Data publikacji:

Najlepsza hulajnoga dla 8-latka. Ranking

Hulajnogi są częstym widokiem na ulicach polskich miast i cieszą się popularnością bez względu na wiek ich użytkownika. Korzysta się z nich zarówno do jazdy rekreacyjnej, jak i środka transportu pozwalającego na szybkie dotarcie do szkoły lub pracy. Nie dziwne więc, że pojazdy te są też bardzo częstym prezentem dla dzieci, zachęcają je bowiem do zaczerpnięcia świeżego powietrza, a także ruchu. Podpowiadamy, jaka hulajnoga dla 8-latka będzie najlepsza.
hulajnoga elektryczna dla 8-latka

Czy hulajnoga dla 8-latka to dobry pomysł?

Tak, jak najbardziej, hulajnoga jest świetnym pretekstem do tego, aby dziecko spędziło trochę czasu poza domem. Nie musi oczywiście robić tego w pojedynkę, na hulajnogowe wypady może wybrać się cała rodzina. Wycieczki nie muszą być dalekie, wystarczy lokalny park lub np. przejażdżka wzdłuż brzegu lokalnej rzeki czy zbiornika wodnego.
Poruszanie się na hulajnodze sprawa sporo frajdy, wiele dzieci, które szczególnie zasmakują w tym sposobie spędzania wolnego czasu, często chce rozwijać technikę jazdy, próbując wykonywać na niej proste sztuczki i skoki. 

Hulajnoga dla dziecka 8 lat – elektryczna czy zwykła?

Podstawowym problemem, jaki staje przed opiekunami chcącymi wręczyć ośmiolatkowi hulajnogę, jest to, czy lepiej postawić na modele klasyczne czy elektryczne. Te pierwsze to pojazdy napędzane siłą nóg, które są bardzo lekkie i względnie tanie. Wśród pojazdów tego typu znajdziemy także modele przeznaczone do bardziej wyczynowej jazdy oraz wykonywania trików.
Z punktu widzenia większości dzieci znacznie bardziej atrakcyjne i popularne są hulajnogi elektryczne. Są to pojazdy wyposażone w elektryczny silnik zasilany za pomocą wbudowanego akumulatora, ładowanego bezpośrednio z gniazdka w domu lub garażu. Pojazd porusza się z prędkością do kilkunastu kilometrów na godzinę i daje dziecku namiastkę wrażeń, jakie daje np. korzystanie ze skutera lub motocykla. Hulajnoga elektryczna dla 8-latka jest często nawet kilkakrotnie droższa od dobrego klasycznego modelu, pojazd jest też cięższych (może ważyć nawet ponad 10 kilogramów).
Bez względu na to, czy chcemy kupić klasyczną, czy elektryczną hulajnogę, w przypadku pociech w wieku 8 lat wybieramy wyłącznie modele dla dzieci. Znalezienie pojazdów tego typu nie powinno nastręczać dużych problemów. Hulajnoga dziecięca jest zazwyczaj zaprojektowana z myślą o użytkownikach w wieku od 5–6 lat do 12 lat. Oznacza to, że ośmiolatek będzie korzystać z niego przez co najmniej kilka lat. Prawie wszystkie produkty mają też regulowaną kierownicę, która pozwala dopasować je do wzrostu dziecka. 

Hulajnoga dla 8-latka – ranking polecanych klasycznych modeli 

Poniżej przedstawiamy polecane hulajnogi klasyczne dla 8-latków:
Scootandride Highwaykick 5 Led – trójkołowa hulajnoga dla 8-latka
Banwood Maxi – dwukołowa hulajnoga z koszykiem 
Micro Sprite LED – hulajnoga z podświetlanymi kołami
Sprite Deluxe Mint – wysokiej jakości klasyczna hulajnoga dla 8-latka

Hulajnoga dla 8-latka – ranking polecanych modeli elektrycznych 

Segway Ninebot Kickscooter Zing C10 – składana hulajnoga z podestem antypoślizgowym
Segway Ninebot Kickscooter Zing A6 – hulajnoga elektryczna o zasięgu ok. 10 kilometrów
Razor E90 – hulajnoga z pojemną baterią
Razor E100 Power Core – szybka hulajnoga elektryczna dla dzieci

Najczęściej zadawane pytania - Hulajnogi dla 8-latka

Czy 8-latek może jeździć hulajnogą elektryczną?
Wielu opiekunów decydujących się na hulajnogę elektryczną ma wątpliwości, czy jest ona odpowiednim prezentem dla 8-latka. Przygodę z tymi pojazdami mogą jednak zacząć już dzieci nawet w wieku 6 lat.

Czy na hulajnodze elektrycznej trzeba jeździć w kasku?
Kaski podczas jazdy na hulajnodze nie są obowiązkowe, ale są zalecane szczególnie dla młodszych dzieci, w tym ośmiolatków. Mogą zapobiec poważnym urazom w trakcie upadków, zwłaszcza w przypadku hulajnóg elektrycznych. Dodatkowym zabezpieczeniem są też ochraniacze na kolana i łokcie.
Zdjęcie: Envato Elements