzo popularne wśród taksówkarzy i to nie tylko za sprawą popularnego filmu „Taxi”. Obecnie marka Peugeot to czołówka na rynku motoryzacji. Pochwalić się mogą bardzo udanymi premierami w różnych segmentach od kompaktów, przez rodzinne kombi, aż do SUV-ów.

Renault

Marka Renault swój początek miała w latach 80. ubiegłego stulecia. Aktualnie jest jednym z większych światowych producentów, który potwierdza, że nie boi się wyzwań. Jednak zanim ten sukces udało się osiągnąć. Renault musiało zmierzyć się z kilkoma problemami. Początek XXI wieku to prawdziwy wysyp negatywnych opinii na temat tej marki. Silniki, które lubiły się psuć i całkowicie unieruchomić pojazd, zawieszenie, które potrafiło rozsypać się po wjechaniu w dziurę to tylko niektóre z wad Renault. Wiele badań wskazuje, ze często auta wypuszczone na drogi nieznacznie różniły się od prototypowych modeli.
W tych czasach Renault wygrywał również wiele konkursów na najbrzydszy samochód poruszający się na drogach. Przykładem takiego działania był model Renault Avantime, który produkowany był w 2001 roku. Połączyć on miał samochodu coupe z minivanem i choć zwracał na siebie uwagę, nie sprzedawał się tak, jak oczekiwał tego producent. Z badań i dokumentów udostępnionych przez francuską firmę wynika, że model ten nie został sprzedany nawet w 10 tysiącach egzemplarzy na całym świecie.
Obecnie, mimo bogatej w różne sytuacje historii, Renault to marka, która oferuje solidne, ładne i dobrze wykonane auta. Sama marka Renault zmieniła podejście i zamiast starać się kreować nowe trendy na rynku motoryzacyjnym, zaczęła produkować samochody oparte o sprawdzone, dające sukces technologie.
W ostatnich latach na rynku motoryzacyjnym pojawiło się wiele pozycji tej marki, które przechodzą liczne ulepszenia zarówno wewnętrzne, jak i wizualne, cały czas zyskując nowych zwolenników. Najczęściej przewijają się modele takie jak Renault Arkana, która jest połączeniem samochodów coupe i SUV, dużych aut rodzinnych, jak Koleos, czy minisuvów klasy Renault Kadjar. Świetnie sprawdzają się też w małych autach miejskich oraz samochodach dostawczych. Dodatkowo marka Renault próbuje swoich sił i zbiera nowe doświadczenie utrzymując stajnię Renault w wyścigach F1.
Zdjęcie: Envato Elements