Data publikacji:

Praktyczne gadżety biurkowe. Organizatory kabli, uchwyty na słuchawki i inne

Możesz poprawić komfort wielogodzinnej pracy lub zabawy przy biurku, sięgając po wiele sprawdzonych gadżetów i akcesoriów. Przedstawiamy zestawienie najpopularniejszych propozycji, które mogą być również świetnym pomysłem na prezent dla znajomego lub członków rodziny. Jeżeli zostały one dobrze przemyślane, z pewnością ucieszą obdarowanych i nie zostaną rzucone w kąt. 
gadżety na biurko

Organizatory kabli

Wiecznie plączące się kable bardzo łatwo mogą wydostać się spod kontroli, zwłaszcza jeżeli poza komputerowymi przewodami korzystamy też z różnego rodzaju ładowarek USB. W zapanowaniu nad tym chaosem pomogą organizatory kabli. Są to gadżety o różnych wielkościach i kształach, od klipsów lub wstążek na rzepy po plastikowe pudełka i metalowe listwy, które ustawia się lub mocuje nad i pod blatem biurka.
Ich podstawowym celem jest zapobiegnięcie splataniu się przewodów i ich przypadkowemu wyczepianiu się z gniazd. Przydadzą się zarówno w przypadku cienkich kabelków USB, jak i grubych kabli zasilających. 

Uchwyty i stojaki na słuchawki

Ze względu na swoją budowę słuchawki nauszne nie są specjalnie przystosowane do bezpiecznego przechowywania. Pozostawione na biurku mają tajemniczą tendencję do częstego spadania na podłogę, zwłaszcza jeżeli są podłączone na stałe do komputera lub wzmacniacza. W ten sposób przez przypadek bardzo łatwo zniszczyć często dość kosztowny sprzęt.
Ratunkiem są tutaj specjalne stojaki i uchwyty na słuchawki. Te pierwsze mogą być również interesującą ozdobą blatu, wiele z nich przyjmuje abstrakcyjne kształty lub jest wykonana z niecodziennych materiałów, takich jak formowana drewniana sklejka. Uchwyty to mniejsze elementy, na których zawieszamy opaskę słuchawek. Są one mocowane najczęściej bezpośrednio do blatu, dzięki czemu urządzenie jest zawsze pod ręka i w każdej chwili można je bezpiecznie odłożyć.

Lampki LED z ładowarkami

Lampki biurkowe to oczywiście obowiązkowy element każdego stanowiska pracy. Sporym zainteresowaniem cieszą się obecnie modele LED z wbudowanymi ładowarkami USB, a nawet możliwością indukcyjnego uzupełniania energii w bateriach. Urządzenia te stanowią świetne rozwiązanie 2 w 1, które oszczędza czas. Dzięki diodom LED w sprzęcie tego typu można bez problemu regulować jasność oraz temperaturę światła, dopasowując je do nastroju oraz aktualnie wykonywanych zadań.

Bezprzewodowe myszki

Bezprzewodowe myszki pozwalają zapomnieć o plączących się przewodach, a gdy z nich nie korzystasz, możesz je bardzo łatwo schować do szuflady lub torby. Myszki pracują na jednym ładowaniu nawet kilkadziesiąt dni, dlatego brak zasilania z kabla nie stanowi dla nich wielkiego problemu.
W sklepach znajdziesz modele pasujące do małych i dużych rąk, przeznaczone do zwykłej pracy biurowej albo zabawy z grami, są to również gryzonie o skromnym i minimalistycznym wyglądzie lub mogące pochwalić się obudową podświetlaną kolorowymi diodami LED.

Bezprzewodowe klawiatury

Podobnie jak myszki, bezprzewodowe klawiatury są również niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem jeżeli korzystamy z laptopa lub komputera stacjonarnego, a biurka od czasu do czasu używasz do innego celu, np. czytania książek. Pozwoli uniknąć to kłopotliwego odłączania sprzętu i podłączania sprzętu. Oferta bezprzewodowych klawiatur jest bardzo duża, dominują tutaj jednak przede wszystkim kompaktowe modele o niskim profilu klawiszy, które z łatwością można schować nawet do niewielkiej szafki lub szuflady. 

Podstawka pod monitor

Podstawka pod monitor pozwala zyskać nieco dodatkowej przestrzeni na biurku, zazwyczaj jej konstrukcja pozwala bowiem na ustawienie pod sprzętem wielu drobiazgów, a także akcesoriów, takich jak klawiatura lub myszka. Zwróć uwagę na to, że podstawki mogą okazać się nietrafionym wyborem, jeżeli twój monitor nie ma regulacji wysokości ekranu. Zbyt wysoko ustawiony wyświetlacz może utrudniać komfortową pracę i zabawę przy komputerze.

Duża podkładka pod myszkę i klawiaturę

W ostatnich latach bardzo popularne stały się duże podkładki biurkowe, na których mieści się zarówno klawiatura, jak i myszka. Często posiadają ozdobne wzory lub kolory pasujące do wystroju wnętrza lub biurka. Stanowią więc przyjemny dla oka gadżet, równocześnie będąc całkiem funkcjonalnym podłożem pod komputerowego gryzonia. Produkty wykonane są zazwyczaj z grubej gumy, a z wierzchu zabezpieczone wytrzymałym płótnem lub innymi materiałami, niektóre wyposażone są nawet w podświetlenie LED

Podstawki pod kubki 

Podstawka pod kubek to jeden z najpopularniejszych gadżetów na biurko. Chroni blat przed nadmiernym przegrzaniem, które szkodzi wielu laminatom.

Ładowarki indukcyjne

Ładowanie bezprzewodowe z nowinki, z którą kompatybilna była garstka urządzeń mobilnych, stało się dzisiaj standardem nawet w tanich smartfonach. Niewielka ładowarka indukcyjna przy biurku pozwala szybko podładować telefon lub smartwatch. 

Huby USB

Wiele nowoczesnych lub kompaktowych laptopów ma maksymalnie jeden lub dwa wyjścia USB. Jeżeli korzystasz na co dzień z wielu przewodowych urządzeń peryferyjnych, takich jak mikrofony, słuchawki, klawiatury lub dyski zewnętrzne, masz zazwyczaj problem.
Jego rozwiązaniem są tzw. huby USB, a więc rozgałęźniki, które pozwalają na podłączenie wielu sprzętów naraz. Przyjmują one zazwyczaj kształt podłużnych listew z kilkoma łatwo dostępnymi wejściami USB. Jeżeli są kompatybilne z najnowszymi standardami, możemy podłączyć do nich również monitor lub tablet graficzny z wyświetlaczem. 

Podstawka pod laptopa

Jeżeli przy biurku pracujesz lub bawisz się na laptopie, idealnym gadżetem poprawiającym twój komfort będzie solidna podstawka pod komputer. Na półkach sklepowych znajdziesz bardzo szeroki wybór modeli w bardzo różnych cenach. Możesz postawić zarówno na minimalistyczne produkty wykonane z jednego kawałka plastiku lub kształtowanej sklejki, jak i regulowane modele zrobione z metalu. 
Ciekawym i przydatnym rozwiązaniem są również podstawki chłodzące wyposażone w wentylatory pozwalające na utrzymanie niskiej temperatury komputera, zwłaszcza w sezonie letnim. Wiatraki nie wymagają zewnętrznego zasilania i czerpią energię wprost z portu USB.

Kubki termiczne

Kubki termiczne to w rzeczywistości bardzo wygodne w użyciu niewielkie termosy, które zadbają o to, że twoja kawa lub herbata nie wystygnie, gdy nie możesz oderwać się przez długie godziny od biurka. W kubkach można też przechowywać np. ciepłe wywary i zupy, masz więc stały dostęp do ciepłego lunchu podczas pracy. Jeżeli zapragniesz odrobiny świeżego powietrza, przydadzą się one również na długich zimowych spacerach lub podczas wypadów w góry lub pod namiot.
Zdjęcie: Envato Elements