Data modyfikacji:

Ranking gier planszowych RPG

Niewiele w życiu jest lepszych rzeczy i sposobów spędzania czasu jak wyprawa po przygodę! Zwłaszcza jeżeli z „wyprawy” wykreślimy wszystkie jej nieprzyjemne znoje i czyhające niebezpieczeństwa, ale wciąż będzie odbywać się ona w towarzystwie naszych wiernych kompanów. Najlepiej na bezpiecznej i wygodnej kanapie w domowym zaciszu i z odpowiednim zapasem słodkich, niekoniecznie alkoholowych, napitków i słonych przekąsek. Jaka gra planszowa RPG umożliwi nam spędzenie wolnego wieczoru w tak szampański sposób? Przekonajmy się!
gry planszowe rpg

Najlepsze gry planszowe RPG

Najlepsze gry planszowe to sposób na spędzenie czasu wolnego z rodziną lub znajomymi. Jakie planszówki RPG warto wybrać? Zobacz nasze propozycje.

Gloomhaven

Chcesz stać się najemnikiem, który żyjąc na krawędzi cywilizowanego świata, decyduje się przekroczyć progi Gloomhaven w poszukiwaniu przygód, chwały i przede wszystkim bogactwa?

Dobrze trafiłeś! Gra kooperacyjna osadzona w niesamowitym świecie fantasy, czyli Gloomhaven, zapewni tobie i twoim towarzyszom niesamowitą ilość przygód.

Podczas wędrówek po świecie Gloomhaven napotkasz na ogromne ilości niebezpieczeństw. Od czyhających w zakamarkach potworów, poprzez pułapki, na własnym zmęczeniu i słabościach kończąc.

Wszystko to w połączeniu z niesłychanymi zdolnościami bohaterów, generuje skomplikowane taktycznie dylematy, które to ty i twoi towarzysze będziecie musieli rozwiązywać, aby pchnąć fabułę do przodu na przestrzeni kilku, a nawet kilkunastu sesji.

Magia i myszy

Książę Colin oraz jego towarzysze zostali zamienieni w myszy! Wszystko to za sprawą potężnej magii. Oddaj się zapisanym w księdze opowieści historiom, na ich podstawie zbuduj plansze i tocz na niej niezapominanie przygody, pokonując plugawych złych sługusów i gromadząc najrozmaitsze skarby.

Aby osiągnąć sukces i zrealizować stojące przed dzielnymi bohaterami zadania, muszą oni współpracować ze sobą, korzystając ze swoich mysich zdolności. Po to, aby odzyskać swoją ludzką postać.

Descent: Legendy Mroku

 Co by się stało, gdybyśmy połączyli rozgrywkę, którą oferują nam gry planszowe RPG, z emocjami i losowością, którą gwarantują nam gry komputerowe?

Odpowiedź jest prosta. Powstałby Descent: Legendy Mroku. Jest to niesamowite i do tej pory niespotykane połączenie gry planszowej RPG z grą komputerową, która pozwala na to, aby od 1 do 4 graczy spędziło niezapomniane 50 godzin, poświęcone na epickie przygody.

Nie martwcie się jednak. Nie musicie spędzać tylu godzin nad grą za jednym razem. Fabuła podzielona jest na misje, przez które prowadzi nas dedykowana grze aplikacja, która posiada również opcje zapisu, tak abyśmy w dowolnym momencie rozrywki mogli odejść od stołu, spakować grę w pudełko i rozpocząć dokładnie w tym samym punkcie kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy później. Rozbudowany świat da wam wiele możliwości, a każdy, nawet najdrobniejszy wybór, odbije się głośnym echem w kolejnych aktach gry.

Mage Knight: Ultimate Edition

Gdy świat Draconum zalany został przez nikczemnych i plugawych orków, pojawiła się również trzecia siła, którą nazwano Rycerzami Magii – Mage Knight. Łączą oni w sobie precyzje we władaniu orężem oraz biegłość w magicznych arkanach. Dzięki temu są w stanie z zabójczą skutecznością stawić czoła najeźdźcom.

W Mage Knight znajdziemy elementy gry RPG, budowania talii niczym w najpopularniejszych grach karcianych oraz mechaniki znane z najlepszych gier planszowych. W Ultimate Edition znajdziemy zarówno podstawową historie Mage Knight, jak i trzy dodatki do niej: Zaginiony Legion, Krang oraz Cienie Tezli.

Star Wars: Imperium Atakuje

Opuśćmy na chwilę światy pełne magii i mieczy i wyruszmy w międzygwiezdną podróż w czasie i przestrzeni, gdzieś, gdzie dawno, dawno temu w odległej galaktyce...toczyły się Gwiezdne wojny. Imperium Atakuje to gra planszowa dla 2-5 graczy osadzona w uniwersum Gwiezdnych wojen.

Imperium, rebelianci i łowcy nagród stają naprzeciwko siebie, by stoczyć ze sobą kolejne bitwy, podczas których podejmą decyzje mające realny wpływ na przebieg całej wojny. A co za tym idzie, nigdy nie przydarzy ci się dwa razy jednakowa rozgrywka.
Autor: Paweł Podwieczorek