Data publikacji:

Jak pielęgnować usta po kwasie hialuronowym?

Kobiety marzą o zmysłowych, pełnych ustach. Żyjemy w czasach, gdy zabiegi, które umożliwiają korektę wyglądu tej części twarzy, są na wyciągnięcie ręki. Coraz popularniejsze staje się modelowanie z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, które pozwala osiągnąć rewelacyjne efekty. Bezpośrednio po aplikacji trzeba w sposób szczególny zadbać o usta. Jak trzeba zachowywać się po zabiegu i jak pielęgnować usta po kwasie hialuronowym, by wyglądały zjawiskowo?
jak pielegnowac usta po kwasie hialuronowym

Efekty zabiegu kwasem

Wiele kobiet decyduje się na kwas hialuronowy, żeby wpłynąć na wygląd swoich ust. Jakich efektów można się spodziewać? Nie zawsze chodzi wyłącznie o powiększenie ust. Owszem, stają się one widocznie pełniejsze, ale także bardziej symetryczne, można również wpłynąć na ich kształt. Taki zabieg przydaje się również w późniejszym wieku, by zatrzymać proces wiotczenia i podtrzymać jędrność skóry.

Usta po kwasie hialuronowym

Bezpośrednio po zabiegu nie powinno się dotykać miejsc, w których wstrzykiwany był kwas hialuronowy, trzeba także zachowywać pełnię higieny w tych rejonach. Ważne jest, by starać się unikać niepotrzebnego poruszania ustami, czyli na przykład nadmiernej mimiki. Przez kilka dni, przynajmniej dwa lub trzy, powinno się również ograniczyć aktywność fizyczną, wyjścia do sauny, na basen czy do solarium, ale także unikać opalania i wychładzania ust w komorach zimna.

Ile goją się usta po kwasie hialuronowym?

Wiele kobiet zastanawia się kiedy schodzi opuchlizna po kwasie hialuronowym. Jest to istotne, ponieważ walory estetyczne mają duże znaczenie, ale też strach przed dyskomfortem czasami odstrasza panie od podjęcia ostatecznej decyzji dotyczącej tego typu zabiegu. Obrzęk pojawia się następnego dnia po wstrzyknięciu kwasu i utrzymuje się zwykle od tygodnia do dziesięciu dni. Tak naprawdę o pełnym dojściu do siebie po zabiegu można mówić po około dwóch tygodniach.

Jak pielęgnować usta po kwasie hialuronowym?

Gojenie ust po kwasie musi potrwać i trzeba na to cierpliwie poczekać, jednak najtrudniejsze są zwykle pierwsze dwa dni po zabiegu. W tym czasie, żeby zmniejszyć obrzęk i przynieść sobie ulgę, gdy przestanie działać znieczulenie, warto schładzać okolicę ust kompresem żelowym. Można również wspomóc się maściami na bazie arniki, które działają przeciwzapalnie.

Usta po zabiegu powinny być utrzymywane w dobrej formie. Żeby je nawilżyć warto zatem smarować się naturalnymi pomadkami, olejkami lub maścią z witaminą A, najlepiej robić to kilka razy dziennie. Żeby osiągnąć jeszcze lepszy efekt, można nakładać również maseczki, na przykład raz w tygodniu. Mogą one być domowe lub kupione, jednak w tym drugim przypadku dobrze jest zwrócić uwagę na skład. Idealnie sprawdzi się miód, który jest naturalnie nawilżającą i łagodzącą substancją, która ma zbawienny pływ na skórę. Świetnie działają również peelingi. Nawet najprostszy domowy peeling może bardzo poprawić stan ust. Żeby go przygotować, wystarczy wymieszać cukier z oliwą.

Jak masować usta po kwasie hialuronowym?

Często słyszy się o rozmasowywaniu ust tuż po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, jednak jeśli zabieg został przeprowadzony w pełni prawidłowo i kwas został równomiernie rozprowadzony, nie ma takiej konieczności. Grudki, które można wyczuć na ustach już w domu, są sprawą całkowicie normalną i również nie ma potrzeby, by coś z nimi robić. Czujność powinny wzbudzić jedynie te, które wciąż możemy wyczuć po pełnym zagojeniu.

Panie, które zastanawiają się, jak pielęgnować usta po kwasie hialuronowym, kiedy już miną pierwsze dwa tygodnie, mogą natomiast skorzystać z masażu w innym celu. Delikatne masowanie miękką szczoteczką do zębów może poprawić ukrwienie ust i wpłynąć pozytywnie na ich wygląd, na którym tak bardzo nam zależy.

Autorka: Nina Nadybska