Data publikacji:

Jak odblokować iPhone’a bez kodu? 

Nie możesz przypomnieć sobie hasła do swojego iPhone’a i nie wiesz jak uzyskać dostęp do smartfona? Istnieje sposób, który pozwala na odzyskanie telefonu bez konieczności wpisywania kodu. Sprawdź, jak to zrobić! 
jak odblokować iphone bez kodu

Błędne wpisanie kodu zablokuje iPhone’a na dobre 

Telefony Apple mają wysokiej klasy zabezpieczenia, dlatego potencjalny złodziej ma ogromny problem, aby uzyskać dostęp do urządzenia. Po 5 nieudanych próbach odblokowania telefonu przy użyciu skanera Face ID lub Touch ID, iPhone poprosi Cię o podanie kodu blokady. Jeżeli nie korzystałeś z urządzenia przez dłuższy czas, to również urządzenie może wymagać wpisania odpowiedniej kombinacji cyfr. Jeżeli zapomniałeś kodu, to odzyskanie dostępu może być trudne. 
Takie sytuacje mają miejsce na szczęście dość rzadko. Jeśli nie możesz odblokować swojego telefonu bez kodu, to musisz wykorzystać komputer PC z systemem Windows lub macOS. Do całego procesu niezbędna będzie aplikacja iTunes, dlatego jak najszybciej ją zainstaluj i uruchom.  
Odzyskiwanie dostępu do iPhone’a bez kodu krok po kroku 
  1. Jeśli masz już uruchomiony program iTunes, to wyłącz iPhone’a naciskając jednocześnie dolny przycisk głośności i przycisk zasilania. W iPhone’ach 7 i starszych wystarczy przytrzymać przez chwilę przycisk zasilania. Przeciągnij suwak i potwierdź wyłączenie. 
  2. Aby odzyskać dostęp do iPhone’a trzeba będzie wprowadzić go w tryb awaryjny. Aby to zrobić należy nacisnąć i przytrzymać przycisk boczny (iPhone 8, 8 Plus, iPhone X i nowsze) lub dolny przycisk zmniejszania głośności (iPhone 7) lub przycisk początek (iPhone SE 1.gen, iPhone 6S i starsze). W tym samym momencie podłącz do urządzenia kabel Lightning, aby nawiązać połączenie z iTunes. Przycisk należy trzymać do momentu pojawienia się trybu awaryjnego. 
  3. W aplikacji pojawi się ikona iPhone’a, gdzie następnie wyskoczy komunikat sugerujący odtworzenie iPhone’a. Proces ten polega na ponownym pobraniu oprogramowania i przywróceniu iPhone’a do ustawień fabrycznych. Jeśli jakieś dane nie były zapisane w iCloud to jest duża szansa, nie odzyskasz do nich dostępu. 
  4. Jeśli cały proces przebiegł pomyślnie, odepnij przewód i rozpocznij konfigurację telefonu. 
  5. Aby odzyskać dane z telefonu przy odtwarzaniu wybierz opcję instalowania ostatniej kopii zapasowej. Jeśli miałeś kopię wykonaną wcześniej w iTunes, to możesz podłączyć telefon, aby ją zainstalować. 
Podany sposób w większości przypadków bardzo dobrze się sprawdza i pozwala odzyskać dostęp do iPhone’a. Zdarzają się jednak sytuacje, że nadal nie można uzyskać dostępu do zablokowanego urządzenia. Jedynym wyjściem jest skontaktowanie się ze wsparciem Apple. 
Jeśli oprócz kodu do telefonu zapomniałe również hasła do Apple ID, to polecamy skorzystać z opcji zerowania hasła. Podczas rozmowy z konsultantem Apple ID może być konieczne do odzyskania dostępu.

Czy można odzyskać dostęp do iPhone’a bez utraty danych? 

Niestety, ale nie mamy dobrych wiadomości. Jeśli nie przypomnisz sobie, jaki jest kod blokady, to jedynym skutecznym sposobem jest odzyskanie dostępu przez iTunes. Aby uniknąć takich sytuacji wykonuj regularnie kopie zapasowe swojego smartfona. Dzięki temu w awaryjnych momentach odzyskasz dostęp do wszystkich swoich aplikacji. 
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.