Data modyfikacji:

Samsung Galaxy Tab Active 5 oficjalnie. Czy jest szansa na premierę w Polsce?

Samsung Galaxy Tab Active 5 to pancerny tablet, który został zaprezentowany razem ze smartfonem Samsung Galaxy XCover 7. Nowy model nie tylko bardzo dobrze się prezentuje, ale ma również solidną specyfikację. Czy to będzie sprzedażowy hit? Sprawdzamy!
tablet

Pancerny tablet w odświeżonym wydaniu

Nowy Samsung Galaxy Tab Active 5 został wyposażony we wzmocnioną obudowę, która spełnia rygorystyczne standardy wojskowe MIL-STD-810H3 oraz IP68-2. Tym samym tablet jest odporny na wysokie temperatury, wstrząsy, wilgoć. Mimo pancernej obudowy producentowi udało się zachować niską masę wynoszącą 433 gramy. Urządzenie ma grubość 10,1 mm.
Nowy tablet korzysta z 8-calowego wyświetlacza, który dysponuje rozdzielczością Full HD oraz odświeżaniem 120 Hz. Zwiększona czułość na dotyk pozwala korzystać z tabletu w rękawiczkach. Dodatkowo mamy możliwość skorzystania z dedykowanego rysika S-Pen, który również został zabezpieczony przed wodą zgodnie z certyfikatem IP68.

Specyfikacja Samsunga Galaxy Tab Active 5 jest bardzo dobra

Pod obudową Samsunga Galaxy Tab Active 5 znajduje się ośmiordzeniowy procesor wykonany w 5 nm procesie technologicznym. Niestety, ale producent nie zdradził nam jego nazwy. Wiemy na pewno, że ma on 6 GB lub 8 GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna to 128 GB, ale pojawi się jeszcze wersja 256 GB. Dobrą wiadomością jest fakt, że pamięć można rozszerzyć do 1 TB przy użyciu kart pamięci microSD.
Nowy tablet otrzymał baterię o pojemności 5000 mAh, która powinna wystarczyć na 2-3 dni użytkowania. Co ciekawe użytkownik może ją wyciągnąć i korzystać z tabletu wyłącznie na zasilaniu sieciowym. To świetna wiadomość dla osób, które chcą zadbać o akumulator. Do zdjęć przygotowano podstawowy aparat 13 Mpix z tyłu i 5 Mpix z przodu. Do rozmów i skanowania dokumentów będzie on w zupełności wystarczający.
Producent zdradza, że tablet może pełnić rolę komputera poprzez emulowanie pulpitu do zadań. Ponadto mamy czytnik płatności NFC oraz obsługę platformy KNOX, które jest przygotowane jako platforma płatnicza dla sklepów i restauracji. W bocznej części zastosowano programowalny przycisk wyzwalający funkcję naciśnij i mów, aby komunikować się z innymi pracownikami. W codziennym użytkowaniu te funkcje będą na pewno przydatne!

Samsung Galaxy Tab Active 5 - ceny i dostępność

Samsung Galaxy Tab Active 5 na razie będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych. Poprzednie generacje tego modelu pojawiły się w Polsce, dlatego mamy nadzieję, że prędzej czy później trafi on do Europy. Urządzenie w podstawowej wersji zostało wycenione na kwotę 548,99 dolarów, co po przeliczeniu na złotówki daje kwotę 2213 zł.

Czy warto czekać na Samsunga Galaxy Tab Active 5?

Samsung Galaxy Tab Active 5 dla pracowników oraz przedsiębiorców będzie dobrym tabletem, który sprawdzi się w każdych nawet tych najtrudniejszych warunkach. Wszystko wskazuje na to, że ten model trafi do Europy, dlatego warto chwilę się wstrzymać.
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.