Data publikacji:

Jaki głośny telefon dla seniora wybrać?

Obecnie na rynku znaleźć można coraz więcej telefonów, które doskonale nadają się dla seniorów. Dzisiaj zastanowimy się, jakie cechy powinien mieć głośny telefon dla seniora, a w dalszej kolejności przeprowadzimy Cię przez wszystkie najbardziej polecane modele telefonów dla osób starszych – od stacjonarnych, przez te ze stacją dokującą, z klapką, klasyczne komórki oraz smartfony.
głośny telefon dla seniora

Jaki telefon dla seniora głośny?

Głośny telefon dla seniora to ułatwienie zarówno dla niego, jak i jego rodziny. Ciągłe nieodbieranie telefonów czy trudności ze znalezieniem urządzenia bywają frustrujące. Wraz z wiekiem ubytki słuchu bywają coraz większe, a duża ilość seniorów nie chce nosić aparatów.
Oczywiście pomijając osoby, które powinny nosić je obowiązkowo z zaleceń lekarza, na co dzień mamy też do czynienia z lekkim niedosłuchem lub zaburzeniami koncentracji, które sprawiają, że senior nie słyszy lub ignoruje swój telefon. Właśnie takie zjawisko było inspiracją dla stworzenia niniejszego zestawienia, w którym znajdują się głośne telefony dla seniorów. Zobacz, jak wybrać smartfon dla seniora.

Jaki może być głośny telefon stacjonarny dla seniora?

Obecnie większość z nas zapomniała o istnieniu telefonów stacjonarnych, które stały się właściwie zbędne w domach. Zdarza się jednak, że wciąż znajdują one zastosowanie właśnie w przypadku seniorów. Jeżeli poszukujemy praktycznego telefonu dla seniora, dobrze mogą sprawdzić się:
 • najbardziej klasyczne, przewodowe telefony stacjonarne do położenia na stoliku lub przymocowania do ściany,
 • modele ze stacją dokującą i wyświetlaczem – większe lub przypominające wyglądem komórki,
 • telefony z przyciskami – głośne i z dużym wyświetlaczem.
 • Na rynku modeli dla osób z problemami ze słuchem nie jest zbyt dużo, ale na szczęście można znaleźć przynajmniej kilka interesujących sprzętów. Wybierając telefon, warto zatroszczyć się o obecność funkcji takich jak szybkie wybieranie, przycisk SOS, regulacja głośności, wzmacniany dźwięk oraz sygnały wizualne, np. błyskanie.
  Część z telefonów współpracujących ze stacją dokującą lub stacjonarnych jest też kompatybilna z aparatami słuchowymi. Tego rodzaju urządzenia to nie tylko ogromna wygoda dla seniora, ale również szansa na zapewnienie mu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. To także świetna opcja na wybór telefonu dla niedosłyszących.

  Polecane głośne telefony dla seniora

  Maxcom MX-11

  Maxcom MM730 MX-11 to wręcz idealny telefon dla seniora. Głośny dzwonek, duże przyciski i ekranik, a jednocześnie bardzo prosta obsługa i brak niepotrzebnych funkcji to jego atuty. Ma przycisk SOS, latarkę, radio i możliwy czas działania w czuwaniu nawet do 250 godzin. Dobrym pomysłem będzie ustawienie numerów do bliskich na szybkim wybieraniu przy pomocy wybranych klawiszy.

  Panasonic KX-TU456EXCE

  To prawdopodobnie najgłośniejszy telefon dla seniora z klapką, dużymi przyciskami i wyświetlaczem. Prosty w obsłudze, świetnie radzi sobie z podstawowymi czynnościami takimi jak dzwonienie czy pisanie SMS-ów.
  Niestety nie posiada radia ani przycisku SOS. Jest za to odporny na wstrząsy i ma lekką obudowę. Współpracuje z aparatami słuchowymi na zasadzie HAC, co jest jego dużą zaletą. Jeden z wyjątkowo polecanych modeli dla starszych osób.

  Maxcom MM462BB

  To przykładowy telefon dla seniora ze stacją dokującą, który wygląda jak zwykła komórka, jednak ma swoje miejsce, na które należy odkładać urządzenie. Ma przycisk alarmowy SOS, tryb głośnomówiący i powinien sprawdzić się w przypadku większości seniorów.
  Telefon jest wytrzymały i oferuje wszystkie podstawowe funkcje, a dzięki stacji senior nie będzie go gubił. Wśród jego innych zalet można wymienić dość duże przyciski oraz wyświetlacz, wibrację oraz oczywiście głośny dzwonek.

  MyPhone Halo Q

  Przedstawiamy MyPhone Halo Q, czyli kolejny telefon dla seniora ze stacją dokującą, który pozwala na łatwe odczytywanie wszystkich ważnych informacji z dużego wyświetlacza.
  Jest na tyle głośny, że każdy powinien go usłyszeć, a poziom głośności emitowanego dzwonka można dopasować do swoich potrzeb. Ma przycisk SOS oraz możliwość włączenia alarmu pozwalającego odnaleźć słuchawkę po wciśnięciu odpowiedniego klawisza na stacji.

  Geemarc Amplidect

  Geemarc Amplidect to telefon ze stacją dedykowany seniorom. Ma możliwość regulacji dźwięku do 30, a nawet 50 decybeli i współpracuje z aparatami słuchowymi. Ma przyciski z możliwością ustawiania szybkich połączeń, a w razie, gdy ma dla swojego użytkownika wiadomość, wysyła sygnały wzrokowe.
  Jest dostępny w wersji z wyświetlaczem lub bez niego. Daje możliwość ustawiania numerów na szybkim wybieraniu. Przycisk SOS to obowiązek w tego rodzaju telefonach, który omawiany model oczywiście spełnia. Można w nim stworzyć klawisze fotograficzne ze zdjęciami bliskich osób.

  Alcatel Tmax 10

  Alcatel Tmax 10 to telefon przewodowy, stacjonarny, który montujemy do ściany. Nie posiada wyświetlacza, a jedynie przyciski i jest maksymalnie głośny oraz prosty w obsłudze. Ma kilka dedykowanych przycisków, przy których można ustawić szybkie wybieranie.
  Dodatkowo na klawiszach można umieścić zdjęcia osób, po których wciśnięciu, wykręcać będzie telefon. Głośność dzwonka jest regulowana na trzech poziomach, natomiast w słuchawce na czterech. Telefon jest kompatybilny z aparatami słuchowymi. Ma też flesz, który wysyła sygnały wizualne.

  Maxcom Neva Rise S1 FS

  Maxcom Neva Rise S1 FS to telefon stworzony specjalnie dla seniorów. W przeciwieństwie do większości produktów znajdujących się w dzisiejszym zestawieniu, jest to smartfon, który ma wbudowaną aplikację systemową, pozwalającą na ułatwienie obsługi urządzenia.
  Dzięki temu mamy dostęp do wszystkich najpotrzebniejszych funkcji, znanych nam z telefonów z klawiaturą. Ma przycisk SOS, GPS i akumulator o pojemności 2000 mAh.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Karolina Grad
  Karolina Grad

  Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!