Data publikacji:

Jaki smartband do 100 zł? Czy warto kupić tanią opaskę sportową?

Smartband do 100 złotych to bardzo dobry wybór dla osób, które chcą monitorować swoją kondycję, nie wydając przy tym majątku. Podpowiadamy, dlaczego warto kupić taki gadżet, a także jakie modele są warte uwagi.
smartband do 100 zł

Dla kogo smartband do 100 zł będzie dobrym wyborem?

Smartbandy czyli inaczej opaski sportowe, to proste urządzenia, które zostały zaprojektowane, aby monitorować aktywność użytkownika, a także umożliwiać odczytywanie powiadomień z telefonu bez konieczności sięgania po niego. Jednak pojawia się pytanie czy budżet 100 złotych jest wystarczający, aby kupić dobry model?
Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekujesz od takiego urządzenia. Jeżeli zależy Ci na absolutnie podstawowych funkcjach, a także możliwości odczytywania powiadomień, to budżet 100 złotych będzie w zupełności wystarczający. Z drugiej strony osoby, które szukają większej liczby funkcji sportowych, zdrowotnych, dłuższego czasu pracy na baterii czy większego wyświetlacza, powinny dołożyć trochę więcej do nowego smartbanda.

Jakimi funkcjami charakteryzują się smartbandy do 100 zł?

Przede wszystkim smartbandy do 100 złotych umożliwiają śledzenie aktywności, pokazując liczbę kroków czy przebyty dystans. Dzięki wodoodpornej konstrukcji z urządzenia można korzystać również pod wodą. Niestety, ale budżetowe modele nie mają wbudowanego modułu GPS, dlatego musisz liczyć się z tym, że podane dane nie zawsze będą idealne. Podstawowe czujniki sprawdzają się przy rejestrowaniu aktywności. Jeśli jednak liczysz na szczegółowe dane, to warto pomyśleć o dopłaceniu do droższej wersji.
Ważne w smartbandach są funkcje zdrowotne. Najważniejszy jest optyczny czujnik pomiaru tętna, który na bieżąco mierzy puls użytkownika. To pozwala na kontrolowanie tempa podczas uprawiania sportu, ale również pozwala dostrzec ewentualne kłopoty ze zdrowiem. W praktycznie każdej opasce fitness znajdziemy również funkcję mierzenia czasu oraz jakości snu. Dzięki podpowiedziom można poprawić jakość snu, co jest bardzo przydatne.
W nieco droższych modelach znajduje się również czujnik SpO2 odpowiadający za mierzenie poziomu natlenienia krwi w organizmie. Funkcje zdrowotne są ściśle powiązane z funkcjami sportowymi, dlatego podczas biegania, jazdy na rowerze bądź wizyty na siłowni możesz podejrzeć aktualne tętno czy przebyty dystans.
Oczywiście nie zapominamy o ścisłej integracji z telefonem. Na niewielkim ekranie możesz podejrzeć powiadomienia o przychodzących połączeniach, wiadomościach lub mailach. Ponadto, smartbandy mają możliwość ustawienia z budzika czy włączenia latarki, która podświetla cały ekran, co pozwala na poruszaniu się w ciemnościach.

Czy smartband jest lepszym wyborem niż smartwatch?

Smartband będzie dużo lepszym wyborem niż smartwatch do 100 zł. Inteligentne zegarki są dużo droższe i w takiej cenie zakup dobrze wyposażonego modelu raczej nie będzie dobrym wyborem. Jeżeli szukasz większego ekranu i wolisz wygląd klasycznego zegarka, to musisz przygotować się na wydatek rzędu co najmniej 250-300 złotych.

Polecane smartbandy do 100 zł

Jakie modele w tym budżecie są warte uwagi? Zobacz wybrane przez mnie produkty.

Redmi Smart Band 2

Redmi Smart Band 2 to kolejna udana opaska dostępna w atrakcyjnej cenie. Cechą wyróżniającą opaskę na tle konkurentów jest wyświetlacz o przekątnej 1,47 cala z zagęszczeniem pikseli na poziomie 247 ppi, co przekłada się na niezwykle ostry obraz. Opaska fitness ma 9,99 mm grubości, a jej waga wynosi 14,9 grama.
Do mocnych stron należy zaliczyć 100 dostępnych tarcz, 14-dniową baterię, a także funkcje monitorowania tętna, SpO2 oraz snu. Dobre opinie na Ceneo.pl potwierdzają, że mamy do czynienia z solidnym modelem.

Maxcom FW20

Niezwykle prosta opaska fitness jest doskonałym wyborem dla dzieci, a także trochę mniej wymagających użytkowników, dla których liczy się przede wszystkim atrakcyjna cena oraz dostęp do podstawowych funkcji. Wyświetlacz o przekątnej 0,97 cala wyświetla podstawowe informacje oraz pozwala na odczytywanie powiadomień z telefonu. Dodatkowo, mamy możliwość monitorowania pulsu oraz poziomu natlenienia krwi. Za około 50 złotych to bardzo dobra opaska!

Giewont GW200-6

Smartband do 100 złotych jest elegancki i jednocześnie funkcjonalny. Ekran o przekątnej 0,96 cala jest idealny do odczytywania najważniejszych powiadomień oraz sprawdzania aktualnej godziny. Obudowa została zabezpieczona przed wodą zgodnie z certyfikatem IP67, dlatego nie trzeba obawiać się o uszkodzenie opaski podczas kontaktu z wodą.
Giewont GW200 ma wbudowany czujnik tętna oraz czujnik SpO2. Kilka trybów sportowych jest przygotowanych dla osób poszukujących podstawowych informacji podczas biegania, czy jazdy na rowerze.

Xiaomi Mi Band 8 

Ta propozycja wprawdzie przekracza budżet, ale naprawdę warto rozważyć ten zakup. Opaska Xiaomi Mi Band 8 w porównaniu do swoich poprzedników została całkowicie przeprojektowana. Niewielka pastylka zyskała odświeżony wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,62 cala oraz zagęszczeniu pikseli na poziomie 326 ppi.
Panel zastosowany w tym modelu jest najprawdopodobniej jednym z najlepszych, jaki pojawił się w opasce sportowej. Mi Band 8 ma nowy system mocowania, co pozwala na zastosowanie klasycznych pasków, ale również rozmaitych wisiorków.
Biegacze mogą pastylkę umieścić bezpośrednio na bucie, aby uzyskiwać lepsze rezultaty. Nowa konstrukcja przyniosła całą masę ciekawych akcesoriów, dlatego możliwości personalizacji są większe niż kiedykolwiek.
Opaska przy standardowym użytkowaniu wytrzyma 16 dni pracy, natomiast przy trybie zawsze włączonego ekranu czas skróci się do około 6 dni. Na tym nie koniec, ponieważ do dyspozycji mamy 200 personalizowanych tarcz, a także bogatą liczbę funkcji sportowych oraz zdrowotnych.
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.