Data publikacji:

Jakie są najlepsze gry dla par? Propozycje gier planszowych dla par

Szukasz ciekawego pomysłu na spędzanie czasu we dwoje? Gry planszowe sprawdzą się znakomicie! Istnieje mnóstwo planszówek przeznaczonych dla dwóch osób, dzięki którym z pewnością nie będziecie się nudzić. Jaką wybrać? Sprawdź nasze zestawienie najlepszych gier dla par!

gry dla par

Najlepsze gry dla par – świetny pomysł na spędzanie czasu we dwoje!

Gry planszowe to doskonały sposób na kreatywne spędzanie czasu z ukochaną osobą. Pobudzają wyobraźnię, zmuszają do myślenia i przede wszystkim gwarantują wspaniałą zabawę. Niestety nie wszystkie planszówki nadają się dla dwojga. Wiele gier ma charakter imprezowy i najlepiej sprawdzają się, gdy w rozgrywce uczestniczy co najmniej kilka osób.

Na szczęście istnieje wiele wspaniałych planszówek przeznaczonych konkretnie do gry dla dwojga! Jakie gry dla par znajdziemy na rynku? Klasyczne planszówki, gry z użyciem kart, zmuszające do ruchu i wiele innych – w dzisiejszych czasach producenci prześcigają się z kreatywnymi pomysłami. Każdy z nas ma inne preferencje i zainteresowania. Sięgnij po taką grę, która zaciekawi cię zarówno tematyką, jak i sposobem rozgrywki!

Planszówki dla par – lista propozycji

Jakie są najlepsze gry planszowe dla par? Poniżej znajdziesz nasze propozycje popularnych tytułów – zarówno tych dobrze znanych, jak i zupełnie nowych!

1. Scrabble – kultowa słowna gra planszowa dla par

Pierwszą grą dla par w naszym zestawieniu są Scrabble. O tym tytule słyszał chyba każdy. Scrabble są grą słowną, podczas której uczestnicy układają na planszy wyrazy z liter, które wcześniej dobrali z woreczka. Każdy wyraz jest odpowiednio punktowany, a wygrywa ten, kto ułożył słowa za największą liczbę punktów.

Jeśli znudzą wam się klasyczne Scrabble, możecie zagrać w wariant tematyczny polegający na tym, że układacie np. tylko wyrazy związane z przyrodą lub słowa po angielsku, francusku... i tak dalej!

2. Dobble – karciana gra dla par na spostrzegawczość

Drugą grą dla par w naszym zestawieniu są Dobble. Choć nie jest to planszówka, również idealnie sprawdzi się na wspólne wieczory czy popołudnia we dwoje. To znakomity przykład gry na nudę.

Składa się z okrągłych kart z ilustracjami, które rozkłada się na stole, a następnie dokłada do nich karty z tym samym symbolem. Dobble to gra na czas i na spostrzegawczość. Nie da się jej wyjaśnić na sucho – trzeba po prostu w nią zagrać!

3. 7 Cudów Świata: Pojedynek – gra planszowa dla par tocząca się w starożytnym świecie

Znasz kultową grę 7 Cudów Świata? Pojedynek to kolejny wariant tej wspaniałej pozycji przeznaczony dla dwóch graczy. Podczas rozgrywki uczestnicy budują starożytne budowle oraz cuda, a także rozwijają swoje cywilizacje militarnie i naukowo. W grze należy wykazać się sprytem, logicznym myśleniem i umiejętnością analizy sytuacji. Dodatkowym ogromnym plusem jest wspaniały klimat!

4. Patchwork – dynamiczna gra dla par wymagająca abstrakcyjnego myślenia

Patchwork to kolejna świetna gra dla par w naszym zestawieniu. Rozgrywka polega na tworzeniu pięknej kołdry z dostępnych kawałków materiału. Muszą one nie tylko ładnie wyglądać, lecz także do siebie pasować. Łączy się ze sobą materiały i guziki. Gra dostarcza dużo radości, a element rywalizacji podkręca atmosferę!

5. Tajniacy: Duet – zabawna, słowna gra dla par, która dostarcza mnóstwo śmiechu

Tajniacy: Duet to specjalna edycja tej wspaniałej gry słownej, która jest przeznaczona dla dwóch osób. Na czym polega? Jeden z uczestników otrzymuje kartę-klucz, na której znajdują się specjalne słowa. Niektóre z nich musi odgadnąć drugi gracz, zaś innych musi się wystrzegać. Podczas rozgrywki uczestnicy dają sobie nawzajem wskazówki, by odgadnąć wyrazy. Tajniacy: Duet to zabawa dostarczająca mnóstwo radości i śmiechu.

6. Ego i Ego Love – gra dla par, dzięki której lepiej poznasz ukochaną osobę

Szukasz gry dla pary, dzięki której lepiej poznasz swoją drugą połówkę? Sięgnij po Ego. Rozgrywka polega na tym, że uczestnicy zgadują, jakiej odpowiedzi udzielił partner na pytania dotyczące jego poglądów, charakteru czy innych ważnych tematów. Natomiast Ego Love to wariant, w którym pytania dotyczą intymnych sfer związku.

7. Jenga – zręcznościowa gra dla par i nie tylko

Jeśli ty i twoja druga połówka jesteście miłośnikami gier zręcznościowych, koniecznie zainwestuj w Jengę. Podczas rozgrywki uczestnicy mają za zadanie wyjmować po jednym klocku z misternie zbudowanej wieży w taki sposób, aby konstrukcja się nie zawaliła. Gra wymaga skupienia, uczy zręczności i cierpliwości, a także niesamowicie wciąga!

8. Catan: Pojedynek – strategiczna gra planszowa dla par polegająca na budowaniu osad

Catan: Pojedynek to kolejny w naszym zestawieniu wariant popularnej gry planszowej rodzinnej, który przeznaczony jest dla dwóch osób. Podczas zabawy uczestnicy budują osady oraz miasta, zdobywają surowce i podbijają nowe tereny. Można również zdobywać punkty umiejętności i rozwoju, a także osiągać przewagę militarną. Wygrywa gracz, który jako pierwszy zdobędzie 7 punktów zwycięstwa.

9. Szachy – klasyczna gra planszowa dla par, które przepadają za grami w starym stylu

Kolejną planszówką dla par w naszym zestawieniu są… szachy. To propozycja dla miłośników klasycznych gier, logicznego myślenia i analizowania. Choć szachy nie należą do łatwych propozycji, niektórzy wprost nie wyobrażają sobie życia bez tej gry. Może wy również dołączycie do tego grona?

10. Twister – ruchowa gra dla par i na imprezę

Ostatnią naszą propozycją gry dla par jest Twister! Wielu z nas grało w tę grę w dzieciństwie z kolegami i koleżankami. Warto sięgnąć po tę pozycję również w dorosłości. Twister skłania do ruchu i aktywności fizycznej, a także dostarcza mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Dodatkowym plusem jest fakt, że w Twistera można grać również w więcej osób. Gra doskonale sprawdzi się także na imprezie!

Autorka: Olga Wacholc