Data modyfikacji:

Garmin Venu 2 vs Venu 2 Plus

Garmin Venu 2 i Garmin Venu 2 Plus to dwa łudząco podobne do siebie zegarki sportowe. Czy warto dopłacać do wersji Plus, czy lepiej zostać przy standardowym modelu? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym porównaniu! 
Garmin Venu 2 vs Venu 2 Plus

Wymiary, wygląd i ekran 

Garmin Venu 2 i Garmin Venu 2 Plus wyglądają niemal identycznie. Oba urządzenia mają 1,3-calowe wyświetlacze, jednak urządzenia są dostępne w różnych rozmiarach kopert. Venu 2 ma kopertę w rozmiarze 45 mm, natomiast Venu 2 Plus jest dostępny z kopertą 43 mm. W obu przypadkach rozdzielczość panelu wynosi 416 × 416 px. Wyświetlany obraz jest bardzo dobrej jakości i trudno doszukać się różnic. Zegarki sportowe wykonano ze stali i metalu. Korpusy są zabezpieczone przed dostaniem wody do 5 ATM, dlatego bez obaw można w nich pływać. Warto wspomnieć, że Garmin Venu 2 występuje jeszcze w wersji z kopertą 40 mm, ale tym razem nie będziemy porównywać tej wersji. 

Dostępne funkcje 

Większość funkcji dostępnych na zegarkach jest zbliżona do siebie. Jednak Garmin Venu 2 Plus zyskał coś zupełnie nowego. Mowa o wbudowanym mikrofonie i głośniku, które pozwalają na obsługę głosową. Producent zastosował również specjalny przycisk, który umożliwia wywołanie Asystenta Google. Istnieje również opcja wyboru Siri, Bixby lub Amazon Alexy. Odbieranie połączeń jest teraz możliwe, ale to nie koniec! Za pomocą zegarka możesz dyktować wiadomości, sterować muzyką lub uruchamiać oświetlenie w inteligentnym domu. 
Funkcje sportowe w Garmin Venu 2 i Garmin Venu 2 Plus pozostały niezmienione. To oznacza, że mamy 25 wgranych aplikacji sportowych, zaawansowany pomiar tętna, monitorowanie snu, a także moduł GPS do określania dokładnej lokalizacji. Zegarki wspierają płatności zbliżeniowe Garmin Pay. 

Czas pracy na baterii 

Wydawałoby się, że Garmin Venu 2 Plus z racji swojej nazwy będzie działał dłużej na jednym cyklu ładowania. Według specyfikacji producenta nowy model wytrzyma 9 dni użytkowania, natomiast Garmin Venu 2 może działać nawet 2 dni dłużej! W rzeczywistości te różnice są na tyle niewielkie, że trudno je dostrzec. Oba zegarki sportowe mają solidne akumulatory, dlatego nie jesteśmy w stanie wskazać zwycięzcy. 

Podsumowując 

Garmin Venu jest dostępny do kupienia za 1449 złotych. Garmin Venu 2 Plus kosztuje z kolei 1899 złotych. Dopłata do wersji z Plusem wynika z nowych funkcji głosowych, a także możliwości odbierania połączeń telefonicznych. Obudowa tego modelu została trochę odchudzona, dlatego na nadgarstku Garmin Venu 2 może leżeć nieco lepiej. Czy to jednak są różnice, które powinny mieć wpływ na ostateczną decyzję? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć indywidualnie. Podsumowując, oba zegarki z logo Garmina są świetnie i dla sportowców będą idealnym wyborem. Osoba, która szuka oszczędności, raczej sięgnie po tańszą wersję. Miłośnicy nowych technologii i ciekawych rozwiązań powinni swoją uwagę skierować ku wersji z Plusem. 
Garmin Venu 2 – specyfikacja: 
 • Ekran: 1,3 cala 
 • Rozdzielczość: 416 × 416 px 
 • Wykonanie: metalowe plecki, stalowa ramka 
 • Wymiary: 12,2 × 45,4 × 45,4 mm 
 • Czas pracy: do 288 godzin 
 • Czujnik tętna, monitorowanie snu, GPS i inne
Garmin Venu 2 Plus – specyfikacja: 
 • Ekran: 1,3 cala 
 • Rozdzielczość: 416 × 416 px 
 • Wykonanie: metalowe plecki, stalowa ramka 
 • Wymiary: 12,6 × 43,6 × 43,6 mm 
 • Czas pracy: do 240 godzin 
 • Czujnik tętna, monitorowanie snu, GPS i inne 
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.