Data modyfikacji:

Huawei Sound X debiutuje w Polsce. Inteligentny głośnik z doskonałym dźwiękiem! 

Inteligentny głośnik Huawei Sound X to zupełnie nowy model, który oferuje wiele przydatnych funkcji, a także niesamowitą jakość dźwięku. Poznaliśmy oficjalną cenę urządzenia, a także datę premiery w Polsce.

huawei sound x

Głośnik klasy premium zaprojektowany z legendarną marką Devialet SAM 

Huawei Sound X jest inteligentnym głośnikiem klasy premium, który został stworzony dla wymagających użytkowników, ceniących sobie elegancję, a także doskonałą jakość dźwięku. Urządzenie otrzymało dwa 3,5-calowe subwoofery wykonane z metali ziem rzadkich. W ten sposób można było osiągnąć wyrazisty dźwięk o dużej mocy. W dostrojeniu głośnika pomagała doświadczona firma Devialet, co przełożyło się na doskonałe wrażenie podczas odtwarzania rozmaitych utworów.

Huawei Sound X specyfikacja

  • wymiary: 165 × 203 mm 
  • waga: ok. 3,5 kg 
  • 2 głośniki basowe 60W 
  • 6 głośników pełnozakresowych 30W 
  • łączność Bluetooth/NFC
  • procesor: MediaTek MT8518 4x1,5 GHz 
  • przyciski: wyciszanie, głośność, przycisk funkcyjny 
  • pamięć: 512 MB RAM + 8 GB ROM 
  • częstotliwość: 40 Hz - 40 kHz 

Opatentowana technologia SAM (Speaker Active Matching) pozwala dostosować sygnał wyjściowy do cech głośnika, a to ma bezpośredni wpływ na redukcję zakłóceń. Częstotliwość basów wynosi 40 Hz, natomiast amplituda międzyszczytowa potrafi osiągać wartość około 20 mm.

Na tym jednak możliwości tego modelu się nie kończą. Sześć wbudowanych głośników pełnozakresowych ma częstotliwość 40 kHz. W połączeniu z inteligentnymi algorytmami Huawei Sound X jest w stanie generować bogate brzmienia niezależnie od tego, jakiego gatunku muzyki słuchasz.

Całość dopełnia konstrukcja Push-Push, której symetryczna struktura niweluje wibracje. Nawet przy wysokim poziomie głośności urządzenie pozostaje nieruchome i nie przenosi drgań na miejsce, w którym zostało umieszczone. To dodatkowo wpływa na czystość dźwięku!

Nowe technologie ułatwiają obsługę głośnika 

Głośnik Huawei Sound X to nie tylko świetne brzmienia, ale również szereg nowoczesnych technologii. Umieszczony moduł NFC umożliwia błyskawicznie połączenie ze smartfonem. Jedyne, co trzeba zrobić, to przyłożyć telefon w wybranym miejscu. Oczywiście Huawei Sound X jest w stanie łączyć się za pośrednictwem modułu Bluetooth.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zastosowany system gestów. Po przykryciu górnej części głośnika możesz wstrzymać odtwarzanie muzyki. Zbliżenie ręki do obudowy pozwala na jego wybudzenie. Takie elementy wpływają na komfort podczas codziennego użytkowania.

Huawei Sound X: cena i data premiery

Przedsprzedaż głośnika Huawei Sound X już się rozpoczęła i potrwa do 16 sierpnia. Urządzenie zostało wycenione na kwotę 1399 złotych. W pakiecie otrzymasz 6-miesięczny bezpłatny dostęp do serwisu TIDAL HiFi.

Czy warto kupić głośnik Huawei Sound X? 

Głośnik Huawei Sound X gościł na przedpremierowych testach w naszej redakcji. Po kilku tygodniach intensywnego słuchania muzyki mogę śmiało stwierdzić, że jest to jeden z lepszych modeli w tej klasie cenowej.

Czysty dźwięk w połączeniu z mocnymi basami daje świetne wrażenia. Warto wspomnieć również o nowoczesnym wyglądzie, który świetnie dopasowuje się do nowoczesnych pomieszczeń. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Huawei Sound X, to koniecznie zajrzyj do naszego testu!

Zdjęcie: Huawei 
Autor: Bartłomiej Mazurek