Data modyfikacji:

Najlepsze gry karciane dla dzieci

Karcianki to nie tylko świetna rozrywka dla najmłodszych, ale również doskonały sposób na rozwój dziecka przez zabawę. Sprawdźcie najlepsze gry karciane dla dzieci z podziałem na wiek od trzech, sześciu i dziewięciu lat.

gry karciane dla dzieci

Proste gry karciane dla dzieci od 3 lat

Gry karciane dla dzieci do zestawienia dobierane były na podstawie popularności w danej kategorii wiekowej. Zobaczcie najlepsze gry karciane z naszego zestawienia.

Psi Patrol Top Trumps

„Top Trumps” to popularna gra karciana, która doczekała się już wielu wersji. Ta przeznaczona została dla dzieci zafascynowanych serialem animowanym „Psi Patrol” opowiadającym o dzielnych psiakach pełniących funkcję policjantów, strażaków itp. Zasady gry są bajecznie proste, dzięki czemu dzieciaki bez problemu sobie z nimi poradzą.

Rozgrywka polega na tym, że gracze losują karty, a następnie jeden z uczestników zabawy podaje wybraną przez siebie wartość oznaczoną na karcie. Jeśli jest ona wyższa od wyników na kartach konkurentów, to wygrywa rundę.

Trzy Świnki

Gra karciana dla dzieci stworzona przez firmę Janod bazuje na lubianej przez dzieci opowiastce o tytułowych trzech świnkach, którym zły wilk zdmuchiwał domki. Na tym samym polega zabawa w tę karciankę.

Gracze muszą w jak najkrótszym czasie zbudować ze specjalnych, usztywnionych kart domki, unikając przy tym niebezpiecznego wilka. Rozgrywka przeznaczona jest nawet dla sześciu osób, dzięki czemu jest to produkt, przy którym doskonale może bawić się cała rodzina.

Winning Moves Match: Toy Story

Wasze dziecko uwielbia przygody Chudego i Buzza Astrala? W takim razie koniecznie powinniście sprezentować mu grę „Winning Moves Match: Toy Story”, której warstwa wizualna nawiązuje do serii filmów animowanych Piksara. Zabawa polega na układaniu w rzędzie poziomym, pionowym lub na ukos jednakowych kostek z wizerunkami bohaterów z serii „Toy Story”.

Polecamy: Fajne gry karciane dla 2 osób

Co mówi?

„Co mówi?” to prosta gra karciana dla dzieci, która może znacząco pomóc w terapii logopedycznej lub w nauce samogłosek i onomatopei. Karty przedstawiają wizerunki zwierząt oraz odgłosy, jakie mogą wydawać, a dziecko musi je połączyć w pary. Jest to oczywiście jeden z wariantów rozgrywki, ponieważ te można modyfikować na wiele sposobów, dostosowując je do swoich dzieci.

Ciekawe karcianki dla dzieci od 6 lat

Pora na propozycje najlepszych gier karcianych dla dzieci od 6 lat.

Fluxx

„Fluxx” to ciekawa gra karciana zmuszająca dzieci do nieustannego kombinowania i dostosowywania się do zmiennych zasad rozgrywki. Podczas zabawy gracze losują karty, a następnie muszą postępować zgodnie ze znajdującymi się na nich informacjami. Przykładowo jedno z poleceń polega na wyzwaniu któregoś z graczy na pojedynek na kamień, papier, nożyce – zwycięzca zabiera karty przegranego.

Planeta Nomino

Gra karciana „Planeta Nomiono” zabiera graczy do 2053 roku i opowiada o naukowcach, którzy wylądowali na obcej planecie Nomino w celu przeprowadzenia badań. To właśnie w tych badaczy wcielają się gracze. Ich zadaniem jest dobranie jak najbardziej pasujących nazw do odkrytych na planecie istot. Jednocześnie w karciankę może grać aż dwunastu uczestników.

Chrum, chrum!

Jeśli szukacie dla swoich dzieci mniej zobowiązującej gry karcianej, której celem jest przede wszystkim dobra zabawa, to obowiązkowo powinniście kupić „Chrum, chrum!” od wydawnictwa G3.

W trakcie rozgrywki rozkładane są po kolei karty z wizerunkami zwierząt. Kiedy na stole pojawią się dwie takie same karty, wtedy gracze muszą czym prędzej położyć na nich dłonie i wydać odpowiedni dźwięk. Zasady delikatnie zmienia świnia, przy której trzeba ładnie „zachrumkać”.

Miszmasz! Gramy!

„Miszmasz! Gramy!” to prosta w założeniach gra karciana dla dzieci, która wymaga od uczestników zabawy ogromnej spostrzegawczości oraz refleksu. Żeby wygrać, trzeba jak najszybciej zebrać pięć par takich samych kart, które stopniowo rozkładane są na stole.

Nie jest to wcale takie proste, ponieważ niektóre wzory powtarzają się zaledwie raz, co znacząco utrudnia zadanie. Na plus zasługuje również warstwa wizualna „Miszmasz! Gramy!” – wszystkie karty nawiązują grafikami do innych popularnych gier.

Najlepsze gry karciane dla dzieci od 8 lat

Na sam koniec mamy dla was gry karciane dla dzieci od 8 lat.

Przeczytaj również: Najlepsze gry planszowe rodzinne

Sushi Go Party!

„Sushi Go Party!” to świetna pozycja dla miłośników sushi i dobrej zabawy. Gracze muszą komponować własne unikatowe menu, a także zbierać punkty za najbardziej smakowite kombinacje. Jeśli takie zwroty jak maki, sashimi czy edamame nie są wam obce, to z pewnością będziecie dobrze bawić się ze swoimi dziećmi podczas grania w „Sushi Go Party”.

Sabotażysta

Gra karciana dla dzieci „Sabotażysta” pozwala wcielić się graczom w kopaczy poszukujących bryłek złota. Żeby jednak zabawa nie była zbyt prosta, to ktoś musi przejąć rolę tytułowego sabotażysty, którego zadaniem jest powstrzymanie reszty przed osiągnięciem celu koniecznego do ukończenia gry.

Catan: Szybka gra karciana

„Osadnicy z Catanu” to kultowa już gra planszowa, która doczekała się także opisywanej przeze mnie wersji karcianej. Dzięki temu rozgrywka jest o wiele prostsza, a przy tym grę można bez problemu zabrać ze sobą na rodzinny piknik na świeżym powietrzu.

Gracze muszą zbierać surowce potrzebne do wybudowania nowych dróg oraz miast. Osoba z największym bogactwem wygrywa.

Słowny Ninja

„Słowny Ninja” to ciekawa gra edukacyjna dla całej rodziny, oferująca aż kilka wariantów rozgrywki. Bez względu na to, jaki rodzaj zabawy wybierzecie, za każdy razem będziecie zmuszeni do układania odpowiednich słów wedle określonych zasad. Karcianka nie tylko daje mnóstwo frajdy, ale przy okazji rozwija słownictwo u dzieci.