Data modyfikacji:

Huawei P40 coraz bliżej. Wszystko, co wiemy przed premierą nowego smartfona

Huawei P40 to nowy flagowiec chińskiego producenta, który na rynku pojawi się w ciągu najbliższych tygodni. Urządzenie ma zostać wyposażone w jeszcze lepszy zestaw aparatów fotograficznych, a także autorskie podzespoły opracowane przez inżynierów marki. Sprawdź cenę i specyfikację Huaweia P40.

huawei p40

Huawei P40 może otrzymać nowe wzornictwo

Tegoroczny flagowiec Huawei P40 ma dysponować zupełnie nowym wzornictwem, które będzie znacząco różnić się od tego, co widzieliśmy już w modelach P30 oraz P30 Pro. Najprawdopodobniej Huawei P40 Pro otrzyma ekran o przekątnej 6,5 lub 6,7 cala.

Według nieoficjalnych informacji może on również mieć odświeżanie 120 Hz, które wpłynie na płynność animacji, a także szybszy czas reakcji podczas grania. Panel OLED zapewni doskonałe kolory, a także świetne odwzorowanie kolorów. Przedni panel ma być pozbawiony wycięcia. Dodatkowo wyświetlacz będzie delikatnie zakrzywiony ze wszystkich czterech stron. Bardzo możliwe, że w nowym smartfonie pojawią się aż dwa aparaty fotograficzne.

Huawei P40: przewidywana specyfikacja

  • ekran: 6,5 – 6,7 cala
  • procesor: Kirin 990
  • pamięć RAM: 8 GB/12 GB
  • pamięć wewnętrzna: 128 GB/256 GB
  • bateria: 4000-4500 mAh
  • aparat główny: 64 Mpix + 40 Mpix + 12 Mpix + ToF
  • aparat przedni: 32 Mpix f/2,0

Jakie podzespoły otrzyma Huawei P40?

Huawei P40 niemal na pewno będzie napędzany przez procesor Kirin 990. Na ten moment nie jest potwierdzone, ile pamięci RAM otrzyma, jednak można spodziewać się, że będzie do wyboru wersja z 8 GB lub 12 GB pamięcią RAM. Pamięć wewnętrzna powinna wynosić 128 GB lub 256 GB.

Pojemność baterii również jest małą zagadką, ale Huawei P40 prawdopodobnie otrzyma akumulator o pojemności 4000-4500. W ubiegłym roku Huawei P30 Pro radził sobie bardzo dobrze na jednym cyklu ładowania, dlatego w tegorocznym modelu nie powinno być inaczej.

Podobnie jak Huawei Mate 30 Pro również Huawei P40 nie będzie miał na swoim pokładzie zainstalowanych aplikacji Google. Chiński producent cały czas jednak rozwija swój własny sklep App Gallery, w którym można znaleźć większość popularnych aplikacji. Dla wielu użytkowników nie będzie to raczej większą przeszkodą.

Aparaty fotograficzne w Huawei P40

Huawei P30 Pro był niekwestionowanym królem fotografii mobilnej w 2019 roku. Jednak od tego czasu konkurencja mocno rozwinęła swoje smartfony, czego przykładem może być iPhone 11 Pro czy Samsung Galaxy S20 Ultra.

Główna kamera ma mieć rozdzielczość 64 Mpix, natomiast teleobiektyw ma dysponować matrycą 12 Mpix oraz 10-krotnym przybliżeniem. Obiektyw szerokokątny może otrzymać obiektyw z matrycą 40 Mpix, co wpłynęłoby na jakość zdjęć. Czwarty obiektyw ma służyć do wykrywania głębi ostrości.

Mówi się również, że Huawei P40 Pro może dysponować piątą kamerą do fotografii makro. To jednak niepotwierdzone w żaden sposób informacje. Kamera do selfie może składać się z dwóch obiektywów. Jeden z nich powinien mieć rozdzielczość 32 Mpix. Na temat drugiego nie ma na razie żadnych informacji.

Huawei P40: cena i data premiery

Kiedy w sklepach pojawi się Huawei P40? Premiera została ustalona na 26 marca. Na ten moment ceny urządzeń nie są znane. Huawei, aby zachęcić klientów do zakupu, może obniżyć wyjściową kwotę za urządzenie. Flagowiec, który kosztowałby mniej niż 4 tys. Złotych, na pewno zwróciłby uwagę wielu osób.

Artykuł będzie aktualizowany na bieżąco

Autor: Bartłomiej Mazurek