Data publikacji:

Huawei Watch D vs Samsung Galaxy Watch 5. Który zegarek sportowy wybrać?

Huawei Watch D czy Samsung Galaxy Watch 5 to bardzo popularne zegarki, w których producenci skupili się przede wszystkim na funkcjach zdrowotnych. Który z tych smartwatchy będzie lepszym wyborem dla ciebie? Sprawdzamy, jak wypadają oba modele pod katem obudowy, funkcji zdrowotnych i sportowych czy czasu pracy baterii.
huawei watch d vs samsung galaxy watch 5

Ekran i obudowa  

Który model lepiej wypada pod względem zastosowanego ekranu? Huawei Watch D czy Samsung Galaxy Watch 5? Huawei Watch D został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 1,64 cala i rozdzielczości 456x280 px. Koperta została zabezpieczone przed działaniem wody zgodnie z certyfikatem IP68. Zegarek waży 40,9 grama i ma wymiary 51 mm x 38 mm x 13,6 mm.
Dla porównania Samsung Galaxy Watch 5 korzysta z 1,36-calowego wyświetlacza dysponującego rozdzielczością 450x450 px. Smartwatch, oprócz certyfikatu IP68 spełnia również normy wojskowego standardu MIL-STD-810G. To oznacza, że jest on w stanie wytrzymać mocniejsze uderzenia, a także trudne warunki atmosferyczne.
Samsung Galaxy Watch 5 jest lżejszy od swojego konkurenta, ponieważ waży tylko 33,5 grama. Wymiary 43,3 mm x 44,4 mm x 9,8 mm są kompaktowe, przez co zegarek zajmuje na nadgarstku mniej miejsca.  

Funkcje sportowe i zdrowotne  

W porównaniu Huawei Watch D vs Samsung Galaxy Watch 5 producenci bardzo duży nacisk postawili na funkcje zdrowotne. Huawei Watch D oprócz standardowego czujnika pomiaru tętna ma również funkcję pomiaru ciśnienia krwi oraz możliwość wykonania szczegółowej analizy pracy serca, czyli EKG. Wśród popularnych funkcji znalazło się monitorowanie snu oraz stresu. Sportowcy mają do wyboru 70 trybów, z których 6 zegarek rozpozna automatycznie.  
Samsung Galaxy Watch 5 również ma do zaoferowania całkiem sporo. Zegarek ma optyczny czujnik tętna, a także sensor odpowiedzialny za pomiar ciśnienia i saturacji krwi. Sensor EKG błyskawicznie wykonuje pomiary i przedstawia wyniki w czytelnej formie na telefonie. Przydatną funkcją jest monitorowanie składu ciała. Dla osób dbających o idealną sylwetkę będzie to niezwykle przydatny dodatek.
Monitorowanie snu nie ogranicza się wyłącznie do zbierania danych. Zegarek tworzy spersonalizowany program treningowy i podpowiada w jaki sposób spać efektywnie. Sportowcy mogą skorzystać natomiast z ponad 90 dyscyplin. Wiele z nich ma gotowe plany treningowe dostępne bezpośrednio z poziomu smartwatcha.  

Praca na baterii  

Huawei deklaruje, że Watch D jest w stanie na jednym cyklu wytrzymać 7 dni. To niezły wynik, choć nie powalający. W Samsungu Galaxy Watch 5 w wersji 44 mm mamy baterię o pojemności 410 mAh. To pozwala mu na około 1-2 dni intensywnej pracy. Przy spokojnym korzystaniu czas ten może być dłuższy.  

Cena  

Samsung Galaxy Watch 5 aktualnie kosztuje około 1449 złotych. Za zegarek Huawei Watch D trzeba zapłacić około 1800 złotych. Różnica wynosi mniej więcej 400 złotych.
Samsung Galaxy Watch 5

Huawei Watch D czy Samsung Galaxy Watch 5? Werdykt

Huawei Watch D i Samsung Galaxy Watch 5 to wysokiej klasy inteligentne zegarki, które mają ogromną ilość funkcji. Który z nich w takim razie jest lepszy? Na to pytanie trudno odpowiedzieć.
Za zakupem Samsunga przemawia wzmocniona obudowa, a także spora ilość funkcji sportowych. Huawei to z kolei propozycja dla osób ceniących sobie wiarygodne informacje na temat swojego stanu zdrowia. Ze względu na niższą cenę bardziej atrakcyjniejszy wydaje się Samsung Galaxy Watch 5, ale Huawei Watch D w tym pojedynku wychodzi obronną ręką i również stanowi interesującą propozycję.  
Huawei Watch D specyfikacja:  
 • ekran: 1,64 cala  
 • rozdzielczość: 456x280 px  
 • stopień ochrony IP68 
 • pamięć RAM: b.d  
 • pamięć wewnętrzna: b.d 
 • łączność: Bluetooth, WiFi  
 • Samsung Galaxy Watch 5 specyfikacja:  
 • ekran: 1,36 cala  
 • rozdzielczość: 450x450 px  
 • stopień ochrony IP68, MIL-STD-810G  
 • pamięć RAM: 1,5 GB 
 • pamięć wewnętrzna: 16 GB  
 • łączność: WiFI, Bluetooth  
 • Bartłomiej Mazurek
  Bartłomiej Mazurek

  Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.