Data modyfikacji:

Jak i czym nakładać podkład?

Podkład do twarzy to podstawowy kosmetyk w kosmetyczce każdej kobiety i wiele z nas nie wyobraża sobie bez niego wyjścia z domu. Odpowiednio dobrany zatuszuje niedoskonałości, wyrówna koloryt cery i sprawi, że twarz po prostu będzie wyglądać dobrze. Jednak nawet najlepszy dla nas podkład, o doskonałym odcieniu i konsystencji, może wyglądać okropnie, jeśli nie nauczymy się go odpowiednio stosować. Jak zatem nakładać podkład? Czym najlepiej jest nakładać podkład, aby mieć pewność, że twarz będzie wyglądać dobrze? Zapraszamy do lektury naszego poradnika.

podkład

Nawet najlepszy podkład nie będzie dobrze wyglądał, jeśli go nieumiejętnie nałożymy. Sposobów na to, jak nakładać podkład, jest kilka. Warto jednak pamiętać, że nie ma jednej najlepszej metody aplikowania tego kosmetyku na twarz. Dużo przede wszystkim zależy od tego, jaki mamy rodzaj cery, jaki efekt chcemy uzyskać i… ile mamy czasu na makijaż. Przyda się również trochę wprawy, jednak aby do niej dojść, warto przetestować wszystkie metody i wybrać tę, która najlepiej będzie odpowiadać w danej sytuacji.

Jak nakładać podkład palcami?

Nakładanie podkładu palcami to najpopularniejsza, najszybsza, najtańsza i najbardziej uniwersalna metoda, którą możemy zastosować. Dzięki tej metodzie zużywamy również najmniej kosmetyku, ponieważ nie wsiąka w palce i nakładamy go tyle, ile wydobyliśmy z opakowania. Dodatkowym plusem jest też fakt, że podkład, który zostanie nałożony na twarz palcami, pod wpływem ciepła dłoni będzie miał szansę ładnie wtopić się w cerę. Minusem tej metody jest z kolei duże prawdopodobieństwo zostawienia smug, szczególnie jeśli bardzo się spieszymy.

Jak zatem nakładać podkład palcami, aby mieć pewność, że będzie dobrze wyglądać? Umieść niewielką ilość kosmetyku na wierzchu dłoni, a następnie palcami rozmieść go punktowo na twarzy: na policzki, czoło, brodę i nos. Kolistymi ruchami delikatnie od środka twarzy po jej kontur rozprowadź podkład po cerze. Na końcu możesz go delikatnie przyklepać. W razie potrzeby nałóż kolejne warstwy.

Jak nakładać podkład gąbeczką?

Gąbka do nakładania podkładu doskonale sprawdzi się do dokładnego wklepania kosmetyku w cerę i uzyskania efektu lekko wilgotnej, promiennej cery. Bez problemu można za jej pomocą zbudować zarówno lekkie, jak i mocne krycie. Minusem tej metody jest wsiąkanie dużej ilości podkładu w przyrząd, przez co kosmetyk zużywa się nawet kilkukrotnie razy szybciej.

Jak więc nakładać podkład gąbką, żeby wyglądał dobrze na twarzy, a butelka podkładu wystarczyła na więcej niż jedno użycie? Sukces tkwi w dobrym zmoczeniu gąbeczki zimną wodą. Kiedy będzie odpowiednio duża i wilgotna, nadaje się do nałożenia podkładu. Sam kosmetyk warto zaaplikować najpierw na wierzch dłoni, a dopiero stąd nabrać go na gąbeczkę. Produkt należy delikatnie nakładać na twarz stemplującymi ruchami od środka twarzy do zewnątrz.

Sprawdź, jaki podkład do cery naczynkowej będzie najlepszy

Jak nakładać podkład pędzlem?

Pędzel to chyba ulubione narzędzie wybierane przez wizażystów do pracy z podkładem. Dzięki niemu bardzo łatwo jest precyzyjnie nałożyć kosmetyk na twarz, mając pełną kontrolę nad jego ilością. To jednak narzędzie, które wymaga odrobinę wprawy i cierpliwości, ponieważ nieumiejętne i zbyt chaotyczne jego używanie może skutkować nieestetycznymi smugami na całej buzi. Aby tego uniknąć, warto zwrócić uwagę na wielkość akcesorium: pędzel do nakładania podkładu powinien być duży i puchaty (np. pędzel kabuki lub ścięty na płasko tzw. flat top).

Podkład mineralny – jak nakładać?

Aplikowanie podkładu mineralnego może przynieść trochę trudności szczególnie osobom, które nie są przyzwyczajone do specyfiki produktu. Wbrew pozorom nie jest to jednak nic trudnego! Wystarczy użyć wspomnianego już pędzla lub gąbki. Jak nakładać podkład mineralny za pomocą tych produktów? Niezależnie od wybranego akcesorium, na początek należy odsypać niewielką ilość podkładu np. na wieczko produktu. Pędzlem nabieramy ten produkt, a następnie jego nadmiar strzepujemy, uderzając delikatnie rączką o wieczko. Kosmetyk, który został na włosiu, nakładamy ruchami kolistymi od wewnątrz do zewnątrz twarz. Warto również lekko stemplować produkt, aby nie powstały smugi. Tak nałożony podkład będzie wyglądał bardzo naturalnie. Aby przedłużyć trwałość makijażu i wzmocnić krycie, przed użyciem pędzla warto go lekko zwilżyć, np. wodę termalną, i wilgotną końcówką wymieszać suchy kosmetyk do uzyskania konsystencji fluidu.

Użycie gąbki do nakładania podkładu mineralnego wygląda bardzo podobnie. Przy skorzystaniu z metody na mokro, warto do podkładu dodać odrobinę oleju o lekkiej konsystencji bądź kremu i dopiero taką mieszankę nakładać na twarz.
Autorka: Agnieszka Ragus